Milujete napětí? Toužíte stát se alespoň na chvíli Sherlockem Holmesem a zároveň se nechat hýčkat v přepychovém wellness? Vyrazte na víkend s vraždou na Chateau Herálec
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Chateu Herálec/se svolením

Milujete napětí? Toužíte stát se alespoň na chvíli Sherlockem Holmesem a zároveň se nechat hýčkat v přepychovém wellness? Vyrazte na víkend s vraždou na Chateau Herálec

Jedinečné spojení krvavého zločinu a luxusu. To je unikátní zážitek, který nabízí zámecký hotel Chateau Herálec. Na víkend se promění v kulisy detektivní hry jako vystřižené z pera královny zločinu Agathy Christie. Elegantním hotelem otřese vražda a vy se ocitnete přímo ve středu jejího vyšetřování. Na rozdíl od skutečného zločinu si ale můžete odskočit zpátky do reality a užít si přepychové ubytování, kulinářské skvosty a samozřejmě wellness, kde vás budou hýčkat přírodní kosmetikou L’Occitane.
Kateřina Kučerová Autor
13. 3. 2024

Luxusní hotel prožije krvavou noc, která vše obrátí naruby

Jsou 20. léta minulého století a majitelé sezvali vybrané hosty, aby pro elegantní hotel vybrali nové jméno. Po delší rekonstrukci a výměně personálu totiž chtějí odstartovat zcela novou éru hotelu. Jakmile se ale vybraná společnost sejde, mění se příjemné setkání s příjemným cílem v krvavý zážitek. V hotelu se stane vražda a najednou se ukazuje, že nic není tak, jak na první pohled vypadalo… Cítíte příjemné napětí a strach? Pak je pro vás první hra z úspěšné vražedné série Údolí růží jako stvořená.

Na dva dny detektivem

Víkend s vraždou odstartuje v pátek v podvečer nejprve vražedným welcome drinkem a následně divadelním představením, které všechny hosty uvede do děje. Na rozdíl od detektivní hry si ale pak nervy odpočinou při slavnostní čtyřchodové večeři, pro kterou si šéfkuchař připravil speciální vražedné menu. Další dějství krvavého zločinu se odehraje v sobotu dopoledne po lahodné snídani a pak už se rozjede vyšetřování spolu s výslechy podezřelých, kterých bude přibývat stejně jako nejasných stop. Nervy drásající příběh vyvrcholí při sobotní večeři, kdy bude odhalen vrah a ti nejšikovnější detektivové se mohou těšit nejen na dobrý pocit ze svého úsudku, ale i odměnu za svou práci.

Od detektivní práce si můžete kdykoli odskočit do wellness

Víkend s vraždou ale nenabízí jen napětí při hledání vraha. Je to zároveň víkend plný relaxace. Kdykoli si můžete od vyšetřování odskočit a nechat se hýčkat. Průzračná voda bazénu pod klenbou zámeckých stájí je jen začátkem. Chateau Herálec je proslulé svým wellness & spa  by L’Occitane, kde využívá blahodárných účinků přírodní kosmetiky z francouzské Provence. O kvalitě jeho služeb svědčí, že zámecký hotel v srdci Vysočiny je vůbec prvním ve střední Evropě, se kterým tato exkluzivní značka kosmetiky začala spolupracovat.

Tipy redakce

Na hosty čeká kromě bazénu s vodou ohřívanou na příjemných 28 stupňů bylinkami provoněná sauna, finská sauna a také parní lázeň. Kdo má raději nižší teploty, ten se může prohřát v infrasauně. Po saunování je potřeba nechat tělo odpočinout. Na Chateau Herálec ale mysleli i na duši, a tak je odpočinková zóna ztělesněním harmonie. Silenciárum, tedy místo tiché relaxace, se pyšní kouzelným výhledem do zámeckého parku a klid tu ruší jen zpěv ptáků nebo šumění stromů.

Každý detektiv si může tělo protáhnout v hotelovém fitness centru nebo se nechat lechtat bublinkami ve vířivce ve věžičce, kterou mají hosté na půl hodiny jen pro sebe.

Luxus v srdci Vysočiny

Božský klid v krásné krajině Vysočiny a přitom jen zhruba hodinu jízdy od Prahy – Chateau Herálec leží pár kilometrů za Humpolcem a díky své poloze je skvělým startem pro celou řadu zajímavých výletů. Po odhalení vraha se tak v neděli po snídani plné zdravých dobrot nabízí třeba výlet na Devět skal nebo hrad Lipnici nad Sázavou.

Můžeme vám ale zaručit, že pryč se vám z Chateau Herálec chtít nebude. Zámek je obklopený anglickým parkem jako stvořeným pro procházky. Ať už si v něm budete promýšlet stopy vedoucí k možnému vrahovi nebo se jen pomalu loudat za zpěvu ptáků, zapomenete v něm na čas.

Hotelové pokoje a apartmány jsou útulné, prostorné a dokonale se v nich prolíná historie zámku s moderními požadavky na luxusní ubytování. Jen těžko si lze představit, že v pokojích inspirovaných uměleckými díly, ze kterých dýchá klid a harmonie, sídlila od roku 1958 zvláštní internátní škola.

<Path> Bělostné pláže, golfová hřiště a skvělá vína – takové je AlicanteZdroj: Oficina Española de Turismo, Costa Blanca

Napětím stažený žaludek uvolní lahůdky zámecké kuchyně

Chateau Herálec klade důraz na maximální kvalitu a to platí i pro nabídku zdejší kuchyně. Vše začíná bohatou snídaní, kde nechybí domácí pečivo. Každý den se hosté mohou těšit na koláč jako od babičky a samozřejmě přísun vitamínů v podobě čerstvého ovoce nebo stoprocentních bio moštů. Restaurace sází na českou klasiku, ovšem v moderním pojetí, které uspokojí mlsný jazýček i toho nejnáročnějšího strávníka. Samozřejmostí je dnes tolik ceněný důraz na používání kvalitních a lokálních surovin, který se odráží v mimořádné chuti a vůni. Některé suroviny svou lokálností překvapí nejednoho hosta – řadu z nich totiž pěstují přímo v zahradách zámku nebo na poli pod zámeckou sýpkou. Každá návštěva zámecké restaurace je tak gastronomickým zážitkem.

V Chateau Herálec myslí na vše

Chateau Herálec zkrátka moc dobře vědí, že hosty je nutné hýčkat ve všech ohledech. Jen luxusní ubytování nestačí, stejně jako lahodná kuchyně nebo krásné wellness. Teprve vše dohromady tvoří spolu s příjemným personálem ochotným splnit každé přání jedinečné místo, kam se hosté rádi vracejí. A Víkend s vraždou je jednou z možností, jak si relaxační pobyt na zámku ozvláštnit. Ale pozor, tahle akce už si našla celou řadu fanoušků a detektivů rychle přibývá. Proto je potřeba neváhat a zajistit si místo uprostřed napínavého zločinu včas. Hotelem vražda otřese už 22. března a kdo si chce jedinečnou atmosféru vychutnat do posledního detailu, ten si může přibalit oblečení podle elegantní módy dvacátých let.

Víkend s vraždou je plný zábavy, vzrušení i napětí a je to skvělá příležitost, jak zapomenout na všední starosti a dopřát si zasloužený odpočinek po dlouhé zimě.

Zdroj: Chateau Herálec, https://www.chateauheralec.cz

Populární
články

E-Shop