Výrazné geometrické tvary, jemné květinové vzory i umělecká díla v ložnici: luxusní spánek zajistí luxusní povlečení. Bez péče se ale neobejde!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Matějovský/se svolením

Výrazné geometrické tvary, jemné květinové vzory i umělecká díla v ložnici: luxusní spánek zajistí luxusní povlečení. Bez péče se ale neobejde!

Povlečení není jen tak obyčejný kus látky. Usínat a probouzet se v hebkých voňavých peřinách je malou každodenní radostí, požitkem, který si může dopřát každý. Kvalitní spánek si ovšem žádá kvalitní pokrývku a polštář v kvalitním povlečení. A nezáleží jen na materiálu, ale i vzhledu. Ložní prádlo je výrazným doplňkem, který dotváří interiér a zdobí ložnici. Klenoty mezi ložním prádlem vyrábí už více než třicet let česká firma Matějovský. Je proslulá prémiovými materiály a díky originalitě nápadů udává trend vzhledu nejen českých ložnic. A jak si ustlat podle nejnovější módy?
Kateřina Kučerová Autor
22. 3. 2024

Jemné květinové vzory, geometrické tvary i jednoduché linie oděné do nestárnoucí bílé

Ložnice, která je oslavou jara – to zajistí ložní prádlo Jasmine. Jemné květinové vzory vyvedené v odstínech šedé a mátově zelené na bílém podkladu jsou elegantní a decentní ozdobou interiéru. Kdo má raději výraznější doplňky a miluje zlatou barvu, pro toho je jako stvořené ložní prádlo Hillary. Černé povlečení zdobí geometrický vzor podle originálního výkresu a je ztělesněním luxusu. Navíc je vyrobené z hebkého bavlněného saténu ze stoprocentní výběrové bavlny a každou noc se tak jeho majitel zahalí do přepychu.

Pro koho by kombinace černé a zlaté byla příliš výrazná a raději sáhne po nestárnoucí a jednoduché bílé, toho nezklame povlečení Lolita. Pyšní se jednoduchým decentním vzorem, který je elegantní a nadčasový. K dostání je i varianta ve světle béžové, pudrové nebo hnědé. I v tomto případě platí, že firma Matějovský nabízí skutečně luxusní výrobky. Povlečení Lolita je vyrobeno ze stoprocentní egyptské bavlny té nejvyšší kvality a spí se v něm zkrátka jako v bavlnce.

Klenoty ložnice z pera světoznámé módní návrhářky Blanky Matragi

Firma Matějovský je známá svou spoluprací s Blankou Matragi, jejíž originalita a odvážné nápady uchvacují milovníky módy po celém světě. Její nevšední povlečení se stává ozdobou každé ložnice, kde upoutá pozornost vzory sršícími energií a pozitivitou. To platí i pro povlečení Tide s poutavým uměleckým vzorem v odstínech zelené barvy, které podtrhují pastelové hnědo šedé tóny. Toto povlečení je pohlazením nejen pro duši, ale i tělo. Je totiž vyrobené z luxusního bavlněného saténu hebkého na dotek.

Povlečení inspirované Blankou Matragi se pyšní nezaměnitelným rukopisem, stejně jako i další exkluzivní kolekce s motivy světoznámého malíře a grafika Alfonse Muchy, který byl králem české secese a svou tvorbou inspiroval umělce daleko za hranicemi. V kolekci značky Matějovský, české legendy ve světě ložního prádla, ale nechybí ani nadčasová klasika, stejně jako sezónní vzory – třeba idylické motivy Josefa Lady o Velikonocích nebo Vánocích. U Matějovského si zkrátka vybere každý.

Luxusní povlečení si žádá kvalitní péči

Špičkové materiály, nejnovější technologické postupy – to vše zaručuje vysokou kvalitu výrobků firmy Matějovský. Aby povlečení zůstalo krásné a sloužilo řadu let, potřebuje ale naši péči. Možná povlečení před prvním použitím nevyperete, možná ho naopak vyperete na krátký program s nižší teplotou. A aby víc vonělo, nešetříte aviváží. To všechno jsou chyby, kterých je nutné se vyvarovat.

Tipy redakce

Novotou vonící povlečení důkladně vyperte, nejlépe dvakrát

Před prvním použitím je nutné povlečení alespoň jednou vyprat a to nejméně na 40 °C. Jen tak se totiž odstraní zbytkové barvy a nečistoty z výroby. Při nižších teplotách se zbytkové barvy při praní zapustí do látky a ta už nikdy nebude tak krásná, jak měla být. V případě bavlněného povlečení je ideální dlouhý bavlněný program.

Při dalším praní už teplota nemusí být vysoká. Podle Matějovského stačí 40 °C. Nejnovější výzkumy ukazují, že je to teplota tak akorát vysoká, aby zničila škodliviny a zajistila hygienickou čistotu. Zároveň ale prodlouží životnost barev i samotného materiálu. Program na nižší teplotu je navíc úsporou i pro životní prostředí a naše peněženky. Kdo by se přece jen bál odolných mikrobů, ten může povlečení vyprat i na 60 °C. Firma Matějovský své výrobky ostatně testuje na praní při teplotě až 85 °C a zaručuje, že se mu nic nestane.

<Path> Život na 20 m²: Fenomén asijských nanobytů pomalu dobývá svět. Uchytí se někdy i v Česku?Zdroj: liber-research.com, edgedesign.com.hk, narchitects.com, francescaperani.com, archdaily.com, YT NEVER TOO SMALL / Se svolením

Sušit v sušičce nebo nesušit?

Sušičky jsou obrovským pomocníkem, hlavně v zimních měsících. Jenže pořád platí, že tím nejlepším pro sušení prádla (a nejen toho ložního) je čerstvý vzduch. Vysoké teploty v sušičce totiž nemají dobrý vliv na vlákna i použité barvy a povlečení se rychleji opotřebovává. Pokud přece jen potřebujete povlečení v sušičce usušit, Matějovský doporučuje použít delší program s nižší teplotou, který je šetrnější. Také je vhodné povlečení před použitím sušičky obrátit naruby – to ale platí i pro sušení venku, protože barvy poškozují i sluneční paprsky.

Při sušení klasickým způsobem se musí povlečení před pověšením rozklepnout a pověsit narovnané, ale ne za rohy! Jednak se pak takto usušené povlečení lépe žehlí, ale hlavně si lépe udrží svůj tvar a déle vydrží jako nové. A pozor na přeschnutí. Když se povlečení nechá sušit příliš dlouho, špatně se žehlí a mnohdy nepomůže ani napařovací žehlička. I žehlit je nutné naruby, a to na vysoký stupeň. Tedy kromě toho krepového. Po vyžehlení potřebuje látka chvíli odpočívat, aby vychladla. Teprve pak je vhodné povlečení složit a uložit do skříně.

Život povlečení prodlouží i to, když zapomenete na aviváž. Ta totiž obalí jednotlivá vlákna a omezí prodyšnost i absorpční vlastnosti látky. Zkrátka stačí prací prostředek, pak vyprané povlečení usušit na čerstvém vzduchu a o spánek jako v bavlnce je postaráno.

Zdroj: Matějovský, https://www.matejovsky-povleceni.cz

Populární
články

Užívání testosteronu ovlivňuje i psychiku
TĚLO & MYSL

„Vidím Bambiho a brečím – Jako by mi bylo znovu 12, všechno je nanic“: I takové mohou být vedlejší účinky užívání testosteronu

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop