Chytrá domácnost aneb proč byste o ní měli přemýšlet jako o dalším členovi rodiny
BLØG
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Chytrá domácnost aneb proč byste o ní měli přemýšlet jako o dalším členovi rodiny

Život v 21. století nás neustále vyzývá k inovacím a přizpůsobení se novým technologickým trendům. Jedním z těchto trendů, který získává stále větší pozornost, je chytrá domácnost. Možná se teď ptáte: Proč bych do toho měl(a) investovat, když už plně funkční domácnost, byť nechytrou, vlastním? Odpověď spočívá v jejích zajímavých výhodách a tím, jak díky ní můžeme zjednodušit a okořenit náš každodenní život.
Michal Černý Autor
12. 12. 2023

Aktuální a velmi důležité téma je úspora energíí. V domácnostech, které jsou poskládané z mnoha druhů spotřebičů, je nespočet zásadních možností, jak snížit náklady na energie. Na první dobrou jdou přirozeně „k ledu“ ty velké a nákladné, ale jak už to bývá, i v malých detailech, které na první pohled nejsou důležité, je síla. Kupříkladu takový termostat. Konkrétně se tedy bavme o tom chytrém. Ten, kromě úspory času, protože ho můžete ovládat skrze váš telefon, přináší i dost zásadní změnu v udržování teploty domácnosti, která může vést v konkrétní výsledek. Což je větší zůstatek na bankovním účtu.

Takže jestli patříte k lidem, kteří tohle téma řeší, ale nechtějí či nemají možnost si pořídit rovnou celý chytrý dům, je ideální čas a příležitost vyzkoušet třeba tenhle doplněk a možná až překvapivě zjistit, jak moc by vám pomohl. 

Tipy redakce

Další mohou být zmíněna světla. Chytrá domácnost vám umožňuje centralizované řízení, a to pomocí jediné aplikace. Jednoduchým stiskem tlačítka můžete zkontrolovat aktuální stav, i když jste na druhém konci města a koušete si nehty ze stresu, jestli jste před cestou do práce nenechali zapnuté světlo v koupelně.

Má li být řeč o důležitějších aspektech, pak jde samozřejmě na dálku zapnout i pračka. Úspora v domácí spotřebě to sice není, ale úspora jinde ano. Například se při tomhle zjištění nemusíte obracet v autě zpět, což znamená nespálit další litr benzínu. Win pro životní prostředí, win pro peněženku. O čase nemluvě. 

Člen rodiny, který se o vás postará v každém ohledu

Život ale není jen o penězích, to by byla přece nuda. Potřebujeme být i hýčkáni. Potřebujeme si odpočinout. Potřebujeme mít klidnou mysl. A když to zrovna nezařídí sám život, tak aspoň naše domácnost. Díky ní můžeme každé ráno začít s tím, že se o nás postará přesně podle našeho gusta. Hudba, ve správný čas roztažené rolety, vůně... možností je dostatek, důležité je ale to, že se díky moderní technologii pohybujeme v co nejvíc přívětivém prostředí, které nám minimálně pomůže k lepší náladě. Samozřejmě nejen ráno. 

Co ještě patří do činností, které se dají svěřit do roukou našeho nového člena rodiny? Kontrola vybavení, zda je v pořádku, nebo zabývání se tím, co je potřeba dokoupit do lednice. S chytrými senzory a monitorovacími zařízeními, můžete sledovat stav domácnosti a dostávat upozornění na potenciální problémy a hlavně, dostat info, že je potřeba koupit nové mléko. Anebo kdo má klimatizaci, jistě ocení upozornění na blížící se termín výměny filtračního systému. 

Zkrátka, dá se to celé shrnout tak, že díky chytré domácnosti ušetříte spoustu času a v dlouhodobém horizontu pravděpodobně i peněz. Na našem trhu je z čeho vybírat, konkurence tu je zajímavá a lákavá. Takže pokud nad tím uvažujete, určitě chcete vědět, na co si dát při výběru pozor. Teď už trochu seriózněji. 

<Path> Proč díky instagramu nejsnadněji najdete toho pravého? Co z něj dělá bezkonkurenční aplikaci a jak být úspěšný? Jací TOP svalnatí borci mají nejvíce followerů? Kolekce HOT fotografií známých tváří uvnitř článku!Zdroj:

Jak vybrat chytrou domácnost

Při výběru je klíčové zvážit několik důležitých kritérií, abyste zajistili, že technologie, kterou si vyberete, bude plně odpovídat vašim potřebám a představám o moderním životě jako takovém. 

Prvním aspektem je kompatibilita. Ujistěte se, že vybrané chytré zařízení nebo systém bude snadno integrovatelné s tím, co už doma třeba máte. Většinou jsou dnes nové byty a domy vybaveny termostatem, případně nějakou lepší ledničkou či světelnými systémy. Takže pokud se chcete dovybavit, je prostě dobré si dát pozor na to, jestli to spolu bude fungovat. Není to nic automatického. 

Tipy redakce

Dalším důležitým faktorem je jednoduchost použití. Vyberte si chytré zařízení, které není jen plné funkcí, ale také snadno ovladatelné. Je až moc jednoduché si díky špatnému rozhraní pokazit zážitek a případně se vztekat nad jeho používáním. Jakmile se nová technologie stává v tomhle ohledu na obtíž, ztrácí jedno ze svých kouzel. 

Věnujte určitě pozornost zabezpečení. Tady není moc co rozebírat. Zkrátka si vyberte systém s pevnými zabezpečovacími protokoly a pravidelnými aktualizacemi, abyste minimalizovali riziko kybernetických hrozeb.

<Path> Co v životě změnit, abyste na konci vašich dní ničeho nelitovali? Inspirujte se tím, co nejvíce mrzí lidi na sklonku životaZdroj: cnbc.com, aislesoflife.com, bronnieware.com, theguardian.com, books.google.cz

Rozhodující je samozřejmě i finanční stránka. Stanovte si rozpočet a hledejte takové řešení, které bude odpovídat aspoň základním požadavkům. Nějakou konkurenci tu už máme, takže zařízení a systémy naleznete v opravdu široké cenové nabídce. 

Celkově vzato, rozhodnutí o chytré domácnosti by mělo být založeno na vašem konkrétním životním stylu. Záleží vždy jen tom, co skutečně potřebujete a co naplno využijete v jakémkoliv ohledu. 

Dost ale bylo obecných řečí, pojďme si dát konkrétní příklad produktů, které by vás mohly zajímat v případě, že si chcete sílu chytré domácnosti zatím jen osahat a nechat ji na sebe chvíli působit. Pro tento účel si zvolme výrobky společnosti Vorwerk, která je na trhu oblíbenou stálicí. 

Vorwerk – rodinný podnik s mnohaletou tradicí

Společnost Vorwerk byla založena v roce 1883 v německém Wuppertalu a v průběhu více jak 130 let se z původní továrny na výrobu koberců rozrostla v úspěšnou nadnárodní společnost. Výrobky Vorwerk těší miliony rodin po celém světě svou promyšlenou inovativní technikou i pověstnou dlouhou životností, přičemž se stále daří držet „rodinnou“ tradici.

V České republice Vorwerk úspěšně působí již od roku 1992 a zastoupení u nás mají dvě divize. Kobold, která se zabývá prodejem špičkového úklidového systému i dalších vysávacích pomocníků do domácnosti, a Thermomix, která se zabývá prodejem neméně kvalitního multifunkčního kuchyňského přístroje.

Vysavač Kobold VR7 disponuje nabíjecí základnou, do které se sám přijede vyprázdnit
Foto: Vorwerk / se svolením

Robotický vysavač Kobold VR7 – perfektní domácí asistent!

S robotickým vysavačem Kobold VR7 získáte nejen spousta času navíc, ale také se zbavíte bolesti zad od neustálého ohýbání se při vysávání. To ale samozřejmě nejsou všechna jeho kouzla.

VR7 systematicky vysaje každý kout domova, přičemž se samočinně přizpůsobí různým povrchům od koberců po pevné podlahy. Díky autonomní navigaci pomocí LiDAR technologie a rychlému mapování terénu zvládne úklid rychle, efektivně a spolehlivě. 

Nechcete se každý den starat o zásobník na prach a smetí? Pak teď budete mít radost. Po každém úklidu se totiž VR7 automaticky vyprázdní do své dobíjecí základny, a vy se tak o něj nemusíte reálně i týdny zajímat. S baterií s dlouhou životností a nízkou spotřebou energie nabízí VR7 až 140 minut provozu v režimu ECO.

Jeho přesný a skutečně účinný úklid je zajištěn jak rotujícím bočním kartáčem, tak i vestavěnou navigací, která s ním „vymete“ každý potřebný kout. Vyhnout se překážkám, detekovat schody, a dokonce komunikovat s vámi prostřednictvím hlasového asistenta, to jsou jen některé z mnoha funkcí, které VR7 nabízí.

Součástí balíčku je aplikace MůjKobold, se kterou můžete nastavit vícezónový úklid, definovat zakázané zóny a plánovat úklid podle svých potřeb. Odkudkoliv.

Ke kuchyňskému pomocníkovi Thermomix® existuje spoustu užitečných doplňků
Foto: Vorwerk / se svolením

Thermomix® TM6 - více než jen kuchyňský robot

S Thermomixem® TM6 získáte šikovného parťáka do kuchyně, který vám pomůže s mnoha úkoly od vážení a sekání, až po vaření a pečení. Jeho intuitivní dotykový displej vám usnadní postup podle uložených receptů a umožní vám vytvářet naprosto profesionální menu. 

Díky své všestrannosti dokáže Thermomix® vařit různé ingredience na různých úrovních současně, což je naprosto fantastická úspora času.

Skvělou zprávou je též fakt, že nyní lze pořídit v setu s Thermomixem® i Thermomix® Sensor, což je zcela nový chytrý teploměr, který neustále kontroluje nastavenou teplotu, čímž zajišťuje tepelnou úpravu jídla v té nějvyšší možné kvalitě. Už se tak nemusíte spoléhat na odhadování, zda je či není váš pokrm dopečen. Své domněnky můžete prakticky vystřídat za jistotu. Navíc vám vždy předem zobrazí teplotu, která je vhodná pro daný pokrm, takže se nemusíte bát, že byste se v tomto spletli. To je možné díky integrované platformě Cookidoo®, což je oficiální platforma receptů Thermomix® a lze jich tam nalézt více než 80 000!

Na závěr lze konstatovat, že Thermomix® TM6 se přizpůsobí vašim potřebám ještě lépe než jeho předchůdci, nabízí nové funkce vaření a hlavně pravidelné aktualizace softwaru, které jej „učí“ novým trikům a zajišťují, že bude časem ještě účinnější.

 

 

 

Zdroj: vorwerk.cz, cookido.cz

Populární
články

Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Dlouhodobý pocit osamělosti se řadí ke stejným nebezpečím jako je kouření. Přesto je ještě velmi málo prozkoumaným jevem
TĚLO & MYSL

Cítíte osamělost? Nepropadejte depresi a raději začněte lovit bobříky, nebo se zavřete do tmy

Autor: Michal Černý
Eutanázie – měl by mít člověk absolutní právo ukončit svůj život s asistencí lékařů? Otázka, kterou budeme řešit ještě hodně dlouho
LIDÉ

Je dobrovolná eutanázie řešením problémů, anebo neexistuje hranice, kdy by se měl člověk vzdát?

Autor: Michal Černý
Jak dlouho by měl trvat sex?
HOT!

„A není to málo?“ Víme, jak dlouho by měl trvat „průměrný sex“ a kolikrát jej „průměrně“ mít

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Anální sex je často obávanou praktikou, ale při správném přístupu je to příjemné zpestření života
LIDÉ

Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek

Autor: Michal Černý
I drag queens již dostaly prostor ve filmu i divadle
KULTURA

Muži se pro pobavení druhých převlékají za ženy od nepaměti. Ženskou roli si „střihli“ mnozí hollywoodští šviháci a třeba i Vlasta Burian

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop