Staňte se sami sobě kadeřníkem. Obrazový návod, jak si ostříhat vlasy svépomocí

Jak dlouho už jsme zavření doma? Někdo to možná pozná podle délky svých vlasů. Mezi poskytovatele služeb, kteří mají momentálně zavřeno, patří i kadeřníci a tzv. barbeři. Jste-li odvážní, péči o své vlasy můžete na malou chvíli převzít do vlastních rukou. Dávejte si však pozor, ať nedopadnete ještě hůř než s bujnou hřívou.

Mnohým lidem způsobují jejich dlouhé vlasy a vousy ještě větší nervozitu než cokoliv dalšího, co se nyní v souvislosti s pandemií koronaviru děje. Je možné ostříhat si vlasy i v pohodlí domova? S jednoduchými účesy to půjde, u těch složitějších byste si ale měli dávat pozor.

„Na amputaci končetiny jsem se fakt těšil. Mohl jsem se díky ní vrátit zpět do života,“ říká Jaroslav (43), český reprezentant a rekordman29. 6. 2020

Co budete potřebovat?

Bez vybavení to nepůjde a základní věcí, kterou budete potřebovat, je holicí strojek. Hodit se v některých případech budou i nůžky, ale holicí strojek dokáže jejich funkci plně nahradit. Samozřejmostí je mít někde po ruce i dostatečně velké zrcadlo.

Postup:

Nevíte přesně, jaký nástavec zvolit? Zkuste zpočátku ten, který nestříhá příliš, pokud se vám sestřih bude zdát nedostatečný, můžete dát vlasům zabrat ještě víc. Upozorňujeme, že opačný postup již neumožňuje následnou nápravu...

Kdo je „mamka“ a kdo „taťka“? Hloupé gay klišé, které v hetero vztazích může získat úplně nový rozměr5. 6. 2020

Pokud nosíte jednoduchý účes v podobě stejně dlouhých vlasů na celé hlavě, stačí ji holicím strojkem „projet“ celou. Pokud však hledáte trochu sofistikovanější účes, můžete se podívat na postup níže, kde si ukážeme variantu střihu tzv. „do ztracena“.

Pokud chcete určitou část vlasů zachovat delší, stačí je přidržet jako na obrázku níže:

Poté začněte přejíždět strojkem směrem od čela dozadu (zkuste délku 9 mm):

Následně strojkem zkraťte zbylou část vlasů odspodu k temeni hlavy (s nástavcem 6 mm):

Na poslední linii vlasů byste měli použít ještě kratší nástavec (4 mm):

Jako poslední by mělo přijít na řadu vyholení míst okolo uší a na krku. Můžete použít holicí strojek bez nástavce:

Zkrátit můžete i delší vlasy na horní části hlavy. Stačí odstranit nástavec holicího strojku (případně použít nůžky), vlasy přidržet prsty a začít zkracovat:

Výsledek:

Jaký účes nosíte?

Výše jste viděli návod na úpravu jednoduššího střihu. Máte-li účes trochu složitější a takto lehce jej upravit nemůžete, raději počkejte, až se vládní nařízení trochu uvolní a váš kadeřník bude mít opět otevřeno.

Nedopadněte jako tito nešťastníci:

Požádejte někoho o pomoc

Domů byste neměli vodit nikoho cizího, ale pokud domácnost s někým sdílíte, požádejte jej o pomoc. Je často velmi těžké dostat se k místům na zadní straně hlavy a vychytat veškeré detaily. Proto se další ruce a jiný úhel pohledu budou jednoznačně hodit. A pokud se to nepodaří? Máte alespoň možnost to na někoho svést…
Zdroj: YouTube, iStock