Syn bývalého vůdce Ku-klux-klanu se identifikuje jako trans. O své životní cestě napsal knihu, která vychází tento měsíc
LGBT+
Zdroj: Adobe Stock

Syn bývalého vůdce Ku-klux-klanu se identifikuje jako trans. O své životní cestě napsal knihu, která vychází tento měsíc

Vymanit se z okovů jakékoliv (náboženské) skupiny či sekty není vůbec jednoduché, obzvláště pokud jste v ní od narození. Extrémně složité to je ve chvíli, kdy jste součástí jedné z těch světově nejznámějších a nejobávanějších. Nicméně Dereku Blackovi se tento „nadlidský“ úkol podařil a rozhodl se, že se o svůj zajímavý příběh podělí v knižní podobě.
Michal Černý Autor
13. 5. 2024

Derek Black ve své knize „The Klansman's Son“ otevírá dveře do svého intimního světa transformace a bojů se sebou i svou rodinou. Jako potomek prominentního člena Ku Klux Klanu, Dona Blacka, se dlouhodobě vyrovnával s rodinným dědictvím plným nenávisti a extremismu.

Derekův otec nyní vede nacionalistický rasistický web, kam dokonce Derek jako kluk přispíval články do dětské sekce. V deseti letech též vystoupil v talk show The Jenny Jones, kde se k němu připojili členové anti-LGBTQ+ skupiny Westboro Baptist Church.

Kniha slibuje hluboký pohled na jeho osobní cestu od zakořeněného přesvědčení o „bílé nadvládě“ až k pochopení své genderové fluidity. Derekův příběh je ojedinělým svědectvím o síle lidského ducha a schopnosti transformovat se ve velmi nepříznivých podmínkách.

V knize se například zamýšlí nad svým dětstvím, kdy byl kvůli dlouhým vlasům často mylně považován za dívku.

<Path> Prague Pride roste a představuje nové logo letního festivaluZdroj: Jan Witek, Prague Pride

Nedokážu si představit, jak hrozné by bylo vyrůstat v současném politickém prostředí jako dítě, které bylo až do puberty docela rádo za to, že je často vnímáno jako dívka, a pak tuhle část sebe sama skrývalo.“

Navzdory své výchově se Derek od roku 2010 vzdělával na liberální škole New College v Sarasotě na Floridě, kde se udála podstatná část jeho transformace. Vyrovnal se zde se svou genderovou identitou a zároveň ho čekalo rozčarování z „bílé nadřazenosti“, ve které až do té doby vyrůstal.

Tipy redakce

Kultura New College a lidé, které jsem tam potkal, mi pomohli přijmout, že jsem trans," píše v knize. „Líbila se mi ta pohlavní zmatenost, až na výjimku veřejných toalet, kde si dospělí muži vždycky dovolili pochválit můj vzhled, než mi řekli, že jsem na špatném místě. Po nástupu puberty jsem si nechal dlouhé vlasy, ale mohl jsem v klidu chodit na záchody a ulevilo se mi, když tyhle poznámky zmizely.“

Black před rodinou tajil svou pohlavní identitu a před kamarády ze školy svou minulost, a vlastně i současné aktivity, protože i přes své pochybnosti spolu s otcem pravidelně ve všední dny ráno uváděli neonacistický rozhlasový pořad „Don and Derek Black Show“. Blackovi kamarádi z vysoké ale toto tajemství odhalili a okamžitě jej ostrakizovali, nicméně v moderování rozhlasového pořadu pokračoval až do roku 2013, kdy se nakonec svého nacionalismu veřejně zřekl.

K tomuto bodu zlomu došlo poté, co vedl dlouhé a náročné rozhovory se svou nynější manželkou, licencovanou klinickou psycholožkou Allison Gornick, jež byla (a stále je) zároveň Židovka. S ní se v roce 2020 nakonec oženil.

Allison vstoupila do mého života ve chvíli, kdy jsem se cítil nejméně jako někdo, kdo je hoden důvěry nebo lásky.“

V knize, která má vyjít v nakladatelství Abrams Press 14. května, ještě prozrazuje, že se členy své rodiny se skoro nebaví.

 

 

Zdroj: nypost.com

Populární
články

E-Shop