Jako hvězdné nebe nad hlavou: Inspirujte se designovými svítidly a dodejte svému interiéru jedinečnou atmosféru
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: EGLO, se svolením

Jako hvězdné nebe nad hlavou: Inspirujte se designovými svítidly a dodejte svému interiéru jedinečnou atmosféru

Žijeme v době, kdy osvětlení v interiéru nejsou pouze praktickými aspekty domova, ale stávají se také klíčovými prvky, které ovlivňují naše pocity, náladu a celkovou atmosféru prostoru, ve kterém žijeme. Lustry, lampy a další zdroje příjemné záře se staly nedílnou součástí moderního designu interiéru, přinášejícího do našich domovů nejen světlo, ale i umění a styl. V tomto článku se podíváme na to, jak správný výběr osvětlení může transformovat prostor od obyčejného místa k útulnému, funkčnímu a esteticky působivému domovu.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
19. 12. 2023

Krásy noci

Když večer pozvedneme pohled k tmavé obloze, otevře se nám nekonečný dechberoucí výhled. Hvězdy okouzlují svou krásou a celý svět se ponořuje do jemného světla, které se třpytí, mihotá a vdechuje noci zvláštní atmosféru.

Podobným způsobem mohou naše svítidla rozjasnit a oživit náš obytný prostor. Světlo může do našeho domova vnést magii a jedinečnou náladu. Jste spíše na jednoduché tvary a rovnoměrné osvětlení? Nebo se rádi kocháte blyštivými detaily a různorodostí? Ať už je váš vkus jakýkoli, je jasné, že zdroj umělého světla je neopomenutelným pomocníkem k docílení té správné energie.

Právě díky inspiraci noční oblohou vznikla nová kolekce od EGLO: Stars of Light – interiérová svítidla navržená tak, aby vaše domácnost zářila stejně majestátně jako noční hvězdná obloha. Bez ohledu na vaše preference a styl můžete vytvořit v každé místnosti dokonalou náladu. Věděli jste, že tma či typ světla zásadně ovlivňují nejen vzhled okolí?

Budiž světlo!

Světlo a jeho absence, tma, mají v lidské mysli výrazný vliv na náš celkový emocionální a psychický stav. Denní (bílé) světlo může podporovat bdělost, zlepšovat náladu a stimulovat naši kreativitu. Naopak večerní světlo s teplejším tónem může připravovat tělo na klidnější fázi a spánek. Druh světla hraje klíčovou roli. Studie naznačují, že teplé barvy světla (připomínající sluneční západ) mohou podporovat relaxaci a vytvářet útulnou atmosféru, zatímco chladnější tóny mohou stimulovat a zvyšovat koncentraci. Světlo také ovlivňuje naši vnímavost a orientaci v prostoru. A to se ani nezmiňujeme o jiných barvách, intenzitách a efektech.

Tma naopak může podporovat klid a odpočinek, ale přílišná temnota může vést k pocitům úzkosti. Ovlivňuje naši schopnost vnímat. Celkově lze konstatovat, že světlo a tma jsou významnými faktory ovlivňujícími naši psychiku a pohodu.

<Path> Designová lampa, která hraje a vychladí víno? V redakci jsme ji osobně vyzkoušeliZdroj: Jan Witek

Pojďte se inspirovat novinkami

V katalogu Stars of Light EGLO představuje exkluzivní a designová svítidla vytvořená pod dohledem tvůrců v srdci Tyrolska. Tato svítidla lze zakoupit pouze přímo od výrobce EGLO – buď osobně v kamenných prodejnách nebo z pohodlí domova na e-shopu.

Každé světlo z této kolekce v sobě nese originalitu designu spojenou s kvalitními materiály a exkluzivním vzhledem. Luxus, který tato světla nabízejí, navíc rozhodně není cenově nedostupný. Mezi nejoriginálnější kousky pro tento rok patří textilní stínidla s oslnivými lístky sušených růží a stébly sena z tyrolských luk. Velké lustry s exkluzivním designem zase přinesou do obývacího prostoru dynamiku a nádech extravagance.

Že výrazné prvky nejsou nic pro vás?

Pokud preferujete minimalismus, kolekce nabízí také desítky svítidel se střízlivými a elegantními tvary, která se plně rozvinou ve chvíli, kdy jsou rozsvícena!

Jednotlivé kapitoly katalogu, jako Classic, Sparkling Crystal, Modern Glamour, Timeless Reflection, Charming Elegance, Clean Sophistication, Fabric Harmony, Modern Industrial či Natural Balance jednoduše vyjadřují různorodost žánrů, která vám umožní najít to pravé pro váš domov. Rozzařte se s EGLO, tvůrci domácích zářících hvězd. Stars of Light znamená široké spektrum, které zahrnuje vše od moderních lamelových svítidel, přes vintage a klasická provedení, až po luxusní křišťálové lustry, abyste mohli vybrat světlo, které bude tím pravým odrazem vaší osobnosti a vkusu.

Pojďme si shrnout důležité aspekty při výběru osvětlení:

Estetika a styl

Svítidla jsou vizuálním prvkem, který může zcela změnit charakter místnosti. Od klasických lustrů a moderních nástěnných světel po industriální lampy – výběr svítidel je závislý na celkovém designu interiéru. Harmonie mezi nábytkem, barvami a stylem svítidel vytváří jedinečný prostor, který odráží vkus a osobnost obyvatel domu.

Tipy redakce

Funkcionalita a účelnost

Při výběru svítidel je klíčové zvážit účel dané místnosti. Kuchyně vyžaduje jasné a rovnoměrné osvětlení pro práci, zatímco v obývacím pokoji může být vhodná kombinace stojacích lamp, stolních lamp a útulnějšího osvětlení pro relaxaci. Svítidla by měla být nejen esteticky příjemná, ale také funkční a přizpůsobitelná potřebám každého prostoru.

Energetická efektivita a technologie

V době, kdy se zvyšuje důraz na udržitelnost a úsporu energie, je důležité vybírat svítidla s ohledem na jejich energetickou efektivitu. LED technologie nabízí nejen dlouhou životnost, ale také nižší spotřebu energie, což může být ekonomicky i ekologicky výhodné.

Stmívání a barevná teplota

Flexibilita osvětlení je klíčem k vytvoření různých atmosfér. Svítidla s možností stmívání umožňují přizpůsobit intenzitu světla podle aktuální potřeby. Barevná teplota světla může ovlivnit náladu a pocity – o tom jsme si už řekli a rozhodně na to při procházení katalogů svítidel a výběru žárovek nezapomínejte!

Jedná se o velmi komplexní proces, který spojuje estetiku, funkčnost a technologii. Správný výběr svítidel může proměnit každý prostor v útulné a stylové místo, kde se návštěvníci cítí vítáni a obyvatelé pohodlně. Stejně jako pod prozářenou noční oblohou.

Zdroj: eglo.cz, EGLO, IG: @eglo.cz, medium.com, powerofpositivity.com, moving.com

Populární
články

Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop