Robert Paulat o jeho bydlení v Dominikánské republice: Primárně sem jezdíme za teplem a neustále vysokou teplotou oceánu
Rozhovor
Zdroj: Robert Paulat / Se svolením
<Path>

Robert Paulat o jeho bydlení v Dominikánské republice: Primárně sem jezdíme za teplem a neustále vysokou teplotou oceánu

Robert Paulat je majitel estetické kliniky v Praze a tatínek malého Andrease. V rozhovoru pro speciál LUI FAMILY jste se mohli dozvědět o jeho zkušenostech v roli otce samoživitele. Měli jsme ale také možnost zjistit, jak vypadá prostředí, ve kterém jeho synek vyrůstá. Konkrétně to v Karibiku.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
27. 12. 2023

Roberte, jak jste se k tak krásnému bydlení v Dominikánské republice dostal? 

Já miluji minimalismus a funkcionalismus, takže jsem hledal něco, co by tyto mé požadavky splňovalo a zároveň bylo v bezpečné oblasti a blízko pláže. Dům už byl postavený, když jsem ho koupil a já pak jen lehce upravil interiér. 

Můžete si všimnout, že tam nemáme žádné fotografie a soukromé věci. Je to hlavně z toho důvodu, že dům v čase, kdy jsme se synem v Praze, pronajímám. Samozřejmě je tam ale neustále a navždy uchováno spoustu mých vzpomínek.

Proč zrovna tato destinace?

Já jsem byl v Dominikánské republice jen jednou, než jsem dům koupil. Byl jsem si tam odpočinout s cestovní kanceláří během covidu, než se narodil Andreas a líbilo se mi tamější podnebí. Na severu je opravdu 365 dní v roce sluníčko, neprší a když ano, tak jen v noci.

<Path> Dominikánská republika Čechy stále vítá, a to i bez negativního testu na Covid! Cenově je pobyt dostupný všemZdroj: Mgr. Lucie Hrubá

Jezdíte tedy do Karibiku za teplem?

Ano, primárně tam jezdíme za teplem a neustále vysokou teplotou oceánu.

Z jedné strany vašeho domu je vstup na pláž, přesto máte na svém pozemku bazén. Bylo to při koupi vaší podmínkou?

Nebylo, ale v Dominikánské republice mají bazén všechny domy. Je to tam považováno za standard.

Zmiňoval jste, že dům v době své nepřítomnosti pronajímáte. Jaké s tím máte zkušenosti? 

Zatím jen pozitivní. Koupil jsem dům poměrně nedávno a pronajímal ho pouze jednou, a to dlouhodobě. Vše proběhlo v pořádku.

A jak vnímáte druhou stranu mince? Je pronájem domu něco, co byste návštěvníkům Karibiku doporučil?

Myslím si, že když člověk vyráží na dovolenou, je pro něj pronájem stokrát lepší než ubytování v hotelovém komplexu, kde je daný program, který vám svým způsobem ubírá na svobodě. Pokud máte pronajatý dům, máte mnohem větší volnost, možnost zjistit, jak žijí tamější lidé a prozkoumat místa, kam se lidé navštěvující destinaci s cestovní kanceláří nedostanou.

Tipy redakce

Zároveň bych v Dominikánské republice nikdy nebydlel v bytovém komplexu, není to tam zkrátka anonymní a soukromí je pro mě jedna z nejdůležitějších priorit v životě.    

Má váš syn vlastní pokojíček?

Andreas má svůj vlastní pokoj jak v Praze, tak v Karibiku. Už v šesti měsících začal spát ve svém pokoji sám, samozřejmě s chůvičkou a monitorem dechu. Teď trošku vyžaduje společnost i v noci, ale snažím se být striktní.

<Path> Robert PaulatZdroj:

Jsou nějaká místa v domě speciálně upravena pro Andreáska?

Já mám trochu OCD, opravdu! Neustále uklízím buď já nebo naše paní na úklid. Miluji čistotu a s dítětem je to pro mě velká výzva. Ze spousty věcí jsem ustoupil. Dřív jsem měl pracovnu, ale z té se stala herna, z obýváku také…

Na závěr bych se ráda zeptala… Jak vypadá váš domov v Česku? 

V Praze bydlíme také v domě, a i ten je v minimalistickém a funkcionalistickém stylu, tak jako například vila Tugendhat. Nicméně jsme tady velmi šťastní, protože bydlíme pět minut od průhonického parku, takže trávíme s Andreáskem spoustu času v přírodě.

Zdroj: Rozálie Růžičková, autorský článek

Populární
články

E-Shop