Trendem zdravého spaní jsou boxspringové postele. Jsou pohodlné, naše záda je milují a navíc jsou skvělým doplňkem interiéru
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Luxury Sleeping/se svolením

Trendem zdravého spaní jsou boxspringové postele. Jsou pohodlné, naše záda je milují a navíc jsou skvělým doplňkem interiéru

Každý touží po tom probouzet se ráno odpočinutý a plný energie. Spánek je klíčem k regeneraci, zdraví a úspěchu a naše tělo se bez něj neobejde. Jenže dobře se vyspat, to není samozřejmost. Rozbolavělá záda, zablokovaná krční páteř nebo bolesti hlavy – to vše nám může start nového dne pěkně pokazit. Prvním a nejdůležitějším krokem na cestě ke kvalitnímu spánku je postel. Právě ta společně s matrací předurčuje, jak se vyspíme, a tak jejímu výběru musíme věnovat opravdu pečlivou pozornost.
Kateřina Kučerová Autor
6. 3. 2024

V posteli strávíme třetinu života, nešetřeme na ní

Postel je nejdůležitějším kusem nábytku. Spíme v ní, lenošíme, někdy také pracujeme, a když jsme nemocní, trávíme v ní víc času, než bychom si přáli. Postel ovlivňuje to, jak se vyspíme, jak se budeme cítit a co je hlavní – i naše zdraví. V případě postele proto není na místě šetřit, investice do kvalitní postele je totiž investicí do našeho zdraví. Při výběru je proto nejlepší svěřit se do péče odborníků. Ti z ergonomického hlediska doporučují vsadit na boxspringovou postel. Je pohodlná, krásná a naše tělo ji miluje.

Kdo se jednou vyspí v boxspringové posteli, už nechce spát v jiné

Americké, hotelové nebo kontinentální – to jsou všechno názvy, pod kterými se můžeme s boxspringovými postelemi setkat. Ano, jsou to ty vysoké pohodlné postele, které my Češi známe nejčastěji ze zahraničních hotelů. Původ těchto postelí pochází z USA a severní Evropy. Do českých ložnic se dostávají až od roku 2008, kdy je začal dovážet a prodávat pražský obchod Luxury Sleeping.

Na první pohled boxspringovou postel poznáme podle výšky. Je to postel, ze které se snadno vstává, což ocení nejen starší generace. V případě postelí totiž platí jednoduché pravidlo – čím vyšší, tím lepší. Pokud totiž spíme na nízké posteli, namáháme záda po celonočním spánku tím, že tělo nutíme se vzpřímit. Naopak na boxspringové posteli si jen sedneme a spustíme nohy na zem, což je pro naše záda mnohem šetrnější.

Tipy redakce

Naše záda budou zbožňovat polohovací boxspring

Postel nemusí být jen místem spánku. Je to místo, kde odpočíváme, sledujeme filmy, čteme si nebo třeba i pracujeme na počítači. Naše záda ale trpí, protože podkládání ramen a hlavy polštáři páteři ani trochu neprospívá. I sebeměkčí polštáře navíc začnou být po nějaké době nepohodlné. Komfort a zároveň zdravou oporu pro páteř zajistí polohovací postel, která je skvělým řešením nejen pro všechny, kteří s notebookem na klíně tráví dlouhé hodiny třeba prací na home office.

„Nejpokrokovější unikátní technologie umožňuje okamžitou přeměnu kvalitní postele v pohodlnou pracovní a relaxační zónu. Automaticky se vysouvá opora krční páteře. Celá koncepce vychází z ergonomie a vytváří tak pro lidské tělo ideální podmínky. Speciální zabudovaný masážní systém s funkcí Wave vás příjemně uvolní,“ doplňuje Ivana Guthová. Právě Luxury Sleeping je jediným obchodem na trhu, který polohovací boxspringové postele nabízí.

Postel, která nabije nás i náš telefon

Postel může být i užitečným pomocníkem. Přímo do čela postele si totiž můžeme nechat vsadit vypínač osvětlení nebo elektrickou zásuvku. A to je skvělá zpráva pro všechny, které už nebaví se každý večer prát s napájecím kabelem a zásuvkou ve zdi, aby si přes noc nechali dobít baterii mobilního telefonu. Elektrická zásuvka v rámu postele je sice na první pohled možná maličkost. Je to ale právě ta maličkost, která nám vylepší každý den. V čele postele se může ukrývat i úložná zásuvka, třeba na brýle a oblíbenou knihu. Boxspringová postel je zkrátka nejen pohodlná a krásná, ale i praktická. Ale pozor, novinku v podobě elektrické zásuvky nabízí jedině Luxury Sleeping.

Vysněná postel na míru vkusu každého díky nespočtu variant

Ať už se rozhodneme pro klasický boxspring nebo jeho dokonalejšího sourozence v podobě polohovací postele, postel podle svého vkusu si vybere naprosto každý. Všechny postele v Luxury Sleeping jsou totiž na míru a každá je tak originál. „Určíte si rozměry a celkovou výšku postele. Design záhlaví si buď vyberete, nebo si navrhnete svůj vlastní. Co se týče barvy, na výběr je až 1500 typů potahových materiálů, včetně pravé kůže. A pozor, u tvaru postele se nemusíte držet standardních „ostrých hran“, ale postel lze vyrobit i kulatou,“ vysvětluje Ivana Guthová.

Vybrat si tak lze nejen tvar čalounění, potahový materiál a jeho barvu, ale i záhlaví. Novinkou ve světě boxspringových postelí je dekorativní rám z pravého dřeva. Dřevěná dekorace může svým odstínem ladit s čalouněním, nebo naopak být jedinečným kontrastním prvkem.

Žádné lamely, ale pružinový systém v kombinaci s čistě přírodními materiály – to je záruka kvalitního spánku

Tajemství pohodlnosti a komfortu boxspringových postelí ale nespočívá jen ve výšce. Základem je tzv. boxspring, od kterého je odvozený i název postele. „Je to pružinový systém uložený v masivním dřevěném rámu. Žádná překližka, nýbrž přírodní borovicové dřevo. Na boxspring se klade hlavní matrace s výškou 20 až 30 cm. Jejím jádrem je opět pružina, tzv. taštičkový typ – každá pružina je zabalená v samostatné taštičce. Díky tomu matrace podepírá tělo bod po bodu a přizpůsobí se tvaru páteře,“ vysvětluje Ivana Guthová.

Na pružinách jsou pak koňské žíně, jediné v přírodě se nacházející duté vlákno, které skvěle odvádí vlhkost. Hlavní matraci pak překrývá ještě tenká vrchní matrace, jejíž výška se může pohybovat mezi 6 a 10 centimetry. „Máme i osmnácticentimetrovou, pokud si někdo chce dopřát opravdu velké pohodlí. Může mít jádro tvořené taštičkovou pružinkou – tu máme na trhu jako jediní. Umožní tzv. uhnízdění, kdy do postele zaplujete jako do pelíšku. Je vhodná zejména pro lidi, kteří prodělali operaci nebo mají problémy s bederní či krční páteří,“ dodává majitelka Luxury Sleeping.

Samozřejmě i v případě boxspringových postelí se nabízejí různé druhy matrací, a tak je nejlepší vydat se přímo do obchodu, kde si jednotlivé typy můžeme vyzkoušet na vlastní záda. Zkušený personál v showroomu Luxury Sleeping na pražských Vinohradech pomůže s výběrem správné matrace i postele.

Zdroj: Luxury Sleeping, https://www.postele-ls.cz

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop