Máte alergii? Tím spíš nepodceňujte úklid! Jak na hygienu matrace, koberců i pevných ploch?
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Electrolux, se svolením

Máte alergii? Tím spíš nepodceňujte úklid! Jak na hygienu matrace, koberců i pevných ploch?

Správně uklizený a zorganizovaný domov je bezesporu jednou z nejdůležitějších součástí našeho každodenního žití. Navozuje domácí pohodu a harmonii, která se odráží v našem zdraví a celkové spokojenosti. Aby vás pravidelné udržování čistoty domova stálo co nejméně úsilí a času, je tu několik produktů, na které jsme se zaměřili a zjistili jsme, že jsou skvělými pomocníky i pro alergiky!
Redakce Redakce Autor
20. 7. 2023

Roztoči, zvířecí chlupy, pyly nebo prostě jen všudypřítomný prach… Jsou tu s námi a my s nimi zápasíme, jak jen můžeme. Nejen proto, že chceme žít v příjemném prostředí, ale hlavně pokud nás trápí alergie. Motivace „otáčet se“ v domácnosti roste, jakmile zacítíme neblahé dopady přítomnosti alergenu v naší bezprostřední blízkosti – doma. Ale co s tím?

Abyste si rady a tipy nemuseli hledat sami, našli jsme pro vás několik pomocníků od Electrolux. Na světě je totiž řada nových modelů tyčových vysavačů, které ví, jak si poradit se specifickými „záškodníky“.

Zdravě spát

Spánek je pro tělo a mysl nesmírně důležitý. Kromě správné spánkové hygieny je nesporné, že je zapotřebí vhodného prostředí – a to nejen co do úrovně pohodlnosti, hlučnosti, zatmavení nebo větrání. Přemýšleli jste někdy nad tím, kde se usazuje opravdu hodně potenciálních alergenů? Správně, je to právě matrace. A nejde jen o alergeny. Hygiena matrace je naprostý základ, který není dobré podceňovat.

Naše tipy: Electrolux 700 Hygienic ve verzi Allergy v bílé barvě s hubicí BedProPowerUV+ je, jak je asi z názvu jasné, skvělý na alergeny a další mikročástice v domácnosti.

Model Electrolux 700 Animal ve světle šedé barvě je vybaven výkonnou motorizovanou hubicí PetPro+, která se skvěle hodí pro odstraňování odolných zvířecích chlupů z čalouněných povrchů a je tedy ideální volbou pro majitele domácích mazlíčků.

Obývací části bydlení

Když už jsme u těch čalouněných povrchů, vzpomeňme na obývací pokoje, kanceláře, dětské pokojíky a další místnosti „denního provozu“. Dýchat u telky prach není nic moc. Když si chceme dojít pro knížku z knihovny, určitě nepotěší ten všelijaký pocit pod nohama, kdy víme, že podlaha není tak úplně čistá. A jakmile sáhneme do poličky, možná nás donutí smrkat pyl, který se k nám dostává často oknem. Co ale s tím? Hodně vyřeší vlhký hadr, ale je tu i efektivnější způsob.

Naše tipy: PowerPro mop s hubicí v provedení Wet v modré barvě je skvělým pomocníkem při úklidu tvrdých podlah. Pár tahů a je vymalováno! Nebo tedy – uklizeno. A bude se i na boso chodit tak příjemně!

Model Electrolux 700 Ultimate v denimově modré barvě poskytuje výjimečnou sílu sání na tvrdých podlahách a kobercích a je určený pro všestranný úklid různých povrchů ve vaší domácnosti. Takže je skvělý pro ty, kdo mají na podlaze kombinaci například plovoučky a koberečku.

<Path> Necháváte svého psa spát ve vaší posteli? Zjistěte, jak to může ovlivnit vaše zdravíZdroj:

Čím se tyto modely vyjímají?

Při úklidu se můžete těšit na perfektní výsledky, a to s naprostou lehkostí. Nízká hmotnost, snadné používání a vysoký výkon jsou přesně ta nejdůležitější kritéria, která od nových modelů tyčových vysavačů řady Electrolux 700 můžete očekávat. Stále více lidí dává při každodenním úklidu přednost právě tyčovým vysavačům, které jsou po ruce kdykoli je potřebujete a zároveň vynikají snadnou ovladatelností a vysokým sacím výkonem.

Pokud si tedy do rodiny pořídíte nového tyčového pomocníka Electrolux 700, můžete se spolehnout na nejlepší čisticí výkon ve své kategorii. Nový vysavač vám maximálně usnadní práci a díky ergonomickému designu s ním při vysávání můžete snadno manévrovat. Výkonný vysokootáčkový motor si poradí s veškerými druhy podlah a vy si tak můžete vychutnat plynulý přechod z dlaždic na dřevěné podlahy i koberce, které rychle zbaví prachu a nečistot. O nic se nemusíte starat. Inteligentní automatický režim totiž upravuje sací výkon v závislosti na typu povrchu, čímž optimalizuje také spotřebu energie.

Tipy redakce

Zaměřte se na hubici

Jak jste si všimli, v našich tipech jsme hodně hovořili o hubicích. Protože dokonalý úklid není jenom o výkonu motoru nové „mašinky“, kterou si pořídíte. Tam, kde se stroj dotýká povrchu, se děje největší kouzlo.

Dokonalým expertem v péči o podlahu je hubice PowerPro multi-surface, která funguje skvěle na všech typech povrchů. Dokáže totiž účinně zachytit vše od jemného prachu až po částice větších rozměrů a díky integrovanému LED osvětlení vám navíc pomůže odhalit veškerý prach i pod nábytkem a v tmavých koutech.

Proč je dobrou volbou „tyčák“

Tyčové vysavače řady 700 jsou mimořádně kompaktní a velmi výkonné. Umožní vám pracovat déle, abyste na jedno nabití zvládli bez přestávky uklidit celý byt. Náš nově navržený akumulátor poskytuje vylepšenou výdrž pro delší vysávání, a to až 40 minut v základním režimu, v případě použití pouze ruční jednotky dokonce až 50 minut na jedno nabití.

Jak je to možné?

Články lithium-iontové vyměnitelné baterie mají větší kapacitu při zachování nízké hmotnosti a díky jejich vysoké kvalitě mají zároveň lepší tepelné vlastnosti. Proto se nepřehřívají tak rychle a umožňují delší provoz, zejména v turbo režimu. Na ovládacím displeji můžete navíc kontrolovat úroveň nabití baterie a zároveň také sledovat tipy a informace například o údržbě filtrů. Všechny hlavní funkce ovládání tak máte přehledně umístěny na intuitivním displeji, který vám umožní snadné ovládání jedním prstem. Dokonce i pro uvolnění nádobky na prach a její jednoduché vyprázdnění vám bude stačit jediné tlačítko.

<Path> Máte alergii? Tím spíš nepodceňujte úklid! Jak na hygienu matrace, koberců i pevných ploch?Zdroj: Electrolux

„Nenafuňte“ si to zpátky

I kdybyste vysáli sebelíp, pokud máte na nic filtr, celá práce vyjde vniveč, protože si foukáte bordýlek zpátky do bytu. To Electrolux ví, a tak jsou jejich filtrace pětistupňové. Můžete se tak spolehnout, že váš přístroj dokáže zachytit až 99,9 % prachových částic, které by se jinak uvolnily z vysavače zpět do okolního vzduchu. Kompletní sada filtrů zajistí, že váš vysavač bude pracovat s tím nejlepším možným výkonem a zajistí vám tak spokojenější a zdravější domov. 

Zdroj: Electrolux

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko

E-Shop