[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: CUPRA

Auta odrážející vaši individualitu, která si zamilujete? Takové jsou nové modely CUPRA

O tom, že auto není jen dopravním prostředkem, ale také určitým symbolem společenského postavení a odrazem osobnosti, vás asi nemusíme nijak zdlouhavě přesvědčovat. To je prostě fakt starý stejně jako automobilismus samotný. A jsou vozy, které o vás mnoho zajímavého neprozradí a pak jsou tu vozy CUPRA. Šéfdesignér této značky Jorge Diez tvrdí, že do nových modelů se zamilujete během sedmi sekund!
Ondřej Josef Kubáček Ondřej Josef Kubáček Autor
1. 10. 2022

Výběr auta, ač se to na první pohled nemusí zdát zřejmé, se trochu podobá výběru partnera. Rozhoduje nejen srdce, ale hlavně rozum. Proces zamilování totiž začíná právě v mozku. Při pocitu zamilovanosti se během několika minut uvolní dopamin, adrenalin a oxytocin – koktejl, který vás naprosto položí a to v tom nejlepším slova smyslu. Jorge Diez říká, že stejný pocit můžete zažít, když si prohlédnete budoucí elektrifikované modely značky CUPRA. Slibuje také, že se do vozů CUPRA UrbanRebel, CUPRA Tavascan a CUPRA Terramar zamilujete během pár vteřin.

Vznik konceptu těchto vozů totiž provázela naprostá tvůrčí svoboda. "Navrhovat design budoucnosti, aniž bychom se ohlíželi do minulosti, je ohromující proces. Naším hlavním cílem je zajistit, aby se lidé do našich automobilů zamilovali a abychom pro ně vytvářeli jedinečné zážitky. Nechceme se nutně líbit každému, ale chceme, aby lidé byli do našich vozů zamilovaní až po uši," řekl Diez.

Svoboda tvorby se tak nepřímo stává odrazem zákazníků této značky, svobodomyslných jedinců, kteří se nebojí dát světu najevo svou individualitu a smysl pro budoucnost. Vozy CUPRA jsou určeny pro ty, kteří vědí, co chtějí a zároveň si uvědomují, že si za každé situace bez kompromisu zaslouží to nejlepší. Zároveň jsou pro ně stejně důležité racionalita i emoce. To všechno Jorge Diez se svým týmem přetransformoval do i finální podoby nových modelů.

"Pro nás ve společnosti CUPRA je řízení srdeční záležitostí a vášní. Pobyt za volantem budoucích modelů bude smyslovým zážitkem. Všechno jsme podřídili potěšení z jízdy," říká Jorge. Interiér vozů se soustředí hlavně na řidiče a jeho emoce způsobené řízením. I exteriéru vozů však byla věnována patřičná pozornost. „Naše vozy vyvolávají dojem, že se pohybují vpřed i ve chvíli, kdy stojí. Mohou za to výrazné a dynamické boční linie,“ dodává Diez.

Progresivní přístup se však netýká jen soustředění se na řidiče a jeho emoce, ale také na technologie a udržitelnost. „Zásadní součástí nových interiérů je také trvalá udržitelnost, která zahrnuje mimo jiné použití recyklovaných materiálů. Uplatnění nalézají rovněž nové technologie, od parametrického designu až po aditivní výrobu,“ vysvětluje šéfdesignér značky CUPRA Jorge Diez s tím, že „technologie a trvalá udržitelnost jdou ruku v ruce a mají vytvářet okamžité emoce!

Zdroj: CUPRA