5 důvodů, proč byste si měli vybrat bydlení v moderním developerském projektu
[little ads never killed nobody] #spoluprace

5 důvodů, proč byste si měli vybrat bydlení v moderním developerském projektu

Nájem vás úplně neláká, stejně tak starší domy a byty, o jejichž konstrukci a historii nevíte zhola nic? Raději byste zcela nový a historií nepoznamenaný prostor, v němž můžete začít psát kompletně nový příběh na úplně čistý papír? Pak už jste určitě přemýšleli o koupi nemovitosti v jednom z těch moderních developerských projektů, které přesně takovou možnost poskytují. Možná jste se ještě úplně nerozhodli, a tak jsme pro vás připravili 5 dobrých důvodů, proč do toho nakonec jít.
Michal Černý Autor
27. 12. 2023

Hned na úvod si povězme oněch 5 důvodů a následně je v pár větách rozvedeme, aby bylo jasné, co je tím myšleno. Tedy:

  1. Moderní a funkční design
  2. Komplexní vybavení
  3. Bezpečnost a ochrana
  4. Komunitní životní styl
  5. Efektivní správa a údržba

Moderní a funkční design developerských projektů představuje jeden z klíčových rozhodovacích faktorů. Tyto projekty často vynikají svým nezvyklým architektonickým pojetím a využívají inovativních prvků, které nejen odpovídají současným designovým trendům, ale také zajišťují efektivní využití prostoru. Architekti a designéři na nich spolupracující kladou důraz na estetiku a praktičnost, čímž vytváří domovy, které nejen splňují potřeby obyvatel, ale také přinášejí radost pro oko a skutečné pohodlí pro celé tělo.

Tipy redakce

Výhodou moderního designu je také jeho schopnost přizpůsobit se rychle se měnícím životním stylům. Developerské projekty mohou nabízet variabilní dispozice, šikovná řešení pro úložný prostor a propojení vnitřních a venkovních prostorů, což odpovídá potřebám moderních rodin. Kvalitní design je zase klíčovým prvkem vytvářejícím příjemné prostředí pro život a může posílit pocit spokojenosti a pohody mezi tamními obyvateli.

Neméně důležitým aspektem je také ekologický rozměr. Většina projektů klade důraz na udržitelnost a energetickou efektivnost, což nejen přispívá k ochraně životního prostředí, ale také peněženek majitelů těchto nemovitostí. 

<Path> Bydlení po britsku s úctou k české historii: Tak bude vypadat unikátní přestavba domu v DejvicíchZdroj: PSN, backyarddejvice.cz, psn.cz

Komplexní vybavení – to zahrnuje širokou škálu služeb a společných prostorů. Obyvatelé těchto projektů často využívají výhod moderní infrastruktury, jako kvalitní připojení na okolní silniční sítě, dostupnost na MHD a další prvky, které zvyšují pohodlí a bezproblémovost každodenního života. Pro rodiče to znamená především blízká dostupnost školy či školky. S dopravní infrastrukturou se pojí parkovací místa, neboť dobře navržená parkoviště snižují stres spojený s hledáním vhodného místa a minimálně pocitově zajišťují bezpečnost vozidel.

Neméně důležité jsou i přidružené zelené plochy a parky, které představují další významný benefit. Esteticky příjemné venkovní prostory, vhodné pro odpočinek, sportovní aktivity nebo setkávání s ostatními... to vše podporuje zdravý životní styl a posilování vztahů místní komunity. Řeč je o společných prostorech jako jsou hřiště, klubovny nebo fitness centra, poskytující obyvatelům možnost aktivního trávení volného času a podporující sociální interakce v rámci komunity, aniž by kdokoliv musel jezdit několik desítek minut přímo do města. Vše je doslova na dosah ruky.

Díky povedenému designu vypadá z každého úhlu vše jinak

Bezpečnost a ochrana představují další významný aspekt. Jedním z nejvýraznějších prvků je existence fyzických bariér, jako jsou brány či ploty, které mohou omezovat nepovolaný přístup na území komplexu. Tyto bariéry nejen fyzicky oddělují obyvatelskou zónu od vnějšího prostředí, ale také poskytují jasnou vizuální hranici, což podvědomě vytváří pocit soukromí a bezpečí.

To pomáhá dotvořit i kamerový systém, jenž pomáhá zvýšit ochranu obyvatel a majetku a současně působí jako prevence potenciálních incidentů. 

Třetím důležitým prvkem je neustálá přítomnost bezpečnostních služeb či ochranky, pokud by měl náhodou někdo pocit, že výše uvedné dva příklady nejsou dostatečně účinné. Přece jen, aktivní zásah povolaného a zkušeného člověka je pro mnohé nedocenitelný. 


Koncept komunitního životního stylu je jedním z klíčových lákadel developerských projektů, které často vytvářejí prostředí, kde lidé mohou žít a interagovat s podobně smýšlejícími sousedy. Tato možnost vytváří příležitost k budování silnějších sociálních vazeb a společenské integraci. Obyvatelé těchto komplexů často sdílejí podobné životní hodnoty, zájmy a životní situace, což vytváří základ pro pozitivní komunitní dynamiku.

Velmi důležitým prvkem „komunitního života“ je společné sdílení zodpovědnosti. Obyvatelé mohou spolupracovat na různých aktivitách, jako jsou péče o společné zahrady, dobrovolnické akce, nebo organizace kulturních událostí. Tímto způsobem se rozvíjí pocit sounáležitosti a příslušnosti, což vytváří pozitivní a podporující prostředí.

<Path> VÝZVA: Chystáme nový LUI Living! Buďte jeho součástí a ukažte nám, jak bydlíte!Zdroj:


Efektivní správa a údržba je aspekt, který výrazně usnadňuje celkový život v takovém komplexu. V developerských projektech bývá totiž obvyklé, že existuje specializovaný tým, který je zodpovědný za průběžnou údržbu společných prostor, opravy a další administrativní záležitosti spojené s provozem.

Tímto způsobem jsou obyvatelé osvobozeni od zátěže individuální péče o všechny aspekty údržby svých nemovitostí. Místo toho mohou využívat profesionální služby poskytované týmem správy.

No a teď, když máme za sebou obecné důvody, proč je developerský projekt dobrá věc, je čas se podívat na konkrétní společnost a konkrétní aktuální stavbu, která se může stát vaším příštím domovem.

Nové Boroviny

Rezidence Nové Boroviny, to je moderní a pohodlné bydlení, kde se spojuje komfort s harmonií přírody. Tento nádherný projekt se nachází v městské části Kročehlavy na východě Kladna (blízko k Praze), a nabízí ideální kombinaci klidného prostředí a výborné občanské vybavenosti. Stojí za ním společnost CREDITAS Real Estate, která je součástí investiční skupiny CREDITAS. 

Tipy redakce

Rezidence se skládá ze čtyř bloků s pěti nadzemními podlažími, jež nabízejí skvělý výhled, zelený vnitroblok s lavičkami a prostor pro relaxaci zase vytváří příjemné prostředí pro setkávání a odpočinek. První etapa projektu přináší cenově dostupné byty, jejichž dispozice se pohybuje od 1+kk do 4+kk, takže téměř každý si zde najde bydlení podle svých představ.

Interiéry samotných bytů nesou podpis kvality od prověřených dodavatelů. Moderní koupelny, designové interiérové dveře a odolné podlahy nabízí nejen stylový, ale i praktický bytový standard. Vstupní dveře do bytu ve třetí třídě bezpečnosti garantují klid a bezpečí pro všechny obyvatele.

Projekt vyniká kompletní infrastrukturou, což znamená, že v okolí naleznete obchody a služby, školy, školky, cyklostezky vedoucí lesem, dětské hřiště, fotbalový stadion, tenisové kurty, basketbalové hřiště, minigolf, krytý bazén a další. Přilehlé turistické stezky, vedoucí například na Kožovou horu s rozhlednou, jsou zase tou pravou volbou pro milovníky spíše klidných a osamělých procházek v příjemném přírodním terénu.

Nadšení ale budou i řidiči, kteří zde navíc najdou skvěle vyřešené podzemní garážové parkování. 

Velmi příjemným doplňkem, který může mnohé zájemce přesvědčit ke koupi, je možnost kompletního vybavení interiéru na klíč, takže ani s tím si nemusíte dělat starosti. I v tomhle směru je o vás perfektně postaráno. 

Hledáte-li tedy bydlení někde blízko Prahy, případně Kladna, pak jsou Nové Boroviny rozhodně jednou z těch nejzajímavějších možností, na kterou lze nyní narazit. 

 

Zdroj: creditasre.cz, YT kanál CREDITAS Real Estate

Populární
články

Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Než budete místo vstávání do práce přepočítávát štosy bankovek v županu, asi to chvíli potrvá. Pasivní přijmy jsou běh na delší trať
BUSINESS

Jak pracovat bez práce? Pasivní příjem, tedy nepracovat a získávat peníze, chce každý. Jak ale na to?

Autor: Martin Lyko
Bezpečný sex by mohl mít brzy zcela nové parametry
TĚLO & MYSL

Sexuální svoboda a bezpečný sex bez ochrany na obzoru. Pilulka „den poté“ riziko nákazy pohlavně přenosnými nemocemi výrazně snižuje

Autor: Mirka Dobešová
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop