Pár amerických designérů Nate Berkus a Jeremiah Brent začínali skromně. Nakonec zařizovali domy pro Charlize Theron, Evu Longoriu nebo Oprah Winfrey
Rozhovor
Zdroj: Living Spaces / se svolením
<Path>

Pár amerických designérů Nate Berkus a Jeremiah Brent začínali skromně. Nakonec zařizovali domy pro Charlize Theron, Evu Longoriu nebo Oprah Winfrey

Exkluzivně pro LUI jsme vyzpovídali hvězdného amerického interiérového designéra a autora, který zařizoval bydlení světovým celebritám. Nate Berkus je kromě designéra i oddaným manželem a hlavně otcem na plný úvazek. S Jeremiahem Brentem, rovněž interiérovým designérem, si pořídili dceru jménem Poppy. Kromě toho spustili i televizní projekt Nate & Jeremiah By Design, v němž tento pár zvelebuje obydlí těch, kteří by si nemohli rekonstrukci sami dovolit. Kromě toho diváci nahlédnou i do domácnosti dvou gay otců a jejich dcery. Pořad se objevil i na našich obrazovkách.
Redakce Redakce Autor
21. 3. 2023

Jaká byla vaše cesta k současné popularitě a reputaci designéra?

S designérským studiem jsem začínal ve svém sklepě. Vždy to byla moje velká vášeň. Vzhledem k tomu, že jsem sám synem interiérové designérky, trávil jsem dětství chozením na aukce a dražby pozůstalostí, sledoval jsem maminku, jak předělává různé prostory. Poměrně brzy jsem si uvědomil, že obchodní stránka věci je stejně podstatná jako ta kreativní. A teď, o jednadvacet let později, jsem nejen hrdý na kreativní výsledky své práce. Jsem také hrdý na obchodní výsledky.

Mohl byste představit několik svých klientů?

Jistě, pracoval jsem s řadou světoznámých osobností, například s Oprah Winfrey nebo Kirstie Alley. Mými klientkami byly i Eva Longoria a Charlize Theron. Dále šlo o různé obchodníky, společenské i politické lídry. Měl jsem možnost pracovat v Miláně, Paříži nebo v Mexiku.

Co považujete za největší nešvar interiérů a jak se mu mohou naši čtenáři vyhnout?

Myslím, že lidé se při zařizování svého bydlení až příliš starají o to, co řekne jejich sestra, co si myslí kamarád nebo tchyně. Nejlepší interiéry vznikají vývojem. A nejkrásnější pokoje tím, že lidé riskují a dovolí své osobnosti, aby se plně projevila.

Jak můžeme snadno vylepšit své bydlení?

Vybavení musí pocházet z různých období, aby pokoj působil zajímavě. Pokud máte všechno vybavení moderní, pořiďte si nějaký vintage kousek, abyste prostoru dodali patinu. Když je veškerý váš nábytek starožitný, pozornost věnujte něčemu modernímu, co pokoji dodá na zajímavosti.

Když jde o interiérový design, máte nějaké zásadní pravidlo?

Naše obydlí musí vyprávět náš příběh, a to skrze naše věci. Nebojte se zapojit svou osobnost a vždy se podílejte na rozhodování o změnách v domě.

<Path> Moderátorka a influencerka Nikol Trojanová představuje svůj útulný byt v nově vznikající pražské čtvrtiZdroj: Jan Witek, Nikol Trojanová, Juan Calderón

Jak byste popsal svůj ideální dům?

Mám to štěstí bydlet ve svém snu, ve španělském koloniálním domě z dvacátých let minulého století v Los Angeles, navíc s manželem a dcerou. A také se sbírkou nábytku, obrazů a dalších předmětů, které jsme si přivezli z cest, našli je u všelijakých obchodníků po celém světě. Jde o pohodlné místo, které reprezentuje vše, co mám rád, pod jednou střechou.

Kromě designéra jste i vytíženým otcem. Je pro vás těžké tyto role skloubit dohromady?

Já mám obrovský respekt ke všem pracujícím rodičům na světě. My máme to štěstí, že nám práce dovoluje trávit s dcerou hodně času. Pracujeme totiž sami za sebe, a také ji můžeme brát s sebou na naše výpravy za krásnými věcmi.

Kdybyste nebyl interiérovým designérem, jaká jiná práce by vás lákala?

Byl bych obchodníkem se starožitnými šperky. Miluji způsob, jakým jsou tyto šperky zpracovány.

Našel byste pro naše čtenáře nějakou radu?

Design je velmi silné médium. Když naše domy působí přívětivě, věřím, že se nám pak lépe daří ve všem, co děláme. Nejde jen o to, že bydlíme s krásnými předměty, musíme si dopřát příležitost cítit se s nimi opravdu jako doma.

Populární
články

Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Módní fotograf Lukáš Kimlička se z Bratislavy přestěhoval na malé město
Living 2023

Módní fotograf Lukáš Kimlička: "Rád kombinuju na první pohled nesourodé věci, materiály a struktury!"

Autor: Redakce
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Záchrana se podařila
LIDÉ

Utajené soukromí doktora Káji ze Slunce, seno… Koho skrýval v ložnici, s kým zažil harašení a co se mu stalo osudným

Autor: Albert Prokop
Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?
STYL

Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?

Autor: Irena Piloušková
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce

E-Shop