Že dokonalý byt neexistuje? A co takhle originální třísetmetrový luxus na Vinohradech? Podívejte se na video a zasněte se
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: City Home, se svolením

Že dokonalý byt neexistuje? A co takhle originální třísetmetrový luxus na Vinohradech? Podívejte se na video a zasněte se

Bydlení je velká otázka – ať už jste rodinný typ, single osoba anebo třeba pár, skupinka přátel... Otázek je mnoho: Město, ves, nebo něco mezi? Dům, byt, nebo jiné řešení? Jak velké prostory? Na jakou světovou stranu orientované? A to jsme se ještě ani nedostali k otázkám designu nebo ceny. Jednoduše: Nalezení dokonalého domova je jako objevení té staré známé jehly v kupce sena. My jsme jednu takovou jehlu pro vás našli a přišpendlili ji na nástěnku. Protože tento kousek stojí za to vidět!
Redakce Redakce Autor
22. 8. 2023

Pražáci, těšte se!

Pokud jste z těch, kteří jednoduše milují městský typ života, máte rádi Prahu a cítíte, že by mohla být místem pro zapuštění vašich kořenů, pak zpozorněte. Byt, o němž se budeme bavit, je totiž na Vinohradech. Přesněji na souběhu ulic Slezská a Kolínská.

Nové, ale s duchem minulosti

Ne, nejedná se o novostavbu, byť jsou vnitřní prostory zbrusu nové. Unikátní prostor vznikl po úpravě stavby z roku 1914, kterou navrhnul architekt Václav Flégl. Mnoho lidí obdivuje krásu tradiční pražské zástavby. Až příště půjdete ulicemi třeba právě Vinohrad, zkuste vzhlédnout. Pokud jste až doposud studovali hlavně co máte pod nohama, možná jste přišli o podívanou, která k Praze neodmyslitelně patří. I v zahraničí obdivují naše domy – jejich okna, fasády nebo i střechy.

Přesně v takovém domě, který má v sobě ducha minulosti, je i unikátní prostor, který vám chci ukázat. Tento „duch“ ovšem nestraší, dodává budově svéráz a atmosféru. Podívejte se na video. Hned v prvních záběrech uvidíte, o čem mluvím.

Pojďme konečně dovnitř

Za nádhernými dřevěnými vchodovými veřmi se chodbou dostaneme k výtahu. A ten nás zaveze přímo do ráje. Tři sta čtyři metrů vzdušného prostoru v Praze, to má pro sebe opravdu málokdo.

Když si ve videu přeskočíte přibližně na desátou vteřinu, otevře se před vámi velkorysý prostor společenské místnosti. Je mi líto tuto místnost nazvat prostě jen „kuchyň a obývák“ nebo „chodba a první patro“ (ano, je tu i další patro, ale o tom později). Tohle místo připomíná skoro až taneční sál s barem, vybavenou kuchyní, přírodním světlem a jen si představte tu atmosféru, až se všechny poličky v knihovně zaplní knihami. Pokud by se někde měl točit film o lidech, jimž budu závidět bydlení, tak tady.

Úrovně a platformy

Jak už jsem zmínila, je tu i druhé patro. A nejen to. Velký prostor dole je rozdělen úrovněmi, takže si mezi kuchyní a středem obýváku seběhnete pár schůdků. To obrovskou místnost krásně opticky rozděluje, aniž by bylo potřeba zdí. Rovnou tak v mysli intuitivně nabíhají možná řešení uspořádání nábytku. Jednotlivé zóny jsou totiž sice propojené, ale takto velmi smysluplně a esteticky odděleny.

Jak velký je ten velký prostor?

Velký.

Jasně. Ale kolik metrů?

Pokud jde o onen „obývák s kuchyní“, bavíme se tu o necelých sto dvaceti třech metrech.

Co ještě je ve spodním patře?

Když jsme u slova „spodní“, ráda bych jen dovysvětlila, co je tím míněno. Nejedná se ani o sklepní prostory ani o přízemí. Ale o šesté patro. Takže výhled i z tohoto nižšího podlaží je krásný. A teď k odpovědi:

Kromě obrovského společenského prostoru je tu taky třiatřicetimetrový pokoj, dva sklady, technické zázemí, toaleta, čtyřiatřicetimetrová ložnice a koupelna s dalším WC.

Že už tohle je dost na pohodlný život? Ale ještě nekončíme!

<Path> Nevšední vinohradské bydlení Clemence, majitelky legendárního klubu Le ClanZdroj: Jan Witek, Juan Calderón

Co je v druhém patře?

V druhém patře bytu (a technicky sedmém domu) najdeme něco, o čem sní mnoho dětí – takovou pomyslnou věž pro prince nebo princeznu.

S výhledem obrovské terasy (skoro dvaadvacet metrů), na které by se dala zřídit i venkovní kuchyně, se nahoře nachází velmi vzdušná ložnice. A když říkám vzdušná, myslím tím tak velká, že by mohla být samostatnou garsonkou. Rozlohou se totiž blíží k padesáti metrům čtverečním (přesněji zaokrouhleně čtyřicet osm). A aby se vám tam dobře spalo a nemuseli jste v noci ťapkat přes tři sta metrů velký byt na malou, samozřejmě je k této ložnici přidružena i kompletní koupelna s WC a po vzoru Sexu ve městě nechybí ani šatna o velikosti běžného menšího pokoje.

Pro koho je toto místo jako dělané?

Nebudeme si nic nalhávat – je to luxus. Líp takové bydlení nazvat nelze. Je to místo, které se vám naprosto přizpůsobí. Vejde se tam jak spousta dětí, tak i nezapomenutelná party. Sejít se tam může kompletní rodina i tým roztleskávaček a mohou si i potrénovat – stropy jsou na to dost vysoko.

Tipy redakce

Originalita, ale…

Že už toužíte tento byt mít? Pak vás možná ve vašem přání utvrdím informací, že kromě faktu, že se jedná o skutečně originální nemovitost, je tu v pohodě i ta praktická stránka. Usedneme opět na zem a uvědomíme si, že kromě luxusu potřebujeme i nějakou tu občanskou vybavenost, klid na spánek a jiné „běžnosti“. No – a to je tu taky vyřešeno. Protože Vinohrady jsou nejen místo s charakterem, mají i od všeho potřebného něco. Dostanete se jak k lékaři nebo do školy, tak do obchodu nebo na MHD. Ač někoho Praha zlobí pro svou uspěchanost, nedá se jí upřít, že je tu mnoho věcí v dosahu. A terasa je orientována do klidného vnitrobloku.

Sčot dojmů

Co si o tomto bydlení myslím já? Na moje malé počítadlo v hlavě se rozhodně musí zavěsit originalita. Takový byt jen tak nenajdete. Taky jsem fanoušek světlých vzdušných prostor, kterých se ve městě ne vždy dostává – za to velký bod. Pak je tu to druhé patro a splnění pohádkových snů z dětství – plus! Dopředu řešené úložné prostory a logické, útulné rozvržení velkého prostoru je taky rozhodně na pochvalu. Osobně bych trávila většinu svého času na terase, která je jako dělaná na grilování a odpočinek. A vítám velkorysost i v praktických záležitostech – i lidé s luxusními byty mají harampádí a mohou se hádat o umyvadlo v mrňavé koupelničce, a na to se zjevně myslelo. V podstatě se jedná o unikátní, skvělý prostor. A ti, kdo si jej mohou dovolit, v něm jistě budou velmi spokojení.

Zdroj: city-home.cz, YouTube kanál City Home

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop