Spánek jako z jiného světa: Ulehněte do povlečení od Blanky Matragi a poznáte luxus, který si skutečně užijete
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Povlečení Matějovský / se svolením

Spánek jako z jiného světa: Ulehněte do povlečení od Blanky Matragi a poznáte luxus, který si skutečně užijete

Sníte o ložnici hodné králů a královen? Desetimetrovou postel s nebesy vám slíbit nemůžeme, ale pocit jako na obláčku ano. Přesně tak si totiž budete připadat, když se uložíte do lůžkovin s designem světoznámé módní návrhářky a akademické malířky Blanky Matragi. Impozantní design působí jako z jiného světa a potěší všechny, kdo chtějí výjimečnost. Dopřát ho můžete sami sobě nebo ho zvolit jako stylový dárek pro lidi, na kterých vám opravdu záleží.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
18. 12. 2023

26 let. Nebo taky 9 940 dní či 227 760 hodin. To je doba, kterou průměrný člověk za svůj život stráví spánkem. Skoro třetina života strávená v posteli. Byla by proto škoda tento čas nevyužít pro to, abyste se cítili mimořádně a nejlépe, jak je to možné.

Kromě matrace, roštu nebo přikrývek má největší vliv na dojem z vašeho lůžka povlečení. Je to navíc právě povlečení, které přímo cítíte a vidíte. Kromě fyzického komfortu tak prémiové povlečení přináší i komfort estetický. Hledáte-li něco mimořádného, něco, co nejsou jen klasické pruhy, kostky nebo puntíky, máme pro vás tip: designové povlečení s autorskými motivy od proslulé módní návrhářky a malířky Blanky Matragi. Dopřát si ho můžete v jedinečné limitované kolekci lůžkovin Matějovský.

Design jako ze snu

Romantické, něžné, ale i impozantní, energické a magicky svůdné, takové jsou vzory povlečení Matějovský, které navrhla Blanka Matragi. Jméno této mimořádně talentované ženy je v Česku i ve světě synonymem jedinečného oděvního a textilního designu. Tvořit začala umělkyně nejprve v Libanonu u rodinné firmy Mekkawi, později začala podnikat na vlastní pěst a v roce 1982 otevřela svůj vlastní salon Blanka Haute Couture. Její tvorba je neodmyslitelně spjatá se sytými barvami, odvážnými tvary a róbami, které si zamilovaly i manželky arabských šejků. A přesně takový je i design jedinečné kolekce lůžkovin Matějovský.

Na své si přijdou milovníci zářivých barev i něžných tónů a romantických motivů. Vzory Birth a Trip například připomínají řezy drahými kameny, v nichž se snoubí pastelově jemná modř s uhrančivou zlatou, model Energy či Dream vás zase přenesou do smaragdově zeleného světa jako z fantastické džungle nebo červenofialových oblak snového nebe. Preferujete-li ovšem konkrétnější motivy, můžeme doporučit romantické květy šeříku na modelu Lilac nebo pudrová okvětí na vzoru Orchid.

Autorské malby Blanky Matragi jsou digitálně zpracované a na povlečení nanesené technologií nejmodernějšího digitálního tisku. Ten zajišťuje, že motiv na textilu vypadá přesně tak, jak autorka zamýšlela – věrný je každý detail a každá barva je právě tak nádherná jako na předloze.

Luxus, který cítíte

Proč spát „jako v bavlnce“, když v ní můžete spát doopravdy? A to nejen v jen tak nějaké bavlně, ale v prémiovém bavlněném Mako saténu. Právě z něj je totiž vyrobená zmíněná kolekce povlečení Matějovský.

Mako satén je utkán z nejjemnější a nejkvalitnější bavlněné příze, a je typický velmi vysokou hustotou nití na centimetr čtvereční, díky níž má velmi pevnou strukturu a extrémně dlouhou životnost. Česaná dlouhovláknitá egyptská bavlna povlečení propůjčuje mimořádnou měkkost a hebkost a zároveň skvěle pohlcuje vlhkost a je prodyšná. Vaše tělo tak bude mít během spánku či jiných aktivit mimořádný komfort a vy si dokonale odpočinete. Bavlněný Mako satén je celebritou ve světě ložního prádla a patří mezi materiály, které vyhledávají ti nejnáročnější zákazníci.

Nepředstavujte si ovšem pod pojmem satén studenou lesklou tkaninu s typickou klouzavostí. Tyto vlastnosti má satén vyrobený z umělých vláken, nikoliv satén z prémiové bavlny, který je použitý na povlečení Blanky Matragi.

<Path> Sonda do ložnic (svobodných) mužů, kteří mění své povlečení třikrát ročně: Jaké jsou jejich důvody a „praktické“ hygienické tipy?Zdroj: Redakce, yougov.co.uk, bbc.com, melmagazine.com, reddit.com,

Bavlněná látka použitá na toto výjimečné povlečení je navíc zušlechtěna mercerováním, sanforizací a kalandrováním. Během prvního z procesů se redukují otevřené plochy vlákna, a to je tak stabilnější. Mercerovaná látka má přirozený lesk, je příjemnější na omak a také na ní lépe drží tiskové barvy. Sanforizace zase znamená, že se tkanina „předvysráží“, takže se doma během praní už její velikost skoro nemění. A při kalandrování se textilie zpracovává tlakem otáčejících se hladících válců. Výsledný materiál vyniká hladkým povrchem a přirozeným leskem.

Dobrým trikem, jak exkluzivní hebkost Mako saténu udržet co nejdéle, je kombinovat ho s prostěradly z jersey nebo opět saténu. Pokud totiž použijete hrubé froté prostěradlo, může mezi odlišnými textilními materiály dojít ke tření a jemný satén se prostě odře a už nebude na omak tak exkluzivní.

Nebojte se barev

Pokud jste zvyklí na babičkovský kanafas nebo neutrální tóny, jako je bílá, béžová, šedá či černá, můžou na vás syté barvy povlečení s malbami od Blanky Matragi působit skoro děsivým dojmem. Barev se ale nemusíte bát. Naopak, barvy mají kouzelnou moc změnit naši náladu i celkové cítění. Díky správně zvoleným barvám povlečení se tak vaše ložnice snadno promění na oázu klidu, útulné útočiště pro dny, kdy to s náladou není nejlepší, i na smyslné království pro požitky těla i ducha.

Tipy redakce

S barvami si navíc můžete snadno hrát. Třeba tím, jak povlečení zkombinujete s prostěradlem. Chcete-li vytvořit atmosféru lehkou, vzdušnou a svěží, napněte na lůžko prostěradlo v nejsvětlejším odstínu, který na povlečení najdete. Pro výrazný energický efekt zvolte naopak odstín tmavý. Maximální důraz na barvy designového textilu pak vytvoříte prostěradlem sytě černým. Když pak večer na svém lůžku spočinete, budete to, jako byste se propadli rovnou do nádherného snu.

Zdroj: www.matejovsky-povleceni.cz, huffpost.com, blankamatragi.eu

Populární
články

Kush je příčinou nespočtu hospitalizací i úmrtí
TĚLO & MYSL

Nová droga známá jako kush dělá z lidí zombie. Je levná, dostupná a mnohé ji spojuje s kontroverzním HHC

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Pro Adélku zaběhl dokonce 770 km v rekordním čase 6 dní, 19 hodin a 15 minut
LIDÉ

Uběhl 770 kilometrů za 6 dní. Tomáš Štverák pochází z Beskyd, závodí ale v různých koutech světa

Autor: Rozálie Růžičková
Gayové jsou nároční, víc než fyzické aspekty jim ale vadí arogantní chování
LIDÉ

Nemůžete si najít chlapa? Začněte být hodní na servírky a zahoďte žiletku, říkají gayové. Svěřili se, co je na mužích nejvíc odpuzuje

Autor: Martin Lyko
Mokré sny jsou přirozenou součástí mužského života
TĚLO & MYSL

Proč mají muži mokré sny? Erotické snění ani absence ukojení nejsou podmínkou, říkají odborníci. Poluce ovšem není jen „výsadou“ mužů

Autor: Martin Lyko
„Vždycky byl v něčem jiný, jako by jeho vysílač byl obrácený na druhou stranu," říká o Mikym Luboš
LIDÉ

„Jako by fungoval na úplně jiných vlnách než já. Ukázal mi fotku kluka a já se začal smát,“ říká muž o coming outu svého kamaráda

Autor: Irena Piloušková
Jedli naši předci převážně maso?
TĚLO & MYSL

Maso (ne)dělá člověka: Paleo strava je blud, naši předci sice lovili, ale mnohem víc sbírali. V jejich jídelníčku převládaly rostliny

Autor: Mirka Dobešová
Wu wei je možná starý přes dva tisíce let, na jeho aktuálnosti to ale nic nezměnilo
TĚLO & MYSL

Jak dosáhnout úspěšného života vymysleli v Číně už před 2000 lety. Koncept „wu wei“ spočívá v nicnedělání

Autor: Martin Lyko

E-Shop