Jako hvězdné nebe nad hlavou: Inspirujte se designovými svítidly a dodejte svému interiéru jedinečnou atmosféru
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: EGLO, se svolením

Jako hvězdné nebe nad hlavou: Inspirujte se designovými svítidly a dodejte svému interiéru jedinečnou atmosféru

Žijeme v době, kdy osvětlení v interiéru nejsou pouze praktickými aspekty domova, ale stávají se také klíčovými prvky, které ovlivňují naše pocity, náladu a celkovou atmosféru prostoru, ve kterém žijeme. Lustry, lampy a další zdroje příjemné záře se staly nedílnou součástí moderního designu interiéru, přinášejícího do našich domovů nejen světlo, ale i umění a styl. V tomto článku se podíváme na to, jak správný výběr osvětlení může transformovat prostor od obyčejného místa k útulnému, funkčnímu a esteticky působivému domovu.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
19. 12. 2023

Krásy noci

Když večer pozvedneme pohled k tmavé obloze, otevře se nám nekonečný dechberoucí výhled. Hvězdy okouzlují svou krásou a celý svět se ponořuje do jemného světla, které se třpytí, mihotá a vdechuje noci zvláštní atmosféru.

Podobným způsobem mohou naše svítidla rozjasnit a oživit náš obytný prostor. Světlo může do našeho domova vnést magii a jedinečnou náladu. Jste spíše na jednoduché tvary a rovnoměrné osvětlení? Nebo se rádi kocháte blyštivými detaily a různorodostí? Ať už je váš vkus jakýkoli, je jasné, že zdroj umělého světla je neopomenutelným pomocníkem k docílení té správné energie.

Právě díky inspiraci noční oblohou vznikla nová kolekce od EGLO: Stars of Light – interiérová svítidla navržená tak, aby vaše domácnost zářila stejně majestátně jako noční hvězdná obloha. Bez ohledu na vaše preference a styl můžete vytvořit v každé místnosti dokonalou náladu. Věděli jste, že tma či typ světla zásadně ovlivňují nejen vzhled okolí?

Budiž světlo!

Světlo a jeho absence, tma, mají v lidské mysli výrazný vliv na náš celkový emocionální a psychický stav. Denní (bílé) světlo může podporovat bdělost, zlepšovat náladu a stimulovat naši kreativitu. Naopak večerní světlo s teplejším tónem může připravovat tělo na klidnější fázi a spánek. Druh světla hraje klíčovou roli. Studie naznačují, že teplé barvy světla (připomínající sluneční západ) mohou podporovat relaxaci a vytvářet útulnou atmosféru, zatímco chladnější tóny mohou stimulovat a zvyšovat koncentraci. Světlo také ovlivňuje naši vnímavost a orientaci v prostoru. A to se ani nezmiňujeme o jiných barvách, intenzitách a efektech.

Tma naopak může podporovat klid a odpočinek, ale přílišná temnota může vést k pocitům úzkosti. Ovlivňuje naši schopnost vnímat. Celkově lze konstatovat, že světlo a tma jsou významnými faktory ovlivňujícími naši psychiku a pohodu.

<Path> Znáte nový hit v oblasti bydlení? My ano, jde o obytné kontejnery!Zdroj:

Pojďte se inspirovat novinkami

V katalogu Stars of Light EGLO představuje exkluzivní a designová svítidla vytvořená pod dohledem tvůrců v srdci Tyrolska. Tato svítidla lze zakoupit pouze přímo od výrobce EGLO – buď osobně v kamenných prodejnách nebo z pohodlí domova na e-shopu.

Každé světlo z této kolekce v sobě nese originalitu designu spojenou s kvalitními materiály a exkluzivním vzhledem. Luxus, který tato světla nabízejí, navíc rozhodně není cenově nedostupný. Mezi nejoriginálnější kousky pro tento rok patří textilní stínidla s oslnivými lístky sušených růží a stébly sena z tyrolských luk. Velké lustry s exkluzivním designem zase přinesou do obývacího prostoru dynamiku a nádech extravagance.

Že výrazné prvky nejsou nic pro vás?

Pokud preferujete minimalismus, kolekce nabízí také desítky svítidel se střízlivými a elegantními tvary, která se plně rozvinou ve chvíli, kdy jsou rozsvícena!

Jednotlivé kapitoly katalogu, jako Classic, Sparkling Crystal, Modern Glamour, Timeless Reflection, Charming Elegance, Clean Sophistication, Fabric Harmony, Modern Industrial či Natural Balance jednoduše vyjadřují různorodost žánrů, která vám umožní najít to pravé pro váš domov. Rozzařte se s EGLO, tvůrci domácích zářících hvězd. Stars of Light znamená široké spektrum, které zahrnuje vše od moderních lamelových svítidel, přes vintage a klasická provedení, až po luxusní křišťálové lustry, abyste mohli vybrat světlo, které bude tím pravým odrazem vaší osobnosti a vkusu.

Pojďme si shrnout důležité aspekty při výběru osvětlení:

Estetika a styl

Svítidla jsou vizuálním prvkem, který může zcela změnit charakter místnosti. Od klasických lustrů a moderních nástěnných světel po industriální lampy – výběr svítidel je závislý na celkovém designu interiéru. Harmonie mezi nábytkem, barvami a stylem svítidel vytváří jedinečný prostor, který odráží vkus a osobnost obyvatel domu.

Tipy redakce

Funkcionalita a účelnost

Při výběru svítidel je klíčové zvážit účel dané místnosti. Kuchyně vyžaduje jasné a rovnoměrné osvětlení pro práci, zatímco v obývacím pokoji může být vhodná kombinace stojacích lamp, stolních lamp a útulnějšího osvětlení pro relaxaci. Svítidla by měla být nejen esteticky příjemná, ale také funkční a přizpůsobitelná potřebám každého prostoru.

Energetická efektivita a technologie

V době, kdy se zvyšuje důraz na udržitelnost a úsporu energie, je důležité vybírat svítidla s ohledem na jejich energetickou efektivitu. LED technologie nabízí nejen dlouhou životnost, ale také nižší spotřebu energie, což může být ekonomicky i ekologicky výhodné.

Stmívání a barevná teplota

Flexibilita osvětlení je klíčem k vytvoření různých atmosfér. Svítidla s možností stmívání umožňují přizpůsobit intenzitu světla podle aktuální potřeby. Barevná teplota světla může ovlivnit náladu a pocity – o tom jsme si už řekli a rozhodně na to při procházení katalogů svítidel a výběru žárovek nezapomínejte!

Jedná se o velmi komplexní proces, který spojuje estetiku, funkčnost a technologii. Správný výběr svítidel může proměnit každý prostor v útulné a stylové místo, kde se návštěvníci cítí vítáni a obyvatelé pohodlně. Stejně jako pod prozářenou noční oblohou.

Zdroj: eglo.cz, EGLO, IG: @eglo.cz, medium.com, powerofpositivity.com, moving.com

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop