Že dokonalý byt neexistuje? A co takhle originální třísetmetrový luxus na Vinohradech? Podívejte se na video a zasněte se
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: City Home, se svolením

Že dokonalý byt neexistuje? A co takhle originální třísetmetrový luxus na Vinohradech? Podívejte se na video a zasněte se

Bydlení je velká otázka – ať už jste rodinný typ, single osoba anebo třeba pár, skupinka přátel... Otázek je mnoho: Město, ves, nebo něco mezi? Dům, byt, nebo jiné řešení? Jak velké prostory? Na jakou světovou stranu orientované? A to jsme se ještě ani nedostali k otázkám designu nebo ceny. Jednoduše: Nalezení dokonalého domova je jako objevení té staré známé jehly v kupce sena. My jsme jednu takovou jehlu pro vás našli a přišpendlili ji na nástěnku. Protože tento kousek stojí za to vidět!
Redakce Redakce Autor
22. 8. 2023

Pražáci, těšte se!

Pokud jste z těch, kteří jednoduše milují městský typ života, máte rádi Prahu a cítíte, že by mohla být místem pro zapuštění vašich kořenů, pak zpozorněte. Byt, o němž se budeme bavit, je totiž na Vinohradech. Přesněji na souběhu ulic Slezská a Kolínská.

Nové, ale s duchem minulosti

Ne, nejedná se o novostavbu, byť jsou vnitřní prostory zbrusu nové. Unikátní prostor vznikl po úpravě stavby z roku 1914, kterou navrhnul architekt Václav Flégl. Mnoho lidí obdivuje krásu tradiční pražské zástavby. Až příště půjdete ulicemi třeba právě Vinohrad, zkuste vzhlédnout. Pokud jste až doposud studovali hlavně co máte pod nohama, možná jste přišli o podívanou, která k Praze neodmyslitelně patří. I v zahraničí obdivují naše domy – jejich okna, fasády nebo i střechy.

Přesně v takovém domě, který má v sobě ducha minulosti, je i unikátní prostor, který vám chci ukázat. Tento „duch“ ovšem nestraší, dodává budově svéráz a atmosféru. Podívejte se na video. Hned v prvních záběrech uvidíte, o čem mluvím.

Pojďme konečně dovnitř

Za nádhernými dřevěnými vchodovými veřmi se chodbou dostaneme k výtahu. A ten nás zaveze přímo do ráje. Tři sta čtyři metrů vzdušného prostoru v Praze, to má pro sebe opravdu málokdo.

Když si ve videu přeskočíte přibližně na desátou vteřinu, otevře se před vámi velkorysý prostor společenské místnosti. Je mi líto tuto místnost nazvat prostě jen „kuchyň a obývák“ nebo „chodba a první patro“ (ano, je tu i další patro, ale o tom později). Tohle místo připomíná skoro až taneční sál s barem, vybavenou kuchyní, přírodním světlem a jen si představte tu atmosféru, až se všechny poličky v knihovně zaplní knihami. Pokud by se někde měl točit film o lidech, jimž budu závidět bydlení, tak tady.

Úrovně a platformy

Jak už jsem zmínila, je tu i druhé patro. A nejen to. Velký prostor dole je rozdělen úrovněmi, takže si mezi kuchyní a středem obýváku seběhnete pár schůdků. To obrovskou místnost krásně opticky rozděluje, aniž by bylo potřeba zdí. Rovnou tak v mysli intuitivně nabíhají možná řešení uspořádání nábytku. Jednotlivé zóny jsou totiž sice propojené, ale takto velmi smysluplně a esteticky odděleny.

Jak velký je ten velký prostor?

Velký.

Jasně. Ale kolik metrů?

Pokud jde o onen „obývák s kuchyní“, bavíme se tu o necelých sto dvaceti třech metrech.

Co ještě je ve spodním patře?

Když jsme u slova „spodní“, ráda bych jen dovysvětlila, co je tím míněno. Nejedná se ani o sklepní prostory ani o přízemí. Ale o šesté patro. Takže výhled i z tohoto nižšího podlaží je krásný. A teď k odpovědi:

Kromě obrovského společenského prostoru je tu taky třiatřicetimetrový pokoj, dva sklady, technické zázemí, toaleta, čtyřiatřicetimetrová ložnice a koupelna s dalším WC.

Že už tohle je dost na pohodlný život? Ale ještě nekončíme!

<Path> Konec neregulovaného Airbnb v Praze? „Majitelům nemovitostí se musí vyplatit pronajímat je běžným nájemníkům,“ říkají radníZdroj: Ihned

Co je v druhém patře?

V druhém patře bytu (a technicky sedmém domu) najdeme něco, o čem sní mnoho dětí – takovou pomyslnou věž pro prince nebo princeznu.

S výhledem obrovské terasy (skoro dvaadvacet metrů), na které by se dala zřídit i venkovní kuchyně, se nahoře nachází velmi vzdušná ložnice. A když říkám vzdušná, myslím tím tak velká, že by mohla být samostatnou garsonkou. Rozlohou se totiž blíží k padesáti metrům čtverečním (přesněji zaokrouhleně čtyřicet osm). A aby se vám tam dobře spalo a nemuseli jste v noci ťapkat přes tři sta metrů velký byt na malou, samozřejmě je k této ložnici přidružena i kompletní koupelna s WC a po vzoru Sexu ve městě nechybí ani šatna o velikosti běžného menšího pokoje.

Pro koho je toto místo jako dělané?

Nebudeme si nic nalhávat – je to luxus. Líp takové bydlení nazvat nelze. Je to místo, které se vám naprosto přizpůsobí. Vejde se tam jak spousta dětí, tak i nezapomenutelná party. Sejít se tam může kompletní rodina i tým roztleskávaček a mohou si i potrénovat – stropy jsou na to dost vysoko.

Tipy redakce

Originalita, ale…

Že už toužíte tento byt mít? Pak vás možná ve vašem přání utvrdím informací, že kromě faktu, že se jedná o skutečně originální nemovitost, je tu v pohodě i ta praktická stránka. Usedneme opět na zem a uvědomíme si, že kromě luxusu potřebujeme i nějakou tu občanskou vybavenost, klid na spánek a jiné „běžnosti“. No – a to je tu taky vyřešeno. Protože Vinohrady jsou nejen místo s charakterem, mají i od všeho potřebného něco. Dostanete se jak k lékaři nebo do školy, tak do obchodu nebo na MHD. Ač někoho Praha zlobí pro svou uspěchanost, nedá se jí upřít, že je tu mnoho věcí v dosahu. A terasa je orientována do klidného vnitrobloku.

Sčot dojmů

Co si o tomto bydlení myslím já? Na moje malé počítadlo v hlavě se rozhodně musí zavěsit originalita. Takový byt jen tak nenajdete. Taky jsem fanoušek světlých vzdušných prostor, kterých se ve městě ne vždy dostává – za to velký bod. Pak je tu to druhé patro a splnění pohádkových snů z dětství – plus! Dopředu řešené úložné prostory a logické, útulné rozvržení velkého prostoru je taky rozhodně na pochvalu. Osobně bych trávila většinu svého času na terase, která je jako dělaná na grilování a odpočinek. A vítám velkorysost i v praktických záležitostech – i lidé s luxusními byty mají harampádí a mohou se hádat o umyvadlo v mrňavé koupelničce, a na to se zjevně myslelo. V podstatě se jedná o unikátní, skvělý prostor. A ti, kdo si jej mohou dovolit, v něm jistě budou velmi spokojení.

Zdroj: city-home.cz, YouTube kanál City Home

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
„Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár
LIDÉ

Seznámení s partnerovým otcem nevyšlo. „Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár

Autor: Irena Piloušková
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop