5 důvodů, proč byste si měli vybrat bydlení v moderním developerském projektu
[little ads never killed nobody] #spoluprace

5 důvodů, proč byste si měli vybrat bydlení v moderním developerském projektu

Nájem vás úplně neláká, stejně tak starší domy a byty, o jejichž konstrukci a historii nevíte zhola nic? Raději byste zcela nový a historií nepoznamenaný prostor, v němž můžete začít psát kompletně nový příběh na úplně čistý papír? Pak už jste určitě přemýšleli o koupi nemovitosti v jednom z těch moderních developerských projektů, které přesně takovou možnost poskytují. Možná jste se ještě úplně nerozhodli, a tak jsme pro vás připravili 5 dobrých důvodů, proč do toho nakonec jít.
Michal Černý Autor
27. 12. 2023

Hned na úvod si povězme oněch 5 důvodů a následně je v pár větách rozvedeme, aby bylo jasné, co je tím myšleno. Tedy:

  1. Moderní a funkční design
  2. Komplexní vybavení
  3. Bezpečnost a ochrana
  4. Komunitní životní styl
  5. Efektivní správa a údržba

Moderní a funkční design developerských projektů představuje jeden z klíčových rozhodovacích faktorů. Tyto projekty často vynikají svým nezvyklým architektonickým pojetím a využívají inovativních prvků, které nejen odpovídají současným designovým trendům, ale také zajišťují efektivní využití prostoru. Architekti a designéři na nich spolupracující kladou důraz na estetiku a praktičnost, čímž vytváří domovy, které nejen splňují potřeby obyvatel, ale také přinášejí radost pro oko a skutečné pohodlí pro celé tělo.

Tipy redakce

Výhodou moderního designu je také jeho schopnost přizpůsobit se rychle se měnícím životním stylům. Developerské projekty mohou nabízet variabilní dispozice, šikovná řešení pro úložný prostor a propojení vnitřních a venkovních prostorů, což odpovídá potřebám moderních rodin. Kvalitní design je zase klíčovým prvkem vytvářejícím příjemné prostředí pro život a může posílit pocit spokojenosti a pohody mezi tamními obyvateli.

Neméně důležitým aspektem je také ekologický rozměr. Většina projektů klade důraz na udržitelnost a energetickou efektivnost, což nejen přispívá k ochraně životního prostředí, ale také peněženek majitelů těchto nemovitostí. 

<Path> Street style z pražských ulic: Co se teď doopravdy nosí?Zdroj: Rozálie Růžičková

Komplexní vybavení – to zahrnuje širokou škálu služeb a společných prostorů. Obyvatelé těchto projektů často využívají výhod moderní infrastruktury, jako kvalitní připojení na okolní silniční sítě, dostupnost na MHD a další prvky, které zvyšují pohodlí a bezproblémovost každodenního života. Pro rodiče to znamená především blízká dostupnost školy či školky. S dopravní infrastrukturou se pojí parkovací místa, neboť dobře navržená parkoviště snižují stres spojený s hledáním vhodného místa a minimálně pocitově zajišťují bezpečnost vozidel.

Neméně důležité jsou i přidružené zelené plochy a parky, které představují další významný benefit. Esteticky příjemné venkovní prostory, vhodné pro odpočinek, sportovní aktivity nebo setkávání s ostatními... to vše podporuje zdravý životní styl a posilování vztahů místní komunity. Řeč je o společných prostorech jako jsou hřiště, klubovny nebo fitness centra, poskytující obyvatelům možnost aktivního trávení volného času a podporující sociální interakce v rámci komunity, aniž by kdokoliv musel jezdit několik desítek minut přímo do města. Vše je doslova na dosah ruky.

Díky povedenému designu vypadá z každého úhlu vše jinak

Bezpečnost a ochrana představují další významný aspekt. Jedním z nejvýraznějších prvků je existence fyzických bariér, jako jsou brány či ploty, které mohou omezovat nepovolaný přístup na území komplexu. Tyto bariéry nejen fyzicky oddělují obyvatelskou zónu od vnějšího prostředí, ale také poskytují jasnou vizuální hranici, což podvědomě vytváří pocit soukromí a bezpečí.

To pomáhá dotvořit i kamerový systém, jenž pomáhá zvýšit ochranu obyvatel a majetku a současně působí jako prevence potenciálních incidentů. 

Třetím důležitým prvkem je neustálá přítomnost bezpečnostních služeb či ochranky, pokud by měl náhodou někdo pocit, že výše uvedné dva příklady nejsou dostatečně účinné. Přece jen, aktivní zásah povolaného a zkušeného člověka je pro mnohé nedocenitelný. 


Koncept komunitního životního stylu je jedním z klíčových lákadel developerských projektů, které často vytvářejí prostředí, kde lidé mohou žít a interagovat s podobně smýšlejícími sousedy. Tato možnost vytváří příležitost k budování silnějších sociálních vazeb a společenské integraci. Obyvatelé těchto komplexů často sdílejí podobné životní hodnoty, zájmy a životní situace, což vytváří základ pro pozitivní komunitní dynamiku.

Velmi důležitým prvkem „komunitního života“ je společné sdílení zodpovědnosti. Obyvatelé mohou spolupracovat na různých aktivitách, jako jsou péče o společné zahrady, dobrovolnické akce, nebo organizace kulturních událostí. Tímto způsobem se rozvíjí pocit sounáležitosti a příslušnosti, což vytváří pozitivní a podporující prostředí.

<Path> V ložnici mají beton a omáčky míchají na podlaze. O punkovém, ale šťastném soužití na stavbě jsme si povídali s Fanym a JirkouZdroj: Jirka a Fany, IG: @buznyvakci


Efektivní správa a údržba je aspekt, který výrazně usnadňuje celkový život v takovém komplexu. V developerských projektech bývá totiž obvyklé, že existuje specializovaný tým, který je zodpovědný za průběžnou údržbu společných prostor, opravy a další administrativní záležitosti spojené s provozem.

Tímto způsobem jsou obyvatelé osvobozeni od zátěže individuální péče o všechny aspekty údržby svých nemovitostí. Místo toho mohou využívat profesionální služby poskytované týmem správy.

No a teď, když máme za sebou obecné důvody, proč je developerský projekt dobrá věc, je čas se podívat na konkrétní společnost a konkrétní aktuální stavbu, která se může stát vaším příštím domovem.

Nové Boroviny

Rezidence Nové Boroviny, to je moderní a pohodlné bydlení, kde se spojuje komfort s harmonií přírody. Tento nádherný projekt se nachází v městské části Kročehlavy na východě Kladna (blízko k Praze), a nabízí ideální kombinaci klidného prostředí a výborné občanské vybavenosti. Stojí za ním společnost CREDITAS Real Estate, která je součástí investiční skupiny CREDITAS. 

Tipy redakce

Rezidence se skládá ze čtyř bloků s pěti nadzemními podlažími, jež nabízejí skvělý výhled, zelený vnitroblok s lavičkami a prostor pro relaxaci zase vytváří příjemné prostředí pro setkávání a odpočinek. První etapa projektu přináší cenově dostupné byty, jejichž dispozice se pohybuje od 1+kk do 4+kk, takže téměř každý si zde najde bydlení podle svých představ.

Interiéry samotných bytů nesou podpis kvality od prověřených dodavatelů. Moderní koupelny, designové interiérové dveře a odolné podlahy nabízí nejen stylový, ale i praktický bytový standard. Vstupní dveře do bytu ve třetí třídě bezpečnosti garantují klid a bezpečí pro všechny obyvatele.

Projekt vyniká kompletní infrastrukturou, což znamená, že v okolí naleznete obchody a služby, školy, školky, cyklostezky vedoucí lesem, dětské hřiště, fotbalový stadion, tenisové kurty, basketbalové hřiště, minigolf, krytý bazén a další. Přilehlé turistické stezky, vedoucí například na Kožovou horu s rozhlednou, jsou zase tou pravou volbou pro milovníky spíše klidných a osamělých procházek v příjemném přírodním terénu.

Nadšení ale budou i řidiči, kteří zde navíc najdou skvěle vyřešené podzemní garážové parkování. 

Velmi příjemným doplňkem, který může mnohé zájemce přesvědčit ke koupi, je možnost kompletního vybavení interiéru na klíč, takže ani s tím si nemusíte dělat starosti. I v tomhle směru je o vás perfektně postaráno. 

Hledáte-li tedy bydlení někde blízko Prahy, případně Kladna, pak jsou Nové Boroviny rozhodně jednou z těch nejzajímavějších možností, na kterou lze nyní narazit. 

 

Zdroj: creditasre.cz, YT kanál CREDITAS Real Estate

Populární
články

Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Dlouhodobý pocit osamělosti se řadí ke stejným nebezpečím jako je kouření. Přesto je ještě velmi málo prozkoumaným jevem
TĚLO & MYSL

Cítíte osamělost? Nepropadejte depresi a raději začněte lovit bobříky, nebo se zavřete do tmy

Autor: Michal Černý
Eutanázie – měl by mít člověk absolutní právo ukončit svůj život s asistencí lékařů? Otázka, kterou budeme řešit ještě hodně dlouho
LIDÉ

Je dobrovolná eutanázie řešením problémů, anebo neexistuje hranice, kdy by se měl člověk vzdát?

Autor: Michal Černý
Jak dlouho by měl trvat sex?
HOT!

„A není to málo?“ Víme, jak dlouho by měl trvat „průměrný sex“ a kolikrát jej „průměrně“ mít

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Anální sex je často obávanou praktikou, ale při správném přístupu je to příjemné zpestření života
LIDÉ

Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek

Autor: Michal Černý
I drag queens již dostaly prostor ve filmu i divadle
KULTURA

Muži se pro pobavení druhých převlékají za ženy od nepaměti. Ženskou roli si „střihli“ mnozí hollywoodští šviháci a třeba i Vlasta Burian

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop