Nejmodernější trouby nabízejí služby „vypečené“ umělé inteligence. Propadnete kuchyňským kouzlům i vy?
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: BSH domácí spotřebiče/se svolením
<Path>

Nejmodernější trouby nabízejí služby „vypečené“ umělé inteligence. Propadnete kuchyňským kouzlům i vy?

Zařízení kuchyně – to je vždy vizitkou pána/paní domácnosti. Řada dnešních nejmodernějších spotřebičů přitom nejenže design kuchyně podtrhne, ale zároveň nabídne také nespočet skvělých funkcí, které do kuchyně třeba přilákají i ty, vrcholem jejichž kuchařského umu bylo doposud uvaření čaje… To ostatně potvrzuje i nejnovější řada spotřebičů Siemens studioLine, která udělá i z méně zkušených kuchařů téměř michelinské hvězdy.
Redakce Redakce Autor
27. 3. 2023

Elegantní kuchyně pro každého/každou

I když kuchyně jsou tradičně (a stereotypně) označovány za území žen a mnoho mužů se tváří, jako by i ohřátí večeře bylo nadlidským úkonem, situace se postupně mění. Při trošce zájmu tak dnešní moderní muži zjistí, že v kuchyni může být zábava a také že i při vaření si lze práci ulehčit a využít řadu skvělých technologických vychytávek. A pokud se ponoří do široké nabídky spotřebičů Siemens studioLine, možná kuchyni úplně propadnou. Nejenže budou překvapeni, že umělá inteligence není přítomna jen ve sci-fi blockbusterech, ale může být klidně i v jejich vestavné troubě, ale navíc budou nepochybně okouzleni nejmodernějším designem. Spotřebiče z exkluzivní řady studioLine jsou totiž k dispozici v elegantním černém provedení, které do každé kuchyně vnese i trošku té mužské energie.

Trouba chytřejší než vy?

Vybavit si kuchyni přesně dle svých přání a preferencí dnes není žádný problém. Zejména když na trh průběžně míří jedna novinka za druhou. Příkladem může být i zmiňovaná řada exkluzivních vestavných spotřebičů Siemens studioLine, jejímž novinkám dominují trouby využívající inteligentní algoritmy k přizpůsobení výsledků pečení a vaření přesně dle představ kuchaře. Což sice hezky zní, ale ještě lépe funguje!

„Inteligentní algoritmus v troubě“ může být i pro mnohé docela zběhlé kuchaře/ky slovní spojení, které si jen stěží dokážou představit v praxi. Co přesně tedy taková „vypečená“ umělá inteligence dokáže? Nejmodernější novinky disponují tzv. Browning senzorem, který (společně s integrovanou kamerou) zajistí skutečně naprosto dokonalé propečení přesně dle vašich představ. Míru upečení lze regulovat nejen dle chuti každého kuchaře, ale především dle typu připravovaného pokrmu. Stačí jen nastavit jeden z pěti stupňů upečení a zbytek práce už trouba díky kameře a umělé inteligenci odvede sama – a jakmile bude hotovo, sama se vypne. A pokud by vám těch technologií bylo málo, v případě, že si do mobilního telefonu stáhnete aplikaci HomeConnect, trouba vám poté, co svou práci dokončí, i sama napíše, že je čas k jídlu.

Když je ovládání hračka

Žádná raketová věda ale není ani samotné ovládání trub – a to díky velkorysému a vysoce kontrastnímu plně dotykovému TFT displeji, který je dokonce větší než leckterý mobilní telefon. Na displeji se totiž ukazují výrazné obrázky, které orientaci v ovládání a různých funkcích velmi usnadňují. I v tomto případě navíc platí, že si lze ulehčit práci prostřednictvím aplikace Home Connect, příp. je možné také ve spolupráci s hlasovou asistentkou Amazon Alexa směrem k troubě vydávat hlasové povely. Jak takové futuristické vaření vypadá? Vyslovíte, co byste rádi v troubě připravili, a aplikace doporučí vhodný program a jeho nastavení, ale také příslušné pokyny troubě sama odešle.

V rámci novinek najdete trouby s různou výbavou a funkcemi, s mikrovlnným ohřevem, funkcí přidané i plné páry a dalšími funkcemi pro inovativní pečení. Zejména parní trouby přitom dnes získávají stále více na popularitě – a tak v nabídce Siemens najdete nově i takové spotřebiče, které lze pevně připojit na vodu. Díky tomu se vaření v páře, které patří mezi velmi zdravé metody tepelné úpravy potravin, stane skutečně hračkou. Nemusíte se už totiž o nic starat a neustále doplňovat vodu do nádržky, a to ani při několikahodinovém vaření oblíbenou metodou sous-vide. Kromě toho ale nové trouby nabízejí také novou funkci fullSteam Plus, která pracuje s kombinací páry a teploty do 120 °C, díky čemuž je příprava pokrmů ve srovnání s běžným vařením v páře až o 20 % rychlejší.   

<Path> Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!Zdroj: Fujifilm

Vkusné a funkční kuchyně snů

Samozřejmě, že vedle trub je v kuchyni třeba i řada dalších spotřebičů. Ovšem v případě, že se rozhodnete zrovna pro ty z produkce Siemens, můžete si být jistí, že finální výsledek bude od A do Z vyladěný. Konkrétně spotřebiče Siemens studioLine díky modernímu a nadčasovému designu nepochybně skvěle zapadnou do kterékoliv kuchyně.

Specificky v případě trub pak platí, že jejich dvířka vyvedená v černém skle působí velmi decentně a skleněné rukojeti z téhož materiálu jsou prakticky neviditelné. Jemná linka černé oceli, která dvířka odděluje od hladkého skleněného panelu, budí dojem nenápadného luxusu. Doplníte-li některou z trub ještě dalšími skvělými pomocníky Siemens, např. automatickým vestavným kávovarem, klasickou mikrovlnnou troubou či praktickou multifunkční zásuvkou pro ohřev jídel, zamilujete si vaši kuchyň tak, že v ní budete chtít trávit tolik času jako nikdy dříve. 

Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop