Jemné pastelové tóny a hlavně chytré a šetrné k přírodě. Takové jsou kuchyně roku 2024
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: HVT interiéry/se svolením

Jemné pastelové tóny a hlavně chytré a šetrné k přírodě. Takové jsou kuchyně roku 2024

Kuchyně – srdce domova, kde trávíme čas s rodinou nebo přáteli při přípravě a vychutnávání dobrot. Je to místo, kde se nevyplatí šetřit na materiálech nebo spotřebičích. Kvalitně zpracovaná kuchyňská linka promyšlená do detailů spolu se špičkovými spotřebiči a systémem ukládání potravin totiž nejen zpříjemní každé vaření, ale zároveň ušetří do budoucna i naše peněženky. Jen to ale nestačí. Stále platí, že kuchyně má být i krásná, abychom v ní vařili s radostí. A o to se letos starají pastelové barvy.
Kateřina Kučerová Autor
25. 4. 2024

Jemné tóny i více barev v jedné kuchyňské sestavě – to je trend roku 2024!

Letošní rok potěší všechny, kteří upřednostňují jemnější barevné odstíny. Do módy se vrátily pastelové barvy, zejména tóny modré a zelené. Doznívá také šedá a na výsluní stále zůstává bílá, která je neotřesitelnou elegantní klasikou. Podle odborníků z pražského kuchyňského studia HVT interiéry se ale bát nemusíme ani vícebarevných kombinací, stále více designérů totiž využívá v rámci jedné kuchyňské sestavy i více barev.

Mat nebo lesk? Jednoznačně mat!

Už několik let převládá trend matných povrchů skříněk a platí to i pro letošní rok. Mat je podle designérů decentnější a elegantnější, ale nejen to. Obrovské výhody má i po praktické stránce. Díky tomu, že matný povrch neodráží světlo, ale absorbuje ho, je milostivější k nedokonalostem. Ano, řeč je zejména o nenáviděných otiscích prstů na dvířkách. Tento problém lze navíc výrazně zredukovat díky povrchové úpravě proti otiskům prstů a zapomenout tak na neustálé leštění skříněk.

Návrat k přírodě se vyplatí!

Maximální důraz na životní prostředí a inspirace přírodou. To je trend, kterým se letos řídí snad všechna kuchyňská designová studia. Rodinné studio HVT interiéry tento trend rozvíjí hned ve dvou rovinách – jednak použitými materiály při samotné výrobě kuchyňských linek, jednak udržitelností v podobě omezováním plýtvání potravinami, energiemi i vodou při používání kuchyně. Při výrobě se tak sází na netoxická pojidla v nosných deskách, ekologické barvy a laky a například na dvířkách se tradiční materiály nahrazují sklem nebo keramikou.

Pražské studio HVT interiéry při navrhování kuchyní dbá i na precizní výběr spotřebičů, které jsou jedním z důležitých klíčů k šetření. V kuchyni jde samozřejmě o šetření energiemi a vodou, ale také omezení plýtvání potravinami. Cílem je dosáhnout ideálně nulového odpadu. Zabránit vyhazování zbytků nebo prošlých potravin můžeme důkladným plánováním nákupů, výrazně si ale můžeme práci usnadnit, pokud se spolehneme na pomoc chytrých pomocníků.

Tipy redakce

Vakuovací zásuvka i lednice s fresh zónami: chytré spotřebiče, které šetří energie i potraviny

V moderní kuchyni by podle rad kuchyňského studia HVT interiéry rozhodně neměla chybět vakuovací zásuvka, která prodlouží délku spotřeby nejen sýrů, uzenin nebo masa, ale i hotových pokrmů. Déle čerstvé zůstane také ovoce, zelenina a dokonce i bylinky. Vakuovací zásuvka si poradí i s tekutinami jako například s polévkami a díky variabilitě dóz a sáčků různých velikostí si lze vše rozdělit na jednotlivé porce. Díky tomu se pak potraviny lépe skladují v lednici a v mrazničce díky odsátí vzduchu navíc ušetří i místo. Vakuovat je totiž vhodné potraviny i před zmrazením, potraviny si uchovají svou chuť i vitamíny. Tím ovšem výčet předností vakuovací zásuvky nekončí. Milovníci grilování si mohou namarinovat maso a díky vakuování dosáhnout výraznější chuti. A ti, kteří nedají dopustit na vaření masa metodou sous-vide, ocení, že vakuované maso je na tento způsob přípravy perfektně připraveno. Vakuovací zásuvka je zkrátka neocenitelný pomocník, který dokáže každou domácnost přiblížit k tomu, aby v koši neskončil už ani drobeček.

Samotná vakuovací zásuvka ale zázraky nedokáže. Odborníci z HVT interiéry zdůrazňují, že je nutné dbát i na správné uskladnění potravin. Potraviny vydrží v chladničce déle čerstvé díky novým systémům chlazení, přičemž každá konkrétní potravina má svou takzvanou fresh zónu. Těm, kteří často a rádi vaří, umí designéři z HVT interiéry do kuchyně zabudovat vestavnou chladničku širokou až devadesát centimetrů s opravdu velkou kapacitou. Špičkou jsou přístroje od výrobců Liebherr nebo Gaggenau, které se pyšní i připojením na wi-fi aplikace, kde můžeme lépe kontrolovat nastavení.

Díky konvektomatu uvaříme rychleji a chutněji

Konvektomat už dávno nepatří jen do restaurací nebo školních kuchyní, se kterými ho máme nejčastěji spojený. Je to užitečný pomocník, který šetří čas i náklady. Konvektomat totiž umožňuje tepelnou úpravu pokrmů pomocí horkého vzduchu, páry nebo obojího zároveň a to při teplotách 30 až 300 stupňů Celsia. Jídla z něj jsou díky tomu chutnější. Při vybírání je ale nutné dát si pozor na kvalitu. Tu nejvyšší zaručí podle zkušeností studia HVT interiéry, které se specializuje na navrhování a realizaci kuchyní a interiérů v německé kvalitě, výrobci BORA, Miele nebo Gaggenau.

<Path> Kuchyně „na míru“ dnes zahrnují i do detailu personalizované spotřebiče. Od jejich umístění přes otevírání až po ovládáníZdroj: BSH

Konec éry klasických digestoří! Výpary při vaření účinně zachytí spodní odsavač

Už žádný výhled zakrytý digestoří, žádné namáhavé čištění a dokonce ani žádné zamlžené brýle při vaření. HVT interiéry klientům nabízejí zcela revoluční řešení v systému odsávání kuchyňských výparů – spodní odsavač. Díky příčnému proudění, které je větší než rychlost stoupání kuchyňských výparů, je odsaje hned tam, kde vznikají, tedy u hrnce nebo pekáče. Rodinné studio HVT interiéry nejraději sahá po spodních odsavačích německé značky BORA. Jsou léty prověřené, vyrobené z kvalitních materiálů a na trhu patří k naprosté špičce v účinnosti odsávání kuchyňských výparů.

Spodní odsavač navíc dává prostor pro realizaci dalšího trendu kuchyní, kdy designéři upouštějí od horních úložných prostor a vše umisťují pod pracovní desku. Stěna nad ní tak zůstává prázdná a díky zajímavému obkladu nebo stěrce se stává dominantou interiéru.

Klíčem ke kvalitní kuchyni je kvalitní kuchyňské studio

Ruku v ruce s příklonem k šetření naší planety jde kvalita, a to znamená investovat do skutečně kvalitních produktů, které vydrží roky. Je proto lepší svěřit se do péče zkušených designérů, kteří si poradí nejen s tím, aby kuchyně byla krásným středem našeho domova, ale aby byla i maximálně funkční. Studio HVT interiéry při navrhování vysněné kuchyně klade na první místo respekt ke klientovi. Při návrhu se proto jeho designéři zajímají o životní styl klienta a jeho názor.

Samozřejmostí je osobní schůzka s klientem, na které si navíc můžeme osahat vzorky materiálů i povrchů, což významně zjednodušuje naše rozhodování. V HVT interiérech jdou ale ještě dál, v reálném provozu si klient může osahat a vyzkoušet i spotřebiče, což bohužel nebývá běžnou praxí.

Cestu za vysněnou kuchyní může znepříjemnit i navyšování ceny v průběhu realizace. HVT interiéry zaručují, že se po odsouhlasení projektu a cenové kalkulace už cena měnit nebude a kuchyně tak nikomu nezhořkne.

Zdroj: HVT interiéry, https://www.hvt.cz

Populární
články

Užívání testosteronu ovlivňuje i psychiku
TĚLO & MYSL

„Vidím Bambiho a brečím – Jako by mi bylo znovu 12, všechno je nanic“: I takové mohou být vedlejší účinky užívání testosteronu

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop