Toužíte po vynikající kávě, ale umění baristy neovládáte? Nevadí, vše za vás zvládne špičkový kávovar. A nyní jej můžete s LUI i vyhrát!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: BSH

Toužíte po vynikající kávě, ale umění baristy neovládáte? Nevadí, vše za vás zvládne špičkový kávovar. A nyní jej můžete s LUI i vyhrát!

Turek, americká káva či espresso – různých způsobů přípravy tolik populárního životabudiče, kávy, existuje nespočet. Ať už se ale rozhodnete pro kterýkoliv, vždy byste měli pracovat s kvalitními surovinami a samozřejmě také přístroji. Ti, kdo touží po kávě špičkové chuti, ale nechce se jim denně navštěvovat kavárnu, by tak měli zvážit pořízení kávovaru. Nabídka na trhu je široká, pokud se ale rádi řídíte odbornými doporučeními, měli byste zvážit některý z plně automatických kávovarů Siemens. Mnohé z nich se totiž mj. pyšní i oceněními spotřebitelského časopisu dTest. O jeden z kávovarů Siemens si nyní navíc můžete s LUI i zasoutěžit…
Redakce Redakce Autor
8. 12. 2023

Když se příprava kávy mění v umění

Příprava kávy, to může být věda, umění i rituál. Vždy ale záleží na schopnostech toho, kdo kávu připravuje. My v Česku jsme byli dlouhá léta v pomyslném „zajetí“ klasického „turka“. Zalít mletou kávu horkou vodou, to zrovna gurmánským zážitkem nezavání (nemluvě o pověstném lógru mezi zuby). Naštěstí i na náš trh ale začaly postupně pronikat cenově dostupné kávovary, které si lze pořídit domů a proměnit tak část kuchyně v „baristický ráj“. Většinu práce přitom odmakají právě tyto šikovné kávovary a lidská obsluha se nakonec jen může chlubit nejen chuti, ale i zraku lahodícím výsledkem. Jaká kávová kouzla tedy již klidně zvládnete v pohodlí domova a co vše dnešní moderní kávovary dokáží?

Názory na to, jak v domácích podmínkách připravit tu nejchutnější kávu, se samozřejmě různí. I když ale někteří tvrdí, že dosáhnout doma v kuchyni srovnatelného výsledku jako v profesionální kavárně v podstatě není možné, běžný konzument, který si pořídí kvalitní kávovar, rozdíl jen stěží pozná. A jelikož málokdo si v dnešní době může dovolit několikrát denně zamířit pro kávu do kavárny, kávovary se stávají stále častější součástí kuchyňského vybavení. Aby ne – kvalitní plně automatické kávovary nejenže umí kávu skvěle namlít, ale následně i připravit přesně dle přání a chuti. Jedná se tak o ideální variantu pro všechny milovníky kávy, kteří si chtějí pravidelně dopřát vynikající espresso – a omezit svou vlastní aktivitu na pouhý stisk pár tlačítek. A přesně tak fungují i kávovary Siemens.

Ach, ta výběrová dilemata!

Pomineme-li možné dilema týkající se výběru kávovaru vestavného či volně stojícího, můžeme se hned soustředit na častější, druhou zmiňovanou variantu. Volně stojící kávovary Siemens se mohou pochlubit (vedle skvělých funkcí) také propracovaným designem, na kuchyňské lince se tak budou vyjímat za každých okolností. Jednotlivé modely pak začínají již na rozměrech 38,3 x 25,1 x 43,3 cm, takže se není třeba obávat, že by si nárokovaly příliš velký prostor.

Další volbou, před níž se při výběru kávovaru ocitnete, bude typ systému pro napěňování mléka. Pokud upřednostňujete jen klasické a černočerné espresso, zcela vám postačí modely s tryskou na mléko. Tou je možné vyrobit v případě potřeby mléčnou pěnu napěněním přímo v šálku – což je pro příležitostné užití např. pro návštěvy naprosto ideální řešení. Naopak ti, kteří se zhlédli v „čepici“ mléčné pěny, pak mohou volit mezi integrovanou nádobou na mléko (tu lze snadno odejmout a i s mlékem skladovat v chladničce) a tzv. kapučinátorem, tedy systémem napařovacích trubic, které lze velmi snadno vložit do jakékoliv nádoby na mléko.

A jelikož všechny kávovary Siemens jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů a za užití nejmodernějších technologií a díky keramickému mlýnku, inteligentnímu ohřívači, chytrému vodnímu čerpadlu a špičkové spařovací jednotce je výsledkem vždy šálek dokonalé kávy, nezbývá při dalším výběru než jen zaměřit se na to, jaké další konkrétní nároky na svůj nový kávovar budete klást…

<Path> Připravte se na podzim! Ve znamení módy a kávy vás bude bavitZdroj:

Kávovary, které překvapí svými schopnostmi

V nabídce kávovarů Siemens samozřejmě najdete řadu různých modelů, ovšem pokud byste se kvalitou připravované kávy chtěli skutečně přiblížit té baristické, pak byste se měli zaměřit na nejnovější řadu EQ900. Tyto kávovary totiž disponují technologií beanIdent, díky níž je možné spařovat kávu vzhledem k její odrůdě. Proč něco takového dělat? Každá káva je jiná a k uvolnění její chuti a všech aromatických nuancí je zapotřebí náležitá péče, přesně té se kávě v kávovarech EQ900 dostane. Kromě toho režim baristaMode uživatelům umožní dodatečně upravovat všechny parametry přípravy kávy přesně dle vlastní chuti – pracovat lze s nastavením množství vody a kávy, stupni mletí, množstvím mléka, ale i dobou a teplotou spaření apod. Mimochodem, právě technologie baristaMode se stala inspirací pro unikátní instalaci Siemens Eqube v rámci letošního Signal festivalu – a přiblížila návštěvníkům vznik kávy v kávovarech EQ900.

Ovšem není třeba mít obavu, že by se kvůli nepřebernému množství různých funkcí příprava kávy změnila v raketovou vědu. K dispozici je totiž i (přednastavený) comfortMode. A jelikož všechny zmiňované kávovary disponují také funkcí aromaBoost a inteligentním nastavením síly kávy, výsledkem jakékoliv volby v podstatě nemůže být nic jiného než šálek... pověstné dobré (nejen) brazilské kávy...

Už se vám na skvělou kávu sbíhají sliny? Nabídka kávovarů Siemens je široká a v podstatě s žádným z nich nešlápnete vedle. Pokud byste ale rádi vyzkoušeli jeden z nejnovější řady EQ900, můžete o něj s LUI i soutěžit.

Soutěž
Soutěžte s námi o plně automatický kávovar EQ900. Ze správných odpovědí zaslaných do 15.12.2023 vylosujeme výherce.
Soutěžní otázka: Kolik zásobníků na kávu má kávovar TQ903R09, který můžete vyhrát?

Nápovědu naleznete zde: https://www.siemens-home.bsh-group.com/cz/cs/mkt-product/kavovary/plne-automaticke-kavovary-eq/eq900/TQ903R03

 

Zdroj: BSH

Populární
články

E-Shop