Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek

Anální hrátky, drážděním konečníku počínaje a sexem konče, nejsou dnes ve veřejné debatě takové tabu, jako kdysi. V různých průzkumech často vychází, že 40 až 50 % dotázaných praktikuje anální sex. Co se konkrétně týká queer komunity, ta má k tomuto druhu sexuálního potěšení mnohem intenzivnější přístup, což znamená mnohem více zkušeností, jež mohou pomoci jiným, kteří s touto praktikou teprve začínají.
Michal Černý Autor
12. 3. 2024

I přes to všechno existuje stále mnoho lidí, kteří se o tématu bojí hovořit, nebo je jim minimálně nepříjemné. Velmi často se dokonce stává, a to hlavně u mužů, že se stydí před kamarády a rodinou přiznat tento druh uspokojení. To se stává hlavně v případech, kdy je rodina striktně v anti-LGBTQ+ nastavení a takové počínání by označila za homosexualitu. A přitom by to tak vůbec nemuselo být.

Ať je to jakkoliv, je ještě spousta těch, kteří se do doslova hlubšího zkoumání svého těla pouští bezhlavě, bez jakýchkoliv zkušeností, se špatnými předměty a pomůckami, což vede často k nepříjemným zkušenostem, zraněním a v nejhorším případě i dlouhodobým traumatům.

Přitom existuje několik jednoduchých rad a tipů, jak si anální rozkoš zpříjemnit, vylepšit jí, anebo jak s ní správně začít tak, abychom si ji od první chvíle užívali a mohli tyto pozitivní zkušenosti přenášet i do veřejné diskuze.

Jak se co nejlépe připravit

To je sice obecná, ale vůbec ta nejdůležitější věc. Možná by se zdálo, že je to otázka spíše pro začátečníky, ale na mnohé věci se často zapomíná a je dobré si je tímto připomenout. Zároveň je tu otázka, zda se bavíme o dlouhodobé přípravě, nebo té přímo před aktem.

Co se týká dlouhodobé, pokud víte, že chcete mít anální sex, pak je to pro někoho otázka třeba i několika týdnů, než fyzicky připraví svůj otvor na zasunutí větších předmětů. Jak víme, anální otvor je sval, který můžeme cvičit stejně jako ostatní svaly v našem těle. To zkrátka znamená, že pokud je jeho roztahování a uvolňování zvenčí pravidelné, je následné zasunutí partnerova penisu (umělého či přírodního) o mnohem víc přirozenější a nenásilné.

Co se týká krátkodobé přípravy, tam jde už spíše „jen“ o emocionální naladění se na situaci. Ne všichni totiž mohou a chtějí mít anální sex ihned a bez vhodné atmosféry. Tohle ovšem platí i v dlouhodobém kontextu. Častým případem je totiž i stav, kdy je anál jedním z partnerů pouze tolerován, avšak není s ním spokojený. To často z dobré vůle své polovičce zamlčí, což zase vede k disharmonii ve vztahu.

Důležitým faktorem je tedy také komunikace. Na anál musí být připraveni oba partneři emocionálně víceméně stejně. A pokud se během aktu bude cokoliv nepohodlného dít, vyřešit to co nejlépe ihned.

Tipy redakce

Když se vrátíme k fyzické přípravě, existují například různé sady pro začátečníky, které ukrývají dilda v různých velikostech pro postupné použití, lubrikanty a často i návod a různé tipy pro použití. Doporučuje se navštívit i lékaře kvůli prohlídce a případnému doporučení takové vhodné sady. Prohlídka je doporučena zejména kvůli zjištění (ne)přítomnosti různých chorob.

Ďábel je v detailu – co před análním sexem jíst?

Důvodem, proč je důležité si dobře rozmyslet, co jíte před análním sexem, je minimalizovat riziko nepohodlí, nadýmání, anebo i potřeby jít na toaletu během aktivity. Může se to zdát jako vtipné či nemožné, ale věřte, že není. Příjem správné stravy může pomoci zajistit hladší a příjemnější zkušenost pro oba partnery. Kromě toho je důležité zvážit osobní stravovací preference a jak vaše tělo reaguje na různé typy jídel.

<Path> Kolik sexuálních partnerů je až moc? Aneb lžeme a měříme dvojím metrem – co u mužů oslní, u žen a gayů pobouříZdroj: independent.co.uk, mindbodygreen.com, businessinsider.com, match.mediaroom.com, psychologytoday.com, frontiersin.org, medium.com, bust.com

Nejvhodnější jsou lehká jídla typu zeleninový salát, vařená zelenina, bílé maso a ryby, polévka (vývar) apod. Skvělá jsou potraviny bohaté na vlákninu, jako ovoce, zelenina a celozrnné produkty, které mohou pomoci udržovat pravidelnou stolici a čisté trávicí cesty. Důležitý je dostatek vody, pro udržení zdravého trávicího systému.

Čemu se naopak vyhněte jsou těžká a mastná jídla typu guláš a další omáčky, fast food, dezerty plné tuku a cukru, a obecně obřím porcím jídla obecně. To vše způsobuje nechtěné nadýmání a potenciální potřebu jít na toaletu. Mnozí budou zklamání, ale vhodný ani není alkohol a kofein. Tyto látky totiž mohou dehydrovat a potenciálně zvýšit citlivost střev.

Pro ty, kteří trpí nadýmáním, nejsou vhodné určité druhy zeleniny a luštěniny. Ačkoli jsou obecně zdravé, mohou u některých lidí způsobit nadýmání a plynatost, což zase vede k nepříjemnostem. Velké množství kořeněných jídel zase může podráždit trávicí systém.

Jak vidno, i anální sex je tak trochu věda a je nutné často přemýšlet i nad našimi jinými slastmi. To ale není všechno.

Jaký lubrikant použít?

Teď, když máme veškerou přípravu za sebou, je čas na dobrodružství. A tady přichází další otázka.
Při výběru lubrikačního gelu je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Existují totiž tři hlavní typy lubrikantů: na vodní, silikonové a olejové bázi. Každý z nich má své specifické vlastnosti a použití, což ovlivňuje, jak jsou vhodné pro různé sexuální aktivity a sexuální hračky.

<Path> Škodí porno vztahům? Dle vědců může být jeho sledování pro intimní život prospěšné. Má to ale háček!Zdroj: Theloveandsexsnews.com, Frontiersin.org

Lubrikanty na vodní bázi jsou oblíbenou volbou pro většinu lidí, protože jsou kompatibilní s kondomy a všemi typy sexuálních hraček. Jsou snadno omyvatelné vodou a obvykle nezanechávají skvrny na oblečení nebo ložním prádle. Navíc jsou šetrné k pokožce a nezpůsobují podráždění, což je činí vhodnými pro lidi s citlivou pokožkou. Nicméně, mohou vyžadovat častější aplikaci, protože mohou rychleji vysychat.

Lubrikanty na silikonové bázi poskytují dlouhotrvající kluznost a nevysychají tak rychle jako lubrikanty na vodní bázi. Jsou ideální pro sex ve vodě, jako je sprcha nebo vana, protože voda je neodplavuje. Jsou také kompatibilní s latexovými kondomy, ale neměly by se používat s hračkami vyrobenými ze silikonu, protože mohou poškodit jejich povrch. Jsou oblíbené pro jejich hedvábnou texturu a schopnost zůstat kluzké po delší dobu.

Olejové lubrikanty jsou možností pro ty, kteří hledají přírodní alternativu ke komerčním gelům. Jsou známé svou dlouhotrvající kluzností a bohatou texturou, což může být ideální pro intimní masáže a určité typy sexuálních aktivit. Olejové lubrikanty, jako je kokosový, jojobový nebo olivový olej, jsou oblíbené díky svým hydratačním vlastnostem a často se používají pro jejich přirozené složení bez přidaných chemikálií.

Pro anální sex je zkrátka důležité použít takový gel, který poskytne dostatečnou kluznost a komfort, vzhledem k tomu, že anální oblast není přirozeně lubrikovaná. Nezapomeňte také zvážit možná zdravotní omezení a vždy vybírat produkty, které jsou specificky označeny jako bezpečné a určené pro sexuální použití, aby se předešlo podráždění nebo alergickým reakcím.

Jaká je nejlepší poloha?

Tady je nutné říct, že správná poloha je dost ošemetný pojem, protože to může znamenat pro každého něco jiného. Na druhé straně, je pár pozic, které celý akt v mnoha ohledech usnadňují a snižují riziko bolesti.

Těmi jsou například lžíce, kdy oba partneři leží na boku, tzv. doggy style, kdy je jeden z partnerů na všech čtyřech končetinách a druhý proniká zezadu, upravená misionářská pozice, kdy partner, ležící na zádech, má nohy zvednuté, či opřené o ramena partnera, a nakonec oblíbená pozice na kovboje, kdy partner, který přijímá umělý či přírodní penis, klečí nad druhým. Oba tak mohou kontrolovat rychlost zásunu.

Očima se jí, ale taky zažívá rozkoš. I na tuhle část by se mělo často myslet
Foto: Adobe Stock

Redukce bolesti spočívá na mnoha faktorech. Důležitá je stálá přítomnost lubrikantu, který je klíčový pro snížení tření. Velmi dobrým řešením je střídání pozic, které „procvičují“ řitní sval z mnoha úhlů, čímž se stává odolnější při dalších průnicích. Navíc, může se ukázat, že přijdete časem na polohu, která je dokonalá pro oba.

Nedílnou součástí je nakonec samozřejmě již zmíněná komunikace. Jakákoliv zamlčená nepříjemná zkušenost vede ke zbytečným komplikacím.

Je obecně dobré pamatovat na to, že každý člověk je jiný a co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro druhého. Klíčem je trpělivost, pochopení a respekt k hranicím partnera. Pokud anální sex způsobuje stálou bolest nebo nepohodlí, je dobré přestat a případně se poradit s lékařem nebo sexuálním terapeutem.

<Path> Sexuální život většiny lidí je mnohem ubožejší, než byste čekali. Po čem muži v sexu touží nejvíc?Zdroj: Meetrosy.com, Besthealthmag.ca, Medium.com

Jak vylepšit svoji anální rozkoš?

To je samozřejmě opět zcela individuální, ale v zásadě se můžeme pobavit o 3 bodech:

Vzdělávání: Existuje mnoho zdrojů, včetně knih, online článků, videí a podcastů, které poskytují užitečné informace o análním sexu, technikách a bezpečnosti. Věnování času k vzdělávání se vám může pomoci lépe pochopit, jak maximalizovat potěšení a minimalizovat rizika. Například účast na různých workshopech nebo seminářích o sexuální výchově může poskytnout praktické informace a možnost se ptát odborníků na vaše konkrétní otázky.

Experimenty: Na trhu je široký výběr análních hraček určených k posílení rozkoše. Od análních kolíků, přes anální korálky, až po vibrační hračky. Zkoušejte různé produkty, abyste našli, co vám nejvíce vyhovuje. Experimentujte s různými typy lubrikantů a zjistěte, který typ je pro vás nejpříjemnější. Stejně tak existuje i mnoho rozličných sexuálních poloh, které lze ještě různě kombinovat.

Praxe: Tohle je úplně jednoduché Průzkum vlastního těla sólovou masturbací nebo používáním análních hraček vám může pomoci lépe pochopit, co vám přináší potěšení. Praxe zkrátka dělá mistra v jakékoliv oblasti a čím více bude poznávat zákoutí anální rozkoše, tím jednodušší a přirozenější bude její následný vývoj. 

 

Zdroj: redakce

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop