10 nejdivnějších zaměstnání, která vás překvapí i pobaví. Jaké byste si chtěli vyzkoušet?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

10 nejdivnějších zaměstnání, která vás překvapí i pobaví. Jaké byste si chtěli vyzkoušet?

Chtěli byste se živit tím, že budete očichávat cizím lidem podpaží? Anebo jen tím, že budete sledovat, jak schne barva? Možná vás to úplně nenadchlo, nicméně pravdou je, že tato povolání skutečně existují. Dnešní svět je přeplněný mnoha podobně bizarními možnostmi, jak trávit svůj čas a vydělat si tím i mnohdy slušné peníze, nicméně ne vždy se jedná o tak jednoduchou a relativně bezpečnou činnost.
Michal Černý Autor
27. 5. 2024

Pro ty, kteří hledají změnu a chtějí objevit netradiční kariérní cesty, anebo pro ty, kteří se chtějí jen usvědčit v tom, že jejich místo je vlastně docela v pohodě, jsme připravili seznam deseti neobvyklých pracovních pozic, které nejsou jen o vydělávání zajímavých finančních obnosů, ale velmi často i o zcela netradičních zážitcích.

Jaké z nich byste si chtěli vyzkoušet jako první? 

Podmořský poslíček pizzy
Tato práce vyžaduje nejen potápěčské dovednosti, ale také schopnost udržet jídlo neporušené během cesty. Podmořský hotel Jules' Undersea Lodge v Key Largo na Floridě je jedním z mála míst, kde tato služba existuje. Potápěč musí zvládnout navigaci pod vodou a doručení pizzy ve speciálním vodotěsném obalu, což vyžaduje preciznost a pečlivost. Pizzu doručují jak hostům, kteří zde přespávají, tak návštěvníkům, kteří přicházejí pouze na oběd nebo večeř. Mzda může dosahovat až 200 dolarů (4500 Kč) denně, což činí tuto práci atraktivní nejen kvůli její jedinečnosti, ale i kvůli slušnému výdělku. 

Profesionální spáč
Profesionální spáči často pracují pro luxusní hotely a musí mít schopnost detailně popsat své zážitky. Jejich hodnocení zahrnuje nejen pohodlí postele, ale také kvalitu polštářů, přikrývek a celkovou atmosféru pokoje. Tento typ zaměstnání je důležitý pro hotely, které se snaží zlepšit kvalitu svých služeb a přilákat náročné zákazníky. Profesionální spáči mohou vydělávat až 1 500 eur (37 000 Kč) měsíčně, což závisí na hotelu a délce trvání jejich angažmá. Téměř výše našeho průměrného platu za to, že spíme v práci je určitě sen mnoha z nás. 

Instruktor surfingu pro psy
Ti se často rekrutují z řad zkušených surfařů a trenérů psů. Pracují hlavně na kalifornských plážích, kde jsou surfování a outdoorové aktivity populární. Kromě samotného výcviku musí instruktoři také dbát na bezpečnost psů ve vodě a zajistit, aby psi měli správné vybavení, jako jsou speciální plovací vesty. Dog surfing instruktoři mohou vydělávat mezi 30 až 50 dolary (700-1100 Kč) za hodinu, v závislosti na zkušenostech a popularitě jejich služeb. 

<Path> "Mladí lidé požadují, aby dal zaměstnavatel jasně najevo svou vstřícnost vůči homosexuálům," řiká předsedkyně Byznysu pro společnostZdroj:

Soudce pachu
Tato práce vyžaduje vynikající čich a schopnost přesně identifikovat různé pachy. Tito „soudci“ jsou zaměstnáváni hlavně kosmetickými a farmaceutickými společnostmi, které vyvíjejí nové produkty, jako jsou deodoranty a ústní vody. Práce zahrnuje pravidelné testování nových produktů a hodnocení jejich účinnosti, což znamená čichání dechu nebo podpaží testovaných osob. Mzda za tuto práci může dosahovat až 50 000 dolarů ročně (tzn. více než 90 000 Kč měsíčně). 

Tipy redakce

Sběrač hadího jedu
Lovci hadího jedu pracují často v laboratořích a farmaceutických společnostech, které vyrábějí protijedy. Jejich práce je extrémně riziková a vyžaduje nejen odborné znalosti o chování hadů, ale také rychlou a přesnou manipulaci s jedovatými hady. Lovci musí také dbát na svou bezpečnost a nosit ochranné vybavení, aby minimalizovali riziko uštknutí. Takový člověk může vydělat až 3 000 dolarů (68 000 Kč) měsíčně, závisí na druhu hadů a množství sesbíraného jedu. 

Psi vodu milují, tak proč je rovnou nenaučit i surfovat. Jak moc těžké to může být?
Foto: Adobe Stock

Profesionální truchlící
Tato práce je populární hlavně v Číně, Indii a některých afrických zemích. Jejich role je důležitá pro zajištění dostatečně emotivních a důstojných pohřbů. Truchlící často nosí specifické oblečení a používají rekvizity, aby jejich výkony byly co nejpřesvědčivější. Mzda za tuto práci se pohybuje mezi 50100 dolary (1100-2200 Kč) za pohřeb, závisí na délce a intenzitě ceremonie.

Rozlišovač pohlaví kuřat
Tato práce je nezbytná pro drůbežářský průmysl, kde je důležité rychle a přesně rozlišit pohlaví kuřat, což by bylo pro automatickou linku dost složitá práce. Tito zaměstnanci jsou školeni, aby rozpoznali jemné rozdíly mezi samci a samicemi a jejich práce významně ovlivňuje efektivitu chovů. Tato práce je fyzicky náročná a vyžaduje dobré oči a rychlé ruce. Mzda se může ve světě pohybovat ve výši až 60 000 dolarů (1 400 000 Kč) za rok, v Česku je to zhruba 35 000 Kč měsíčně, tedy necelých 500 000 Kč ročně. 

Profesionální mořská panna
Profesionální mořské panny často pracují jako nezávislí performeři na různých akcích, jako jsou dětské oslavy, festivaly a tematické večírky. Jejich vystoupení zahrnují plavání, akrobacii a interakci s publikem. Kromě plaveckých dovedností musí mít také herecké schopnosti a umět pracovat s dětmi. Mořské panny si mohou účtovat až 6 000 dolarů (135 000 Kč) za vystoupení, což závisí na délce a povaze akce.

<Path> „Seberou nám práci a přinesou nám jen zdražování a vzteklinu!“ bojí se někteří Češi. Jak je to doopravdy s Ukrajinci v naší zemi?Zdroj: lui.cz, ceska-justice.cz, businessinfo.cz, denik.cz, idnes.cz, opu.cz, czso.cz, pomocuprchlikum.cz, ceskenoviny.cz, nationalpanel.eu, Instagram profil opu.cz, Leontiyeva, Yana (ed.), Petra Ezzeddine-Lukšíková, Tomáš Hirt, Marek Jakoubek, Jiří Kocourek, Lucia Pažejová. 2006. Menšinová problematika v ČR: komunitní život a reprezentace kolektivních zájmů (Slováci, Ukrajinci, Vietnamci a Romové). Sociologické studie / Sociological Studies 06:10. Praha: Sociologický ústav AV ČR. 115 s. ISBN 80-7330-098-2.

Sledovač schnutí barvy
Práce sledovače schnoucí barvy vyžaduje sktečně obdivuhodnou trpělivost a pozornost k detailům. Tito odborníci testují různé směsi barev a sledují jejich schnutí, aby zajistili, že barvy budou mít správnou konzistenci a vypadají ve výsledku tak, jak je výrobcem slíbeno. Mzda za tuto práci může být kolem 40 000 dolarů (910 000 Kč) ročně, což je 75 000 Kč měsíčně. 

Tipy redakce

Elektrošoker
Toques, nebo také elektrické šoky, je tradiční mexická hra, kde lidé drží kovové rukojeti a nechají se pro zábavu elektrizovat, aby zakusili svou odolnost proti elektrickému šoku. Pokud si vybavíte známou scénu z filmu Pelíšky, kde přesně to samé dělá Jaroslav Dušek, pak je to něco podobného. Za každou takovou hru si účtují asi 3 dolary (necelých 70 Kč) a mohou si vydělat až 400 dolarů (9000 Kč) za víkend. Hra je populární hlavně v Mexico City, zejména ve čtvrti Condesa, která je známá svým nočním životem. Tato práce vyžaduje nejen technické dovednosti k bezpečnému provozu zařízení, ale také schopnost komunikovat s lidmi a udržovat tuto netradiční zábavu v průběhu celého večera. 

Tak co, vybrali jste si svoje vysněné povolání? Anebo snad víte ještě o dalším, které by rozhodně nemělo v žebříčku chybět? Určitě se s námi podělte do komentářů, ať si rozšíříme obzory.

 

Zdroj: list25.com, careeraddict.com, odditycentral.com

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop