Spánek jako z jiného světa: Ulehněte do povlečení od Blanky Matragi a poznáte luxus, který si skutečně užijete
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Povlečení Matějovský / se svolením

Spánek jako z jiného světa: Ulehněte do povlečení od Blanky Matragi a poznáte luxus, který si skutečně užijete

Sníte o ložnici hodné králů a královen? Desetimetrovou postel s nebesy vám slíbit nemůžeme, ale pocit jako na obláčku ano. Přesně tak si totiž budete připadat, když se uložíte do lůžkovin s designem světoznámé módní návrhářky a akademické malířky Blanky Matragi. Impozantní design působí jako z jiného světa a potěší všechny, kdo chtějí výjimečnost. Dopřát ho můžete sami sobě nebo ho zvolit jako stylový dárek pro lidi, na kterých vám opravdu záleží.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
18. 12. 2023

26 let. Nebo taky 9 940 dní či 227 760 hodin. To je doba, kterou průměrný člověk za svůj život stráví spánkem. Skoro třetina života strávená v posteli. Byla by proto škoda tento čas nevyužít pro to, abyste se cítili mimořádně a nejlépe, jak je to možné.

Kromě matrace, roštu nebo přikrývek má největší vliv na dojem z vašeho lůžka povlečení. Je to navíc právě povlečení, které přímo cítíte a vidíte. Kromě fyzického komfortu tak prémiové povlečení přináší i komfort estetický. Hledáte-li něco mimořádného, něco, co nejsou jen klasické pruhy, kostky nebo puntíky, máme pro vás tip: designové povlečení s autorskými motivy od proslulé módní návrhářky a malířky Blanky Matragi. Dopřát si ho můžete v jedinečné limitované kolekci lůžkovin Matějovský.

Design jako ze snu

Romantické, něžné, ale i impozantní, energické a magicky svůdné, takové jsou vzory povlečení Matějovský, které navrhla Blanka Matragi. Jméno této mimořádně talentované ženy je v Česku i ve světě synonymem jedinečného oděvního a textilního designu. Tvořit začala umělkyně nejprve v Libanonu u rodinné firmy Mekkawi, později začala podnikat na vlastní pěst a v roce 1982 otevřela svůj vlastní salon Blanka Haute Couture. Její tvorba je neodmyslitelně spjatá se sytými barvami, odvážnými tvary a róbami, které si zamilovaly i manželky arabských šejků. A přesně takový je i design jedinečné kolekce lůžkovin Matějovský.

Na své si přijdou milovníci zářivých barev i něžných tónů a romantických motivů. Vzory Birth a Trip například připomínají řezy drahými kameny, v nichž se snoubí pastelově jemná modř s uhrančivou zlatou, model Energy či Dream vás zase přenesou do smaragdově zeleného světa jako z fantastické džungle nebo červenofialových oblak snového nebe. Preferujete-li ovšem konkrétnější motivy, můžeme doporučit romantické květy šeříku na modelu Lilac nebo pudrová okvětí na vzoru Orchid.

Autorské malby Blanky Matragi jsou digitálně zpracované a na povlečení nanesené technologií nejmodernějšího digitálního tisku. Ten zajišťuje, že motiv na textilu vypadá přesně tak, jak autorka zamýšlela – věrný je každý detail a každá barva je právě tak nádherná jako na předloze.

Luxus, který cítíte

Proč spát „jako v bavlnce“, když v ní můžete spát doopravdy? A to nejen v jen tak nějaké bavlně, ale v prémiovém bavlněném Mako saténu. Právě z něj je totiž vyrobená zmíněná kolekce povlečení Matějovský.

Mako satén je utkán z nejjemnější a nejkvalitnější bavlněné příze, a je typický velmi vysokou hustotou nití na centimetr čtvereční, díky níž má velmi pevnou strukturu a extrémně dlouhou životnost. Česaná dlouhovláknitá egyptská bavlna povlečení propůjčuje mimořádnou měkkost a hebkost a zároveň skvěle pohlcuje vlhkost a je prodyšná. Vaše tělo tak bude mít během spánku či jiných aktivit mimořádný komfort a vy si dokonale odpočinete. Bavlněný Mako satén je celebritou ve světě ložního prádla a patří mezi materiály, které vyhledávají ti nejnáročnější zákazníci.

Nepředstavujte si ovšem pod pojmem satén studenou lesklou tkaninu s typickou klouzavostí. Tyto vlastnosti má satén vyrobený z umělých vláken, nikoliv satén z prémiové bavlny, který je použitý na povlečení Blanky Matragi.

<Path> Jak poznat kvalitní ložní prádlo? Buďte chytří jako Matěj(ovský)!Zdroj: matejovsky-povleceni.cz, IG povlecenimatejovsky, decodoma.cz

Bavlněná látka použitá na toto výjimečné povlečení je navíc zušlechtěna mercerováním, sanforizací a kalandrováním. Během prvního z procesů se redukují otevřené plochy vlákna, a to je tak stabilnější. Mercerovaná látka má přirozený lesk, je příjemnější na omak a také na ní lépe drží tiskové barvy. Sanforizace zase znamená, že se tkanina „předvysráží“, takže se doma během praní už její velikost skoro nemění. A při kalandrování se textilie zpracovává tlakem otáčejících se hladících válců. Výsledný materiál vyniká hladkým povrchem a přirozeným leskem.

Dobrým trikem, jak exkluzivní hebkost Mako saténu udržet co nejdéle, je kombinovat ho s prostěradly z jersey nebo opět saténu. Pokud totiž použijete hrubé froté prostěradlo, může mezi odlišnými textilními materiály dojít ke tření a jemný satén se prostě odře a už nebude na omak tak exkluzivní.

Nebojte se barev

Pokud jste zvyklí na babičkovský kanafas nebo neutrální tóny, jako je bílá, béžová, šedá či černá, můžou na vás syté barvy povlečení s malbami od Blanky Matragi působit skoro děsivým dojmem. Barev se ale nemusíte bát. Naopak, barvy mají kouzelnou moc změnit naši náladu i celkové cítění. Díky správně zvoleným barvám povlečení se tak vaše ložnice snadno promění na oázu klidu, útulné útočiště pro dny, kdy to s náladou není nejlepší, i na smyslné království pro požitky těla i ducha.

Tipy redakce

S barvami si navíc můžete snadno hrát. Třeba tím, jak povlečení zkombinujete s prostěradlem. Chcete-li vytvořit atmosféru lehkou, vzdušnou a svěží, napněte na lůžko prostěradlo v nejsvětlejším odstínu, který na povlečení najdete. Pro výrazný energický efekt zvolte naopak odstín tmavý. Maximální důraz na barvy designového textilu pak vytvoříte prostěradlem sytě černým. Když pak večer na svém lůžku spočinete, budete to, jako byste se propadli rovnou do nádherného snu.

Zdroj: www.matejovsky-povleceni.cz, huffpost.com, blankamatragi.eu

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop