Klesá vaše charisma na bod mrazu? Vyhněte se těmto nejčastějším chybám a upevněte si své společenské postavení
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Klesá vaše charisma na bod mrazu? Vyhněte se těmto nejčastějším chybám a upevněte si své společenské postavení

Aby vaše charisma nekleslo na bod mrazu, stačí se jednoduše cíleně vyhýbat situacím, jež by mohly být druhým lidem nepříjemné. Které chyby nejčastěji děláme a proč je důležité, abychom se je snažili co nejvíce ze svého života eliminovat? Aneb naučit se pár základních společenských pravidel nikomu neublíží.
Redakce Redakce Autor
3. 5. 2024

Existují mnohé průzkumy a šetření na to, co ovlivňuje naše postavení ve společnosti, z čehož vyplývají nejrůznější koncepty a teorie. Nicméně někdy se stačí jen trochu zamyslet a zjistit, že některé věci jsou víceméně jednoduché. Čím si tedy kazíme, někdy nevědomky, svoji reputaci a proč bychom to neměli podceňovat?

Nepředstavíte se
Možná jste příliš ostýchaví, a tak místo toho, abyste se představili, raději stojíte v rohu a koukáte do země. Především v menší skupině lidí je takové chování nepříjemné úplně všem zúčastněným. Zatněte na chvíli zuby, krátce se představte a s každým si podejte ruku. Nakonec uvidíte, že na tom nebylo nic až tak těžkého.

Nepředstavíte své přátele
Obyčejné: „Tohle je můj kamarád Honza,“ bude mít za následek, že se Honza i zbytek skupiny budou cítit mnohem lépe. Je to jedna ze základních slušností ve společnosti a kdo ji nedokáže přijmout, ztrácí drahocenné body. 

Mluvíte o věcech, které nikoho nezajímají
Je fajn zmínit, jaký se vám včera zdál podivný sen, ovšem pokud o tom mluvíte už tři minuty, pro ostatní to pravděpodobně taková zábava nebude. To stejné se týká všech dalších historek, které se týkají pouze vás: jak špatně jste se onehdy vyspali, který přístroj v domácnosti vám vypověděl službu, detaily o vaší včerejší večeři a tak dále.

Vedete monolog
Pokud nestojíte o žádné odpovědi či reakce druhých lidí, snadněji se vám stane, že je začnete nudit, a přitom si toho nemusíte ani všimnout. Snažte se je zapojit do hovoru! Pokud už dlouhé minuty mluvíte jen vy a druzí nereagují či reagují jen jednoslovně, je vysoká šance, že to, co říkáte, je ve skutečnosti moc nezajímá. Mimochodem pokud někdo reauje slovem: „zajímavé…,“ pak téměř vždy myslí pravý opak.

<Path> Projděte si své bydlení, může o vás prozradit víc, než si myslíte. Co lze o člověku zjistit z obyčejné domácí návštěvy?Zdroj: rd.com, verywellmind.com, housebeautiful.com, masterclass.com, csfd.cz

Mumláte
Ať už se představujete, vedete konverzaci či jen někomu děkujete za to, že vám podržel dveře, mluvte tak, ať je vám rozumět. Srozumitelná mluva je základem jasné a přehledné komunikace. 

Tipy redakce

Odpovídáte jednoslovně
Pokud na otázky odpovídáte jednoslovně, působí to tak, že o konverzaci nestojíte. Sdělte trochu více informací, než na co se vás druhá osoba ptá – vytvoříte tím témata pro pokračování rozhovoru a také máte mnohem větší šanci, že zjistíte něco zajímavého. 

Stěžujete si
Nikoho nebaví neustále dokola poslouchat, jak hrozný máte život. Každý má v životě nějaké překážky. Pokud budete po lidech ve svém okolí neustále vyžadovat, aby poslouchali vaše nářky a dávali vám rady, aniž byste si někdy vyslechli i někoho jiného, snadno všechny otrávíte. Pokud je tato vaše potřeba silná, raději si začněte platit terapeuta.

Nepamatujete si jména
V tomto ale nejste žádná výjimka, jména si totiž pamatujeme všichni stejně špatně. Říct, že nemáte na jména paměť, tedy nepůsobí jako omluva, zato to ledasco vypovídá o vašem přístupu k druhým lidem. Prostě svoji paměť aspoň trochu trénujte, i snaha se cení. 

Zdroj: Henry Toomen, researchgate.net

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Zážitek z porna může být natolik intenzivní, že ho můžeme začít vnímat jako realitu a být zklamaní z toho, že to pak ve skutečnosti funguje úplně jinak
TĚLO & MYSL

Přestaňte si ničit sebevědomí i tělo na základě toho, co vidíte v pornu. Jeho obsah slouží čistě pro zábavu, není to vzdělávací dokument

Autor: Redakce
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko

E-Shop