Španělská wellness klinika nabízí stejný recept na zdraví, jaký vyznává Kylie Minoque či Donna Karan. Jaké je tajemství jejich kondice?
Straight friendly
Zdroj: Tereza Gladišová/FIPR/se svolením

Španělská wellness klinika nabízí stejný recept na zdraví, jaký vyznává Kylie Minoque či Donna Karan. Jaké je tajemství jejich kondice?

Představte si místo, kde se vaše tělo a duše mohou zotavit, zregenerovat a kde lze dobít energii, vše v rámci luxusního prostředí s výhledem na Středozemní moře. SHA Wellness Clinic ve Španělsku, světový lídr v oblasti integrativního zdraví a pohody s posláním pomáhat lidem žít delší a lepší život prostřednictvím holistického a komplexního přístupu ke zdraví, nabízí právě takové útočiště. Pokud chcete mít stejný recept na zdraví jako Barbara Streisand, Donna Karan, Naomi Campbell, Kylie Minogue and Monica Bellucci, doporučujeme číst dál.
Redakce Redakce Autor
30. 6. 2024

Vize nového zdraví

Wellness klinika SHA Španělsko, která byla založena před více než 15 lety nedaleko Alicante, se rychle stala lídrem v oblasti integrativního zdraví a wellness. Její vznik byl inspirován vizí Alfreda Batallera Pariettiho, který se po letech zdravotních problémů, kdy čelil nepříjemné diagnóze, dokázal díky integrativní medicíně, zejména zdravé a ozdravné výživě, uzdravit. Ohromen vlivem potravin a některých terapií na zdraví cítil potřebu se o tyto cenné poznatky podělit a šířit je dál.

Exkluzivní metoda SHA, kterou vyvinuli a na kterou dohlížejí světoznámí lékaři a odborníci, spojuje nejmodernější postupy vědecké medicíny – zejména v oblasti prevence, genetiky a dobrého stárnutí – s nejúčinnějšími přírodními terapiemi, zejména se zaměřením na vysoce terapeutickou výživu. Za posledních šestnáct let změnila vyhledávaná SHA Wellness Clinic život více než 75 000 lidí po celém světě, včetně podnikatelů, hlav států, celebrit a profesionálních sportovců.

Tipy redakce

VivaEspana

Vlajková klinika SHA se nachází v přírodním parku Sierra Helada na břehu Středozemního moře a nabízí 300 slunečných dní v roce, úchvatný výhled a klidné prostředí ideální pro odpočinek, léčbu a omlazující procedury.Za pouhé tři hodiny letadlem z Prahy se tak můžete ocitnout v moderním chrámu wellness, jenž skrývá klíč k objevení dlouhotrvajícího zdraví.

SHA Španělsko nabízí devět zdravotních programů.Po příjezdu absolvujete lékařské a terapeutické sezení, po kterém vám bude vámi vybraný program pečlivě přizpůsoben na míru. Zaměřit se můžete třeba na lepší spánek, detox a hubnutí, sexuální zdraví, boost kognitivních funkcí či skoncování s kouřením.Každý program je navržen prostřednictvím devíti klíčových disciplín,které jsou koordinovaně kombinovány tak, aby bylo dosaženo optimálních a dlouhodobých výsledků.

9 pilířů metody SHA

 Výživa

Výživa SHA je základem zdravého životního stylu. Jde o vyváženou, přirozenou a zásaditou stravu, která je sestavená podle individuální konstituce a kondice. Strava je založena na potravinách rostlinného původu a v menší míře na mořských plodech, s cílem být co nejvíce ekologická, sezónní a místní. Vyhýbá se zpracovaným potravinám a čerpá z empirických poznatků získaných na Východě, podpořených zásadami Harvardské lékařské fakulty a doporučeními Světové zdravotnické organizace.

 Preventivní a anti-aging medicína

Cílem této oblasti je zpomalit proces degenerace buněk a reaktivovat váš zdravotní potenciál. Experti SHA se snaží zabránit nebo zvrátit předčasné stárnutí diagnostikou jeho příčin a vyvolat přirozenou stimulaci a rekonstrukci různých metabolických procesů a systémů.

Kognitivní a emocionální zdraví

Tento aspekt zahrnuje neurokognitivní konzultace, které studují a pracují na vyšších mentálních funkcích, včetně relaxace, koncentrace a překonávání fobií. Emocionální zdraví se pak zaměřuje na individuální psychologickou péči, která pomáhá zvládat emoce, kontrolovat negativní myšlenky a řešit problémy s větší asertivitou.

<Path> 12 gay cestovatelů, které byste měli sledovat na Instagramu. Můžete jim závidět, nebo se inspirovat!Zdroj:

Pohoda a vnitřní rovnováha

Čtvrtý pilíř metody SHA stojí na nalezení rovnováhy mezi tělem, myslí a duchem. Pracuje se zde například syogou, vodními terapiemi (watsu, hydromasáže), zábaly těla a orientálními procedurami jako jsou shiatsu či shirodhara.

Přírodní terapie

Tato oblast zahrnuje tradiční čínskou medicínu, osteopatii, očistu tlustého střeva a energetické zdraví. Diagnostika založená na východní medicíně vám pomůže odblokovat bioenergetické dráhy těla a vyrovnat specifické orgánové funkce pomocí jemného zavádění jehel nebo aplikace lokálního tepla.

Pokročilá estetika

Fyzický vzhled je dle expertů SHA důležitým prvkem pro dosažení tělesné a duševní rovnováhy. Můžete tak absolvovat minimálně invazivní ošetření, která omladí fyzický vzhled, oddálí známky stárnutí a podtrhnou přirozenou krásu vašeho těla.

 Fyzický výkon

SHA disponuje také týmem odborníků na fyzioterapii a osobní trénink, inovativní nejmodernější vybavení a ideální prostředí pro překonávání limitů, zlepšování kondice a zvyšování vitality.Všechny tyto faktory se kombinují v různých cvičeních a fyzioterapeutických sezeních, která vám budou ušita na míru.

Akademie zdravého života

V neposlední řadě se zakladatelé SHA zaměřili také na Akademii zdravého životního stylu, skrze kterou můžete využít různých skupinových aktivit, jako jsou procházky v přírodě, cvičení, sezení zaměřená na rozvoj mysli a těla, přednášky o zdraví a wellness, kurzy zdravého vaření, výstavy umění a živá hudební vystoupení.

 Je libo vlastní rezidence?

V duchu luxusu a nadstandardních služeb se ponese samozřejmě i vaše ubytování. Zapomeňte na malé pokoje, SHA Španělsko má v nabídce jen velkorysé apartmány nebo samostatně stojící rezidence. Nejnižší kategorie Deluxe Suite začíná s dotací prostoru 70 m2 a soukromou terasou překvapí i zkušené návštěvníky luxusních hotelů a resortů. Největší a samozřejmě nejdražší Royal Suite o velikosti 320 m2 disponuje prostornou kuchyní, střešní terasou s vyhřívaným bazénem, barbecue a kulečníkem a nabízí služeb osobního asistenta.

Pokud se rozhodnete pro dlouhodobější pobyt, pak pro vás budou ideální volbou SHA Residences, které nabízejí veškerý komfort domova s přidaným luxusem pětihvězdičkového hotelu. Každá rezidence je vybavena moderním designovým nábytkem, plně vybavenou kuchyní, prostornými obývacími prostory a přivézt si sem můžete dokonce i svého domácího mazlíčka.

Zdroj: Tereza Gladišová/FIPR/Spolupráce

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
„Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár
LIDÉ

Seznámení s partnerovým otcem nevyšlo. „Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár

Autor: Irena Piloušková
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop