Hledáte v Mariánských Lázních ubytování srovnatelné s historickou jedinečností města? Jednou z možností je hotel Nové Lázně, kde přebýval i anglický král
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Ensana Nové Lázně / Se svolením

Hledáte v Mariánských Lázních ubytování srovnatelné s historickou jedinečností města? Jednou z možností je hotel Nové Lázně, kde přebýval i anglický král

Mariánské Lázně se mohou pochlubit více než 40 minerálními prameny, z nichž každý má specifické léčivé účinky. Unikátní kombinace přírodních zdrojů a krásného prostředí přitahuje do tohoto města návštěvníky z celého světa, kteří sem přijíždí hledat nejen léčbu, ale také odpočinek a regeneraci. Míst, kde lze během pobytu přebývat, je mnoho, ale pokud patříte k těm, kteří chtějí na každém takovém místě zakusit co možná ten nejlepší zážitek, máme jeden tip. Jde konkrétně o hotel Nové Lázně, precizně zrenovovaný architektonický skvost, jenž je perličkou dědictví tohoto města a jedním z předních lázeňských hotelů v České republice. A navíc, kde jinde byste se mohli kochat například originálními Římskými lázněmi zdobenými mramorovými sloupy, jež pochází z roku 1896?
Michal Černý Autor
11. 6. 2024

Lázeňská tradice Mariánských Lázní je bohatá a pestrá. Město se v průběhu času stalo oblíbeným místem pro mnoho významných osobností, které sem přicházely nejen kvůli léčebným procedurám, ale také kvůli kulturním a společenským událostem. Mezi slavné návštěvníky patří Johann Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, Richard Wagner či Ema Destinnová. Mariánské Lázně se rovněž mohou pochlubit zápisem na seznamu světového dědictví UNESCO jako součást Great Spa Towns of Europe, což podtrhuje jejich význam a prestiž.

Město je známé svou architekturou, která kombinuje prvky neoklasicismu, novorenesance a secese. Kolonády, pavilony a lázeňské budovy jsou nádherně zrekonstruované a vytvářejí atmosféru elegance a noblesy. Procházky po kolonádách, kde můžete ochutnat místní minerální prameny, nebo relaxace v některém z mnoha lázeňských parků jsou nezapomenutelným zážitkem. Mariánské Lázně nejsou jen o léčebných procedurách, ale nabízejí také kulturní a sportovní vyžití, včetně koncertů, divadelních představení, golfových hřišť a tenisových kurtů.

Důležitou součástí lázeňského města jsou jeho hotely, které poskytují komfortní ubytování a špičkové služby. Mezi nejvýznamnější patří pětihvězdičkový hotel Nové Lázně, který nabízí luxusní a pohodlné ubytování v srdci města a je ideální volbou pro ty, kteří hledají nejen léčebné procedury, ale také relaxaci a odpočinek v elegantním a historickém prostředí. Zařízení spadá do sítě největšího evropského provozovatele léčebných lázní Ensana, který spojuje 26 nejznámějších a nejprestižnějších lázeňských hotelů, které se specializují na propojení místních přírodních léčivých zdrojů s moderním zdravotnickým přístupem. 

Tento hotel nabízí nezapomenutelný zážitek plný klidu a pohody v nepopsatelném historickém prostředí. Byl postaven v roce 1826 v novorenesančním stylu a v roce 1896 se stal hlavním lázeňským střediskem. Mezi slavné hosty patřili Johann Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, Nikolaj Vasiljevič Gogol, Richard Wagner a anglický král Eduard VII., jehož Královská kabina je dodnes návštěvníkům k dispozici, přičemž nabízí luxusní zážitek s původní královskou vanou, perskými koberci a hedvábnými tapetami. Hotel má 97 luxusně zařízených pokojů, rozdělených do osmi ktegorií, které spojují historickou atmosféru s moderním komfortem.

Hotel poskytuje špičkovou péči díky léčebným procedurám využívajícím přírodní zdroje Mariánských Lázní. Relaxaci si užijete v Římských lázních s mramorovými sloupy též z roku 1896. Hotel také nabízí denní přístup k léčebným pramenům, klasickým koupelím, masážím, zábalům, saunování a fitness.

Pro posílení imunity a odpočinek je připraven například program Imunity Restart, který zahrnuje minerální koupele, oxygenoterapii, inhalace a pitné kúry. Pokud se zde ubytujete minimálně na tři noci s polopenzí, obdržíte v rámci wellness balíčku i vstup do Římských Lázní se třemi bazény, vířivými proudy a whirpoolem a vstup do Aqua wellnes centra v sousedícím hotelu Hvězda.

Zajímavý je i balíček Minikúra, v jehož rámci na vás čeká lékařská prohlídka a jedna procedura či volný vstup opět do Římských Lázní. 

Veškeré další speciální balíčky a nabídky ubytování naleznete na webových stránkách hotelu. 

Hotel se také stará o zdravou stravu, kterou připravuje tým pod vedením šéfkuchaře Jiřího Kuprichta. Ten vede místní restauraci Royal, jež prošla rekonstrukcí pod vedením architektky Nathalie Rothenburg, která vytvořila moderní a elegantní interiér v modrých a zlatých tónech v kombinaci se dřevem. Restaurace je otevřená i pro veřejnost a nabízí snídaně, obědy i večeře.

<Path> Není posilovna jako posilovna: Luxusní fitness centrum a SPA hotelu La Palais vás zavedou do jiného světa. Budujte postavu a odpočívejte v přízračném světě luxusu a péče jako císařiZdroj:

Naše menu se mění pravidelně s ročním obdobím, abychom mohli nabídnout čerstvé sezónní suroviny, které zvýrazní jedinečnost každého pokrmu. S ohledem na různé stravovací preference a alergie na potraviny jsme připraveni splnit požadavky jakéhokoli hosta, ať už jde o vegetariány, vegany, nebo například raw strávníky. Naše menu také zaměřujeme tematicky podle významných svátků a tradic,“ vysvětluje šéfkuchař Jiří Kupricht. Restaurace dbá na dokonalou kvalitu servisu, stolování a rozmanitost chutí, které na přání snoubí s nejlepšími víny. Brzy přibude také nová vinotéka.

Tipy redakce

Restaurace Royal je ideálním místem pro pořádání různých akcí, od rodinných setkání po firemní obědy nebo svatební hostiny. „Připravíme nabídku rautů a specialit dle přání a požadavků klienta,“ dodává šéfkuchař. Každý pátek se v lobby baru konají jazzové večery, kde se podávají signature koktejly, mezi nejoblíbenější patří Royal.

Hotel samozřejmě nabízí i wellness a beauty služby zahrnující širokou škálu masáží, kosmetických ošetření a péči o nehty.

Královská kabina, ve které pobýval sám král Eduard VII.
Foto: Ensana Nové Lázně / Se svolením

Zajímavostí je, že Mariánské Lázně získaly nedávno status klimatických lázní a staly se tak nejkomplexnějšími lázněmi v České republice. Nabízí kombinaci přírodních minerálních vod, oxidu uhličitého pro suché plynové koupele a injekce, rašeliny, slatiny, bahna a nyní i léčivého klimatu. Toto klima je vhodné zejména pro léčbu plicních onemocnění. Klimatoterapie v Mariánských Lázních zahrnuje pobyt na čerstvém vzduchu, postupné zatěžování těla a využívání klimatických faktorů jako intenzivnější UV záření a vyšší obsah ozónu.

Generální ředitel skupiny Ensana Health Spa Hotels Karel Kalivoda očekává, že nový status přiláká více klientů, a to nejen z řad pacientů, ale i lidí preferujících zdravý životní styl. Mariánské Lázně tak posílí své postavení jako lázeňského a rekreačního centra, které nabízí léčbu a prevenci pro širokou škálu onemocnění a podporuje celkovou pohodu svých hostů.

Léčivé klima působí skvěle i jako prevence,“ říká hlavní lékařka lázeňských hotelů Ensana MUDr. Markéta Hovorková, Ph.D. Kombinace inhalace Lesního pramene, pitné léčebné kúry s Rudolfovým pramenem, procedur s oxidem uhličitým a oxygenoterapie posiluje organismus a zlepšuje zdravotní stav. Respirační fyzioterapie zahrnuje dechová cvičení, gymnastiku a fyzický trénink, které jsou individuálně přizpůsobeny zdravotnímu stavu klienta.

<Path> Sexuální wellness – jak přistupujete ke svému tělu?Zdroj: satisfyer.com, IG satisfyercom

Hotel Ensana Nové Lázně tak nabízí ideální prostředí pro prevenci a léčbu zdravotních problémů díky kombinaci tradičních lázeňských metod a moderní wellness péče. To vše navíc v úžasném historickém prostředí.

Zdroj: ensanahotels.com

Populární
články

Užívání testosteronu ovlivňuje i psychiku
TĚLO & MYSL

„Vidím Bambiho a brečím – Jako by mi bylo znovu 12, všechno je nanic“: I takové mohou být vedlejší účinky užívání testosteronu

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop