Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou

Jsou mladí, krásní a úspěšní. Tito čeští a slovenští modelové se pohybují na nejvyšších příčkách světového modelingu. S jejich šarmem a profesionálním přístupem okouzlují módní svět a stávají se tvářemi těch nejluxusnějších značek.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
27. 2. 2024

Právě oni definují nové trendy a stanovují standardy v oblasti módy, jsou inspirací pro miliony lidí po celém světě a stávají se ikonami současného stylu. Jejich kariéry jsou jako pohádka plná úspěchu. Kdo by nechtěl cestovat po celém světě, vydělávat si u toho slušné peníze a setkávat se s největšími osobnostmi módního průmyslu? Přitom se nejedná jen o prázdné obličeje reklamních kampaní, ale také o hlasatele sebevědomí a individuality. Jsou symbolem naděje pro ty, kteří touží do tohoto světa proniknout a dosáhnout podobného úspěchu, ale i pro obyčejné lidi, které inspirují k sebelásce. Hranice standardu krásy se dnes totiž velmi špatně definuje. 

Foto: @filiphrivnak / Instagram

Filip Hrivňák

Filip Hrivňák je výraznou osobností modelingového světa a jedním z nejúspěšnějších slovenských modelů vůbec. Aby se ale začal tomuto průmyslu naplno věnovat, musel opustit kariéru profesionálního hokejisty. Takto odvážný krok se mu ale vyplatil a v roce 2018 se dostal na samý vrchol své kariéry. Jeho atraktivní postava a profesionální přístup mu umožnilyvydělávat „rozprávkové sumy“ – modelové v jeho kategorii si mohli účtovat od 5 000 do 60 000 eur za den a někdy i více v závislosti na klientovi. Tím se dostal do žebříčku 35 nejlépe placených modelů světa na portálu models.com.

Filip Hrivňák se stal oblíbeným modelem mnoha prestižních značek a módních domů po celém světě. Jeho charakteristický vzhled a charisma ho katapultovaly na přední příčky světového módního průmyslu a zajistily spolupráce se špičkovými designéry, jako je Karl Lagerfeld, Versace nebo Dolce & Gabbana. Objevil se také na obálce časopisu Vogue a na přehlídkových molech po celé Evropě i ve Spojených státech.

<Path> Sexy model Daniel Vojtěch randí s dcerou fotbalového bouřliváka Řepky!Zdroj:

Filip Hrivňák není jen úspěšným modelem, ale také inspirací pro mladé lidi v jeho rodné zemi. Své úspěchy v modelingovém průmyslu využívá k podpoře mladých talentů a módní scény na Slovensku. Je aktivní na sociálních sítích, kde sdílí své zkušenosti a motivuje další generace k dosažení svých snů. Díky jeho úspěchu a vlivu se stává ikonou módního světa, která zanechává stopu i mimo molo.

Dnes je mu třicet let a kromě modelingu se věnuje také své manželce Martině a synovi Benjaminovi. 

Foto: @patasvantner / Instagram

Patrik Švantner

Patrik se narodil v roce 1996 a od útlého věku se věnoval fotbalu, což není překvapivé, jelikož jeho otec je fotbalový trenér. Jeho talent a vytrvalost mu pomohly dosáhnout úspěchů nejen na hřišti, ale stejně jako jeho sestře Nikol Švantnerové i před objektivy. Ta v roce 2015 zvítězila v soutěži Česká Miss.

Patrik je zastupován modelingovou agenturou Pure Model Management, má 187,5 cm a hnědé vlasy i oči. Jeho charakteristický vzhled a charisma mu brzy vynesly pozici jednoho z nejvyhledávanějších modelů v České republice.

Tipy redakce

Patrikova schopnost propojit se s kamerou a přirozeně se pohybovat před objektivem mu otevřela dveře světového modelingu. Díky svému talentu se brzy začal prosazovat i na mezinárodní scéně spolupracuje s předními designéry a módními značkami. Momentálně žije v Bangkoku.

Foto: @mr_zelman / Instagram

Jakub Zelman

Jakub Zelman, původem ze Slovenska, je zastupován agenturou Exit Model Management, ale jeho dosavadní kariéra zahrnuje spolupráci s prestižními agenturami a módními značkami na mezinárodní úrovni.

Zelman se objevil v řadě editoriálů a kampaní. Jeho tvář zdobila stránky magazínů Elle, Dolce Vita a dalších. Jeho výška je 189 cm a má tmavě hnědé vlasy, které nechávají vyniknout jeho dokonale zelené oči. Modeling ho zavedl do Londýna, kde se stal součástí Premier Model Management, jedné z předních modelingových agentur ve Velké Británii, která se starala o kariéry slavných modelek, jako jsou Naomi Campbell, Cindy Crawford nebo Christy Turlington.

Foto: @oliverprucha / Instagram

Oliver Průcha 

Oliver Průcha, mladý student a model, se stal v médiích známý jako český Leonardo DiCaprio díky své výrazné podobnosti tomuto americkému herci. Pochází z Prahy a měří impozantních 190 centimetrů. Má za sebou úspěšnou účast v soutěži Pure Model 2018, která mu vynesla možnost být zastupován agenturou Pure Model Management. 

Na domácí scéně si pak svým výrazným vzhledem rychle získal pozornost a začal dobývat modelingový průmysl i v zahraničí. Stal se tváří kampaní značek Hugo Boss, About You nebo Pull & Bear. Oliver je energický, má rád humor a z ničeho si nedělá hlavu. Jeho úsměv patří mezi jeho silné stránky.

V roce 2023 se stal Oliver účastníkem reality show Love Island. Účast mu sice nepřinesla lásku a životní partnerku, zatose dostal do povědomí sta tisíců lidí v Česku a získal několik desítek tisíc sledujících na svých sociálních sítích. 

Foto: @vaclav.chvojka / Instagram

Václav Chvojka

Zapomenout nesmíme ani na výherce soutěže Elite Model Look 2017 Václava Chvojku, který sice nedobyl světové finále v Miláně, ale začal díky této soutěži velmi slibnou kariéru v módním průmyslu.  

<Path> VIDEO + FOTO: Zamilovaný model Max Emerson se s tím nepáře. Svému příteli vyznává lásku před celým světemZdroj:

Brzy po svém vítězství vynesl na mola Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku modely české oděvní značky Blažek a vidět jsme ho mohli na stránkách magazínu Elle. Od té doby procestoval různé kouty světa a objevil se nejen v reklamních kampaních významných světových značek. 

 

Zdroj: fashionencyclopedia.com, ilovemodelsmanagement.com, puremodel.cz, fashionmodeldirectory.com

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop