SOUTĚŽ: Trápí vás plešatění? Vyhrajte bezplatnou konzultaci a vyšetření k transplantaci vlasů!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Adobe Stock

SOUTĚŽ: Trápí vás plešatění? Vyhrajte bezplatnou konzultaci a vyšetření k transplantaci vlasů!

Když je řeč o transplantaci vlasů, mnoho z nás si představí nejrůznější plešatící hollywoodské hvězdy, kterým se na jednou na hlavě objeví bohatá kštice. Tento zákrok ale už dávno není jen módním výstřelkem pro slavné či bohaté osobnosti, ale již celkem běžným úkonem, jenž vede především k obnově sebevědomí. V následujícím článku pro vás máme nejen zajímavé informace ohledně toho, s jakými technologiemi se dnes v této oblasti pracuje, ale hlavně je pro vás připravena soutěž o konzultaci s odborníky, která vás na transplantaci dokonale připraví.
Michal Černý Autor
7. 3. 2024

Transplantace vlasů se začala rozvíjet v Japonsku už ve 30. letech minulého století. V té době byly metody transplantace velmi odlišné od těch, které známe dnes. Průkopníkem v této oblasti byl japonský dermatolog Dr. Okuda, který v roce 1939 publikoval studii popisující použití malých štěpů (přesuny kůže s vlasy) k léčbě ztráty vlasů způsobené jizvami. Tento postup zahrnoval vyjmutí kruhových štěpů kůže obsahujících vlasové kořínky z částí těla, kde vlasy stále rostly, a jejich transplantaci do oblastí bez vlasů.

<Path> Nejlepší medicína na kašel i nejúčinnější odpuzovač komárů? Smíchejte Alpu s hřebíčkem!Zdroj: Pinterest

Dr. Okuda používal k vyříznutí speciální nástroj, který připomínal malou válcovou raznici. Následně tyto štěpy umisťoval do malých otvorů, které vytvořil v oblasti bez vlasů. Tento postup byl revoluční, protože ukázal, že přesunuté vlasové kořínky mohou přežít a růst na novém místě.

Tipy redakce

Nicméně, výsledky této rané metody nebyly tak přirozené, jak bychom očekávali dnes. Vlasy mohly růst v nepravidelných směrech a štěpy většího rozsahu často vedly ke vzniku tzv. „panenky“, kdy vlasy vypadaly neesteticky a nejednotně. Nedůležitější ale bylo zjištění, že vlasové kořínky, které lékaři přemístí z jedné části hlavy na jinou, si zachovávají své původní vlastnosti. Tento objev nazývaný „donor dominance“ znamená, že pokud jsou vlasové kořínky odolné vůči vypadávání ve své původní lokalitě, budou stejně odolné i na novém místě.

Díky druhé světové válce byla na nějakou dobu transplantace opomenuta a znovuobjevena až v 50. letech 20. století v USA. Od té doby se postupy výrazně zlepšily a vyvinuly do sofistikovaných technik, které známe dnes a jež poskytují mnohem přirozenější výsledky. Lékaři nyní pracují s jednotlivými vlasovými kořínky s takovou přesností, že mohou dosáhnout výsledků, které dokonale imitují přirozený růst vlasů. Využívají se dokonce i robotické technologie pro ještě přesnější práci a právě o jedné takové teď bude řeč.

Žádný Terminátor, ale vlasový expert

Konkrétně se budeme bavit o systému ARTAS, prvním a zatím i jediném robotickém systému pro transplantaci vlasů na světě, který vznikl v rámci americké společnosti, jež má bohatou zkušenost v oblasti transplantace vlasů a dalších lékařských a estetických odvětvích, jako je kupříkladu vývoj laparoskopických přístrojů (operace orgánů v břišní oblasti). Tento systém, vyvinutý špičkovými lékaři a výzkumníky, využívá pokročilou technologii, která lékařům pomáhá při náročných, přesných a opakujících se pohybech vyžadovaných tímto typem zákroku.

Robotická transplantace vlasů pomocí ARTAS přináší řadu výhod. Při odběru štěpů systém analyzuje úhel růstu vlasu, čímž minimalizuje riziko jeho poškození s maximální ztrátovostí pouhá 3 % a přispívá tak k přirozenějším a trvalejším výsledkům. Díky neúnavnosti robota probíhá odběr rychleji a efektivněji než u zkušeného lékaře. Metoda je navíc neinvazivní, jelikož se odebírají pouze jednotlivé kořínky, což umožňuje rychlejší hojení.

Systém ARTAS High-Definition Stereoscopic Vision přesně identifikuje vhodné vlasové kořínky pro transplantaci, vybírá zdravé štěpy s dostatečným množstvím těchto kořínků a šetrně je vyřízne. Tým odborníků následně štěpy kontroluje a třídí pod speciálními lupami. Robot se také vyhýbá existujícím vlasům při tvorbě lůžek, což zabraňuje poškození stávajícího vlasového porostu.

Transplantace vlasů robotem ARTAS probíhá v několika fázích. Nejprve se s pacientem projedná celý zákrok, provede se příprava vlasové linie a hlava se oholí na potřebnou délku, což je 1 mm. Poté robot připravuje lůžka pro sázení štěpů a následuje jejich odběr z tzv. dárcovské oblasti na zátylku. Po obědové pauze tým odborníků ručně vkládá štěpy do připravených lůžek. Zákrok je zakončen pooperačními instrukcemi a pacient může odejít domů.

Systém ARTAS má certifikaci od americké Food and Drug Administration (FDA), což je záruka kvality a bezpečnosti. Zkušený lékař je přítomen po celou dobu zákroku a dohlíží na robotickou transplantaci, která je již v zahraničí běžným standardem.

Mezi nevýhody robotické transplantace patří již zmíněné oholení vlasů v den zákroku a vyšší cena v závislosti na kvalitě. Nicméně, výhody jako vyšší přesnost, rychlejší zotavení a přirozený vzhled mají rozhodně silnou přesvědčovací schopnost.

 Jedna klinika vládne všem

Nejspíše si teď říkáte: „No, to je všechno skvělé, ale kdo tuhle robotickou operaci u nás provádí? A kde je ta soutěž?!

Pokud vás výše uvedené informace zaujaly a po ničem jiném, než je robotická transplantace vlasů, netoužíte, pak nebudete mít rozhodně těžký výběr. Tuto službu totiž v ČR nabízí jen jedna klinika – CLINICAL HAIR & HEALTH, jež se věnuje trichologii (péče, hygiena a léčba vlasů včetně vlasových cibulek a vlasové pokožky) a zdraví vlasů více než 25 let. Tamní lékaři mají navíc mnohaletou praxi právě v oboru transplantace vlasů.

Její pobočky se nachází v Praze, Brně, Ostravě a Pardubicích a právě na jedné z nich můžete absolvovat odbornou konzultaci, kterou můžete vyhrát v avizované SOUTĚŽI. A ta se nachází právě zde!

Soutěž
Odpovězte na soutěžní otázku – Kolik štěpů se vejde na 1 cm2?
Tím získáte možnost vyhrát konzultaci k transplantaci vlasů, která představuje hodinu času odborníků na transplantaci v hodnotě 1200 Kč. V rámci hodinové konzultace je také zahrnuto trichologické vyšetření, jenž odhalí případné překážky v transplantaci – lupy, seboroickou dermatitidu, citlivou pokožku hlavy apod. Tyto překážky však dokáží lékaři odstranit a připravit vás na bezproblémový zákrok.

Nápovědu naleznete zde: https://robotickatransplantace.cz, konkrétně v sekci FAQ.

Ze správných, odpovědí zaslaných do 15.3.2024, vylosujeme celkem tři výherce. Hodně štěstí!

 

 

 

 

 

 

Zdroj: robotickatransplantace.cz, IG transplantace_vlasu_clinical

Populární
články

Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Dlouhodobý pocit osamělosti se řadí ke stejným nebezpečím jako je kouření. Přesto je ještě velmi málo prozkoumaným jevem
TĚLO & MYSL

Cítíte osamělost? Nepropadejte depresi a raději začněte lovit bobříky, nebo se zavřete do tmy

Autor: Michal Černý
Eutanázie – měl by mít člověk absolutní právo ukončit svůj život s asistencí lékařů? Otázka, kterou budeme řešit ještě hodně dlouho
LIDÉ

Je dobrovolná eutanázie řešením problémů, anebo neexistuje hranice, kdy by se měl člověk vzdát?

Autor: Michal Černý
Jak dlouho by měl trvat sex?
HOT!

„A není to málo?“ Víme, jak dlouho by měl trvat „průměrný sex“ a kolikrát jej „průměrně“ mít

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Anální sex je často obávanou praktikou, ale při správném přístupu je to příjemné zpestření života
LIDÉ

Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek

Autor: Michal Černý
I drag queens již dostaly prostor ve filmu i divadle
KULTURA

Muži se pro pobavení druhých převlékají za ženy od nepaměti. Ženskou roli si „střihli“ mnozí hollywoodští šviháci a třeba i Vlasta Burian

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop