Ušetřete tisíce korun kvůli plýtvání potravinami díky těmto radám

Mezi jedny z největších ekologických problémů současnosti patří zamoření oceánů plasty, znečištění ovzduší či nadměrná produkce spotřebního zboží. Mnoho lidí si však neuvědomuje, že velkým problémem je i nadměrná produkce jídla a následné plýtvání potravinami.

Na celém světě se pravidelně vyhodí až jedna třetina vyprodukovaných potravin. Pokud bychom se podívali i na další čísla, až 70 % vody je pravidelně používáno k produkci v zemědělství a 8 % emisí skleníkových plynů pochází z jídla, které se nesní. Plýtvání potravinami tak nemá vliv jen na naše peněženky, ale ve velké míře i na životní prostředí.

Seznamte se se zpěvákem Marcusem (25), ze kterého se dívkám i chlapcům podlamují kolena. Kromě bortění sociálních sítí má také silný vzkaz pro hejtry21. 7. 2020

Kde se jídlem plýtvá nejvíce?

Možná vás jako první napadá, že k největšímu plýtvání dochází v obchodech či restauracích, ale opak je pravdou. Nejvíce jídla se dle zprávy Evropské komise vyhodí v domácnostech, kde v odpadcích skončí až 53 % z celkově vyhozeného a nespotřebovaného jídla. Nejčastěji vyhazujeme pečivo, ovoce, zeleninu a maso.

Jak lze plýtvání jídlem zabránit?

Určitě to znáte i z vlastní zkušenosti. Nakoupili jste toho moc. Nestihli jste některé věci zpracovat, některé výrobky se zatoulaly v zadní části lednice a ostatní jídlo se zkazilo, shnilo či prošlo. Pokud byste tomu chtěli předcházet, máte možnost. Existuje několik chytrých tipů a triků, díky kterým nebudete muset tolik potravin vyhodit, i když si například v návaznosti na současnou pandemii koronaviru uděláte větší zásoby. Stačí se jen naučit potraviny dobře skladovat, plánovat jejich spotřebu a využívat i věci, které mnozí mohou považovat za nebezpečné.

Nakupujte chytře

Alfou a omegou k zamezení plýtvání potravinami je chytré a zodpovědné nakupování. Před nákupem je potřeba podívat se, co vám doma zbývá a promyslet si, jaké jídlo chcete připravovat. Pokud je to potřeba, určitě si napište přesný seznam toho, co koupíte. Mohou vám posloužit i aplikace do chytrého telefonu, jako jsou Keep, Nákupní seznam, Listonic či Tomikup. Zapomeňte také na návštěvu obchodu, když jste zrovna hladoví, a pokud možno, odolejte slevovým akcím, které vás ve výsledku vyjdou dráž, protože nebudete mít šanci všechny potraviny zpracovat a sníst.

Je daleko lepší udělat několik menších nákupů oproti jednomu obrovskému. Zmenšíte tak riziko toho, že se potraviny zkazí. Pokud nakupujete na zítřejší oběd, sáhněte po ingrediencích s menší dobou trvanlivosti, většinou jsou v regálech umístěny co nejvíc dopředu.

Označení trvanlivosti

Velmi významným faktorem, který ovlivňuje vyhazování jídla, je označení trvanlivosti, kterému mnoho lidí nerozumí. Kvůli tomu velkou část potravin končí v koši úplně zbytečně. V tomto případě je potřeba zaměřit se na termíny „spotřebujte do“ a „minimální trvanlivost“. Dle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR pojmu „spotřebujte do“ správně rozumí asi 75 % Čechů, ale pojmu „minimální trvanlivost“ bohužel jen jen 51 %.

Ukazatel „spotřebujte do“ je používán u potravin, které snadnou podléhají zkáze. Jejich zpracování proto musí být rychlé. V opačném případě mohou pro spotřebitele znamenat zdravotní riziko (mléčné výrobky, ryby, studená kuchyně). Co se týče pojmu „minimální trvanlivost“, ten se většinou pojí s potravinami, které se tak rychle nekazí. Ačkoliv je na obalu uvedeno datum, i po uplynutí tohoto data je potravina zpravidla vhodná ke konzumaci. Výrobce pouze negarantuje její plnou výživovou hodnotu a chuťovou kvalitu (sušenky, těstoviny, zavařeniny, čaje, konzervy). Lidé však tyto pojmy často zaměňují a z toho důvodu a z obavy o své zdraví tak nezřídka vyhazují naprosto nezávadné potraviny.

Správné zacházení s lednicí

Potraviny, které rychleji podléhají zkáze, většinou uchováváme v lednici. I zde musíme dodržovat několik důležitých pravidel. Jedním z nich je správná teplota, která by se měla pohybovat okolo 4 stupňů Celsia.

Nezapomínejte na to, aby lednice byla plná maximálně ze tří čtvrtin. V opačném případě zabráníte správné cirkulaci vzduchu a zároveň ztratíte přehled, co všechno v ní je. Dávejte si pozor, aby se potraviny nedotýkaly zádní stěny lednice a nepřimrzávaly.

Stejně jako v obchodech byste měli dbát na to, aby potraviny, které se blíží konci své trvanlivosti, byly co nejvíce vepředu. Pokud do lednice uskladňujete čerstvé maso nebo mléčné výrobky, dejte je dál od sebe. Silně aromatická jídla pořádně uzavřete, aby od nich nenačichly ostatní potraviny. Vytvořte si klidně i nějaký speciální boxík „poslední záchrany“, do kterého budete umisťovat potraviny, které je potřeba zpracovat co nejdřív.

Co do lednice patří a co nikoliv?

V lednici můžete uchovávat ovoce a zeleninu, kterým chlad prospívá. Skladujte je v dolních boxech, kde se drží vyšší vlhkost. Můžete zde uložit například kořenovou zeleninu, saláty, bylinky, jablka, bobulové a peckové ovoce. Ovoce i zelenina potřebují dýchat, měli byste je tedy do boxu ukládat vybalené. Dávejte si pozor na exotické ovoce (avokáda, banány či manga), které při nízké teplotě trpí. Ty uchovávejte v pokojové teplotě.

Nad zeleninou byste měli uchovávat maso či ryby a na prostředních a horních policích mléčné produkty, hotová jídla, moučníky, otevřené konzervy a džemy. Velkou chybou je do lednice ukládat pečivo, to v nejzazším případě můžete uložit do mrazáku. Do lednice nepatří ani sypké suroviny a trvanlivé potraviny jako mouka, těstoviny, rýže apod. Ty by měly zůstat v uzavřených nádobách mimo lednici.

„Domácnosti plýtvají jídlem ze všeho nejvíc, my se tomu snažíme zabránit,“ říká Anna Strejcová, ředitelka organizace Zachraň jídlo22. 5. 2020

Pomůže i mrazák

Občas se může stát, že nakoupíte, případně uvaříte moc dobrot. Víte-li předem, že jídlo nestihnete zkonzumovat, zamrazte ho. Mráz brání množení nežádoucích mikroorganismů v potravinách, které se kvůli tomu zkazí. Pokud i po rozmražení chcete mít jídlo chutné, je potřeba dodržovat několik jednoduchých pravidel.

V žádném případě do mrazáku nedávejte horké jídlo. Abyste jídlo nevysušili mrazem a netvořili se na něm ledové krystaly, je potřeba jej pořádně zabalit a vytlačit přebytečný vzduch. Nezapomínejte ani na rozdělení porcí, abyste po rozmražení potravin měli možnost je sníst. Nikdy byste neměli jedno jídlo mrazit dvakrát. Efektivnější je, pokud je mrazák plný, můžete tak ušetřit na energiích. Pokud nemáte dostatek jídla, vyložte mrazák třeba plastovými lahvemi s vodou.

Zdroj: EK, AV ČR, iStock