Oděvní značka C&A modernizuje svou image. Důraz klade nejen na dostupnost, ale také na udržitelnost a inkluzi
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: C&A

Oděvní značka C&A modernizuje svou image. Důraz klade nejen na dostupnost, ale také na udržitelnost a inkluzi

Oděvní značku C&A není třeba nijak dlouze představovat, neboť už letos v létě si získala pozornost díky povedené Pride kampani zaměřené na sdílení osobních příběhů. Vedení ale neusnulo na vavřínech a celá značka tak prochází výraznou transformací založenou na ambici stát se evropskou módní značkou zaměřenou na spotřebitele a zároveň na kvalitu, cenovou dostupnost, udržitelnost a inkluzi. I proto vznikla brand kampaň se sloganem „You Do You & We Do The Fashion“.
Redakce Redakce Autor
19. 10. 2022

Nová strategie značky vznikla na základě rozsáhlého průzkumu trhu s více než čtrnácti tisíci spotřebitelů v šesti evropských zemích, z něhož vyvstaly jasné výsledky. Spotřebitel preferuje značku kombinující cenovou dostupnost, udržitelnost, kvalitu a styl. C&A proto reaguje nabídkou kolekcí s vyváženým poměrem kvality a ceny a zároveň s takovými, aby se spotřebitelé v oblečení cítili dobře a vyhovovalo jejich životnímu stylu. „Během posledních let jsme udělali zásadní kroky vpřed na naší cestě stát se moderní módní značkou. V rychle se měnícím světě chceme být důvěryhodnou značkou, kde spotřebitelé nemusí dělat kompromisy mezi vynikající cenou a moderním a přirozeným stylem,“ říká Maik Kleinschmidt, ředitel marketingu C&A Europe.

Kampaň také přišla se změnou image postavenou na autentických snímcích, které jsou přirozené, stylové a emocionální. Ty pak ožívají ve spotech, na billboardech a dalších komunikačních materiálech jak v prodejnách C&A, tak na různých digitálních kanálech. V centru celé kampaně ale stojí individualita zákazníků, což se odráží i v jejím sloganu, který by šel volně přeložit tak, že zákazník má být hlavně sám sebou a o módu se postará značka C&A. Už dříve dalo vedení značky najevo, že diverzita, individualita a inkluze nejsou jen prázdná slova a že na nich záleží. I proto se jimi značka zabývá ve své dlouhodobé strategii.

 

Každý z nás pravděpodobně někdy v životě zažil vyloučení – byl vynechán nebo nebyl oceněn za to, kým je. V práci se to může projevit různými způsoby. Možná jsme se nestali součástí důležitého rozhovoru nebo procesu, do stejné míry jako naši vrstevníci. Nebo dostáváme na schůzkách méně prostoru k rozhovoru. Někteří z nás jsou ignorováni, nespravedlivě odmítáni nebo vystaveni neustálému zkoumání,“ stojí v dokumentu o strategii, která má posílit firemní kulturu tak, aby se každý cítil její součástí.

"Děti si nevolí pohlaví, ale to, jaké budou," tvrdí rodiče, kteří vychovávají potomky genderově neutrálně. Zájmenům "ona" a "on" se vyhýbají23. 1. 2023

Podle vedení C&A je právě začlenění všech tím, co umožní využít rozdíly a vytvořit podpůrné klima, díky němuž budou prosperovat nejen firemní týmy, ale také celá společnost. Pro značku totiž inkluze znamená vytvářet prostředí, kde se každý člověk cítí oceněn pro své jedinečné kvality a přínos. I díky letní Pride kampani vystavěné na individuálních příbězích LGBTQ+ lidí a jejich rodin, kolegů a přátel je zřejmé, že značka svou transformaci bere velmi vážně a my se tak můžeme těšit na výsledky transformace.