„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Věříte pouze v monogamní vztahy, nebo patříte mezi ty, kteří by se rádi realizovali i jinde než s jedním partnerem? Otázka monogamie je (nejen) mezi gayi často diskutovaným tématem. V tomto případě s rozhovorem souhlasil muž, který je již tři roky ve šťastném vztahu. Exkluzivita je ovšem něco, co mu dělá vrásky.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
28. 2. 2024

Ty máš partnera, se kterým jsi spokojený. Umíš našim čtenářům napřed popsat, jak vypadá váš vztah? Shrnout vaši situaci?

Dopředu bych chtěl jasně říct, že přítele miluju. Máme fakt fajn vztah. Já vařím, on se realizuje v úklidu, který já nesnáším, oba chodíme rádi tancovat, máme společný zájem na tom, aby se náš domov každým dnem zlepšoval, takže společně pracujeme na renovacích vlastníma rukama… Je to taková kýčovitá idylka! (smích)

Bydlíme u Prahy, koupili jsme si starší dům a děláme na něm. Zatím je to ve stavu, který není ideální, ale zlepšuje se to. Nechceme do toho zapojovat nikoho třetího. Zaprvé jsou firmy drahé a zadruhé se nám líbí, že to zvládáme sami.

Přítel byl doposud zvyklý žít ve vztahu. Měl přede mnou takovýho jednoho hocha, o kterým si myslím svoje. Zvládli to každopádně udržet šest let. A předtím měl ještě jeden dlouhodobější vztah. Já ne. Tohle je můj první monogamní pokus. (smích)

Pokus?

Přiznávám, že jsem párkrát ulítl. Mrzí mě to a nechci, aby se to přítel dozvěděl. Nebyly v tom žádné emoce. Ale já jsem prostě takhle nastavený. Snažím se s tím bojovat, ale je to těžké. Je mi čtyřicet, nikdy jsem nikomu věrný nebyl a být nemusel. Je mou přirozeností si tak nějak plachtit světem a občas někoho poznat víc. Ale to neznamená, že bych přítele kdy podvedl na emoční úrovni.

Tady tě zastavím: Vnímal by to partner taky tak? Že když je to bez emocí, tak je to v pořádku?

Samozřejmě, že ne. On je v tomhle hrozně striktní. Bavili jsme se o tom už tisíckrát. Snažil jsem se s ním mluvit o tom, že některé páry jsou spokojené, když mají nějakou fyzickou volnost. Ale on o tom nechce ani slyšet. Neodpustil by mi ani úlet s holkou, což je podle mě zase úplně jiná liga a jiné téma.

Přitahují tě i ženy?

Nenazval bych to takhle, považuju se za gaye, ale občas jsem se seznámil s nějakou fajn babou, tak jsme to prubli. Nic zásadně zajímavého na tom neshledávám, ale je to jako ozvláštnění dobré.

Vnímáš, že přítele podvádíš? Nebo pro to máš nějaký jiný název, který je spojen s tvým přístupem k monogamii?

Vnímám, že on by to tak bral. Problém je, že já opravdu ne. Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to! Vždyť je mi čtyřicet. Za pár let mi začnou osychat tvary a budu si muset nechat ufiknout víčka, protože už teď vidím, jak mi ta kůže padá. Mám poslední šanci něco zažít, než ze mě bude stařena. (smích)

<Path> Drag ikona RuPaul žije v otevřeném vztahu. „U mužů monogamie neexistuje,“ dal se slyšet v otevřeném interviewZdroj: queer.de, newyorker.com, youtube.com, lui.cz

Vnímáš věk jako něco, co tě stresuje?

Hodně. Já si třeba na vzhledu hodně zakládám a najednou vidím, že jsou věci, co jdou hůř a pomaleji. Dřív jsem cvičil míň než teď a měl jsem lepší výsledky. Mohl jsem sníst klidně galon tuku a byl jsem štíhlý. Teď už to vidím – ten podkožní tuk, hlavně na břiše – jak se mi tam začíná zabydlovat. Před pár lety jsem byl na transplantaci vlasů, protože bohužel jsem měl cédéčko po tátovi už ve třiceti viditelné až z Marsu. Ale ono časem bude vidět, že mi už je nějaký ten pátek. Už to neuhraju na bělení zubů a kyselinu hyaluronovou. Už to bude spíš protéza a botox. (smích)

Hovořil jsi o věkové stránce s partnerem? Mimochodem on je mladší než ty?

O trochu. Ale jinak začíná bejt stejná hrozinka jako já. Už nejsme hrozny k nakousnutí, to víš. Ale snažíme se oba nějak vypadat, abychom se nemuseli stydět jít mezi lidi.

Bavíme se o tom hodně. Přítel to prožívá z toho úhlu pohledu, že má třeba pocit, že finančně chtěl být ve svém věku jinde, než je. Štve ho, že víc do prasátka sypu já, ale to mně nějak nevadí. Já si klidně tu svoji Marunu s penisem budu hýčkat. A to říkám se vší láskou! Pro mě za mě by klidně mohl zůstat i doma, kdyby chtěl. Nedělá mi problém všechno platit. Ale to on by nepřijal. Je to načepýřený páv, který by to nepřenesl přes hrdost.

Tipy redakce

Cítíš se na to být s přítelem, jak se říká, až za hrob?

Fakt bych rád, abychom spolu zůstali. Tohle jsem ještě nikdy o nikom neřekl a kdysi jsem si ani neuměl představit, že se to někdy stane. Miluju ho, jako jsem nikdy nikoho nemiloval. Fakt na něj myslím každej den. Snažím se mu dělat překvapení, vymýšlet hezká rande, úplně se ze mě stal princ na bílém koni. (smích)

Oproti tomu, jak jsem žil dřív, je to nebe a dudy. Kompletně mi převrátil život a já se toho vzdát nechci. Změnil jsem toho hrozně moc. Ono to vypadá, jak jsem nepřizpůsobivý, ale já jsem do té doby, než jsme spolu začali, trávil dost času v zahraničí. Klidně i většinu měsíců v roce. To teď nedělám, protože chci být s tou svojí domácí buchtou, jak mu říkám. A podotýkám, že to není urážka. Myslím to dobře. Kdysi jsem si občas šňupnul, to už se taky nestalo věky. Dřív jsem většinou žil v noci a spal přes den, to už je taky minulost… Prostě u mě se změnilo všechno, abychom spolu mohli být. Ale tohle je fakt těžký. Nevím, jak se smířit s tím, že moje doba experimentování je navždy uzavřena.

Jak máš v plánu váš nesoulad v pohledu na monogamii řešit do budoucna? Chceš i nadále příteli tajit zálety?

Ono to zní hrozně, viď? Ale upřímně mě zatím lepší řešení nenapadá. Snažím se o tom otevírat debatu. Ono by mi stačilo, kdyby přítel třeba chtěl do trojky. Mohl by být u toho. Ale ani to on nechce. Já ho mám fakt rád, takže ho nechci opustit, ale upřímně se mě jímají paniky, když si říkám, že bych měl ustoupit a být do konce života hodný kastrát. Protože tak jsem si první rok připadal, když jsem se to snažil dodržovat. Pokud někoho napadá, jak tohle řešit, já si rád přečtu zkušenosti a dobře míněné rady. Ale zatím jsem dost ztracen.

Zdroj: Anonymní respondent, redakce

Populární
články

Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Dlouhodobý pocit osamělosti se řadí ke stejným nebezpečím jako je kouření. Přesto je ještě velmi málo prozkoumaným jevem
TĚLO & MYSL

Cítíte osamělost? Nepropadejte depresi a raději začněte lovit bobříky, nebo se zavřete do tmy

Autor: Michal Černý
Eutanázie – měl by mít člověk absolutní právo ukončit svůj život s asistencí lékařů? Otázka, kterou budeme řešit ještě hodně dlouho
LIDÉ

Je dobrovolná eutanázie řešením problémů, anebo neexistuje hranice, kdy by se měl člověk vzdát?

Autor: Michal Černý
Jak dlouho by měl trvat sex?
HOT!

„A není to málo?“ Víme, jak dlouho by měl trvat „průměrný sex“ a kolikrát jej „průměrně“ mít

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Anální sex je často obávanou praktikou, ale při správném přístupu je to příjemné zpestření života
LIDÉ

Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek

Autor: Michal Černý
I drag queens již dostaly prostor ve filmu i divadle
KULTURA

Muži se pro pobavení druhých převlékají za ženy od nepaměti. Ženskou roli si „střihli“ mnozí hollywoodští šviháci a třeba i Vlasta Burian

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop