Výrazné geometrické tvary, jemné květinové vzory i umělecká díla v ložnici: luxusní spánek zajistí luxusní povlečení. Bez péče se ale neobejde!
Jemné květinové vzory, geometrické tvary i jednoduché linie oděné do nestárnoucí bílé
Ložnice, která je oslavou jara – to zajistí ložní prádlo Jasmine. Jemné květinové vzory vyvedené v odstínech šedé a mátově zelené na bílém podkladu jsou elegantní a decentní ozdobou interiéru. Kdo má raději výraznější doplňky a miluje zlatou barvu, pro toho je jako stvořené ložní prádlo Hillary. Černé povlečení zdobí geometrický vzor podle originálního výkresu a je ztělesněním luxusu. Navíc je vyrobené z hebkého bavlněného saténu ze stoprocentní výběrové bavlny a každou noc se tak jeho majitel zahalí do přepychu.
Pro koho by kombinace černé a zlaté byla příliš výrazná a raději sáhne po nestárnoucí a jednoduché bílé, toho nezklame povlečení Lolita. Pyšní se jednoduchým decentním vzorem, který je elegantní a nadčasový. K dostání je i varianta ve světle béžové, pudrové nebo hnědé. I v tomto případě platí, že firma Matějovský nabízí skutečně luxusní výrobky. Povlečení Lolita je vyrobeno ze stoprocentní egyptské bavlny té nejvyšší kvality a spí se v něm zkrátka jako v bavlnce.
Klenoty ložnice z pera světoznámé módní návrhářky Blanky Matragi
Firma Matějovský je známá svou spoluprací s Blankou Matragi, jejíž originalita a odvážné nápady uchvacují milovníky módy po celém světě. Její nevšední povlečení se stává ozdobou každé ložnice, kde upoutá pozornost vzory sršícími energií a pozitivitou. To platí i pro povlečení Tide s poutavým uměleckým vzorem v odstínech zelené barvy, které podtrhují pastelové hnědo šedé tóny. Toto povlečení je pohlazením nejen pro duši, ale i tělo. Je totiž vyrobené z luxusního bavlněného saténu hebkého na dotek.
Povlečení inspirované Blankou Matragi se pyšní nezaměnitelným rukopisem, stejně jako i další exkluzivní kolekce s motivy světoznámého malíře a grafika Alfonse Muchy, který byl králem české secese a svou tvorbou inspiroval umělce daleko za hranicemi. V kolekci značky Matějovský, české legendy ve světě ložního prádla, ale nechybí ani nadčasová klasika, stejně jako sezónní vzory – třeba idylické motivy Josefa Lady o Velikonocích nebo Vánocích. U Matějovského si zkrátka vybere každý.
Luxusní povlečení si žádá kvalitní péči
Špičkové materiály, nejnovější technologické postupy – to vše zaručuje vysokou kvalitu výrobků firmy Matějovský. Aby povlečení zůstalo krásné a sloužilo řadu let, potřebuje ale naši péči. Možná povlečení před prvním použitím nevyperete, možná ho naopak vyperete na krátký program s nižší teplotou. A aby víc vonělo, nešetříte aviváží. To všechno jsou chyby, kterých je nutné se vyvarovat.
Novotou vonící povlečení důkladně vyperte, nejlépe dvakrát
Před prvním použitím je nutné povlečení alespoň jednou vyprat a to nejméně na 40 °C. Jen tak se totiž odstraní zbytkové barvy a nečistoty z výroby. Při nižších teplotách se zbytkové barvy při praní zapustí do látky a ta už nikdy nebude tak krásná, jak měla být. V případě bavlněného povlečení je ideální dlouhý bavlněný program.
Při dalším praní už teplota nemusí být vysoká. Podle Matějovského stačí 40 °C. Nejnovější výzkumy ukazují, že je to teplota tak akorát vysoká, aby zničila škodliviny a zajistila hygienickou čistotu. Zároveň ale prodlouží životnost barev i samotného materiálu. Program na nižší teplotu je navíc úsporou i pro životní prostředí a naše peněženky. Kdo by se přece jen bál odolných mikrobů, ten může povlečení vyprat i na 60 °C. Firma Matějovský své výrobky ostatně testuje na praní při teplotě až 85 °C a zaručuje, že se mu nic nestane.
Sušit v sušičce nebo nesušit?
Sušičky jsou obrovským pomocníkem, hlavně v zimních měsících. Jenže pořád platí, že tím nejlepším pro sušení prádla (a nejen toho ložního) je čerstvý vzduch. Vysoké teploty v sušičce totiž nemají dobrý vliv na vlákna i použité barvy a povlečení se rychleji opotřebovává. Pokud přece jen potřebujete povlečení v sušičce usušit, Matějovský doporučuje použít delší program s nižší teplotou, který je šetrnější. Také je vhodné povlečení před použitím sušičky obrátit naruby – to ale platí i pro sušení venku, protože barvy poškozují i sluneční paprsky.
Při sušení klasickým způsobem se musí povlečení před pověšením rozklepnout a pověsit narovnané, ale ne za rohy! Jednak se pak takto usušené povlečení lépe žehlí, ale hlavně si lépe udrží svůj tvar a déle vydrží jako nové. A pozor na přeschnutí. Když se povlečení nechá sušit příliš dlouho, špatně se žehlí a mnohdy nepomůže ani napařovací žehlička. I žehlit je nutné naruby, a to na vysoký stupeň. Tedy kromě toho krepového. Po vyžehlení potřebuje látka chvíli odpočívat, aby vychladla. Teprve pak je vhodné povlečení složit a uložit do skříně.
Život povlečení prodlouží i to, když zapomenete na aviváž. Ta totiž obalí jednotlivá vlákna a omezí prodyšnost i absorpční vlastnosti látky. Zkrátka stačí prací prostředek, pak vyprané povlečení usušit na čerstvém vzduchu a o spánek jako v bavlnce je postaráno.