Náhradou za pití alkoholu bylo natáčení videí na sociální sítě. Nyní sleduje Dominika Vršanského na instagramu přes sto tisíc lidí
Rozhovor
Zdroj: Dominik Vršanský / Se svolením
<Path>

Náhradou za pití alkoholu bylo natáčení videí na sociální sítě. Nyní sleduje Dominika Vršanského na instagramu přes sto tisíc lidí

Pokud máte rádi satiru, kvalitní humor a jste aktivní na sociálních sítích, pak vám jméno Dominik Vršanský určitě něco říká. Tento rádiový moderátor baví na svém instagramovém profilu vtipnými videi už přes 100 tisíc sledujících. V našem rozhovoru se dozvíte, jak se Dominik dostal k tvorbě na sociálních sítích, jaký vliv to má na jeho soukromý a rodinný život a jaké to je být relativně mladým tatínkem.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
30. 1. 2024

Jste velmi renesanční člověk. Divadlo, hudba, moderování, sociální sítě… Která z vašich aktivit vás naplňuje nejvíce? Kdo byste řekl, že jste?

Primárně jsem určitě rádiový moderátor. Sociální sítě jsou záležitostí posledních několika měsíců…

K divadlu jsem měl vždy blízko a už od svých deseti let jsem věděl, že chci být hercem, ale nikdy jsem v divadle nepracoval a hudbě se věnuji také minimálně. V šestnácti letech jsem byl frontmanem folkové kapely ‚‚Nač ten spěch”, kde jsem zpíval. Ještě předtím jsem drtil basu v Metallice revival, to my Češi rádi. V té době jsem hledal způsoby, jak na sebe upozornit. Zároveň mě koncertování moc bavilo. Měli jsme malý repertoár, takže to byl víc stand up než hraní.

Na svých sociálních sítích bavíte videi přes 100 tisíc lidí. Jak jste se k tomu dostal?

Instagram mám od prvopočátku a po delší dobu mě trápilo, že jsem měl velmi nízké dosahy, přestože v showbyznysu dělám už deset let.

Před pěti měsíci, už to vlastně bude půl roku, jsem se rozhodl přestat pít alkohol a hledal jsem aktivitu, kterou bych si to nahradil. Když totiž úplně vypustíte alkohol ze svého života, zjistíte, že máte dostatek volného času, který můžete vyplnit něčím smysluplnějším. Tak jsem se začal více sebeprezentovat na sociálních sítích. Pro mou moderátorskou činnost dneska nezbytnost. Nápady jsem měl vždycky, ale neměl jsem do té doby chuť ani motivaci je realizovat. Postupně jsem začal zveřejňovat více obsahu a sledovanost mého profilu začala stoupat o tisíce sledujících denně. Dodnes každý den pravidelně zveřejňuji dvě až tři videa. Formát videa mi byl vždy blízký a dnes je opravdu nejjednodušší a nejrychlejší sdílet je ve formě reels na instagramu.

Na Tik Toku ale moc aktivní nejste. Co si myslíte o této platformě?

Na Tik Toku jsem si také vytvořil účet zhruba před dvěma lety. Rychle jsem ale zjistil, že komunita tam je úplně jiná než na jiných platformách. Komentáře tu bývají často mnohem agresivnější. Přesto si myslím, že pokud bych vytrval, mohl bych dosáhnout podobného úspěchu jako na instagramu.

Váš humor je lehce kontroverzní, setkáváte se s hejty?

Na Tik Toku by jich bylo určitě více. Denně mi však chodí krátké zprávy obsahující nadávky od lidí, kteří by pravděpodobně v reálném životě nebyli schopni říct ani slovo. Je pravda, že je díky tomu člověk ostražitější. Nejvíc mi vadí, když se lidé vulgárně vyjadřují o mé rodině. Například občas dostávám zprávy o mé ženě s narážkami, na které nechci ani nemohu reagovat, takže je okamžitě blokuji. 

Tipy redakce

Dříve jsem dělal i kontroverznější humor, ale vždy prostřednictvím nějakého mediálního domu, čímž jsem se negativním reakcím vyhnul nebo jsem je minimálně nedostával přímo do zpráv. Na mediálních serverech se lidé zároveň vyjadřují trošku jinak, mírněji než na sociálních sítích. Pokud jsem se setkal s konstruktivní kritikou, což se stalo jen jednou nebo dvakrát během toho pětiměsíčního období, kdy jsem aktivní na instagramu, vždy jsem ji bral v potaz a snažil se z ní poučit.

Jste poměrně mladým tatínkem. Máte pocit, že vaše působení na sociálních sítích nějak ovlivňuje váš rodinný život?

Vždycky jsem si přál být mladým tatínkem. Jsem člověk, který neumí být sám, tak jsem si udělal parťáka (smích).

Uvědomuji si vliv, který mají mé aktivity na instagramu na mou rodinu. Přemýšlel jsem nad tím i dříve, než jsem se do toho naplno pustil. Je výhodou, že je Alex extrovertní, chodí do dramatického kroužku, a tak mu nevadí na videích být, naopak ho to i baví. Nikdy bych ho do toho nenutil, určitě ne za vidinou peněz ze spolupráce. 

Pořád je mu ale teprve šest let. Pokud mi vyčiní, až bude starší, tak to budu muset v sobě řešit, ale myslím, že to by musel nastat opravdu velký obrat v jeho osobnosti.

<Path> Jsou dnešní homosexuální senioři „neviditelní“? Otevřeně o stárnutí z pohledu lidí, kteří většinu života prožili v utajeníZdroj: PROUD, Monika Kelarová

A vaše manželka nemá problém jak se svým, tak Alexovým působením ve vašich videích?

Ona se tomu směje, protože už i ji lidé poznávají, přestože v showbyznysu se nikdy nepohybovala. Vede kadeřnický salon, kde ji občas zákaznice ukazují videa, která přidávám a společně se tomu smějí. Některé z nich si občas ani neuvědomují, že jí ukazují video, na kterém figuruje.

Zároveň ví, že nad Alexovým působením přemýšlím a že, jak jsem říkal, nesdílím nic, co by si on sám nepřál. Pokud by byl sportovní introvert nebo šachista, tak ho do toho určitě tahat nebudu, ale vzhledem k tomu, že nápady na některá videa jsou i z jeho hlavy, myslím, že je vše v harmonii. 

Stává se vám, že vás poznávají lidé na ulici?

Ano, mně se to stává často i několikrát denně, což je takový lehký paradox. Přestože se v showbyznysu pohybuji už deset let, něco takového se mi začalo dít až díky instagramu. A začíná se to týkat i mé manželky a Alexe. 

Nezasahuje vám to moc do soukromí?

Vzhledem k tomu, že často natáčím videa v okolí našeho bytu, nedávno jsme zažili situaci, kdy nám někdo házel sněhové koule do oken, abych se ukázal. Přiznám se, že jsem si předtím vůbec neuvědomil, že lze podle videí určit, v jakém bytě bydlím. Nijak v ohrožení se ale necítíme. Aspoň zatím. A když mě zastaví někdo na ulici, to je úplně v pohodě. Momentálně jsem ve fázi, kdy si to užívám.

Byl jste také moderátorem satirického pořadu SOCKY, který vcelku kontroverzním způsobem odrážel různá společenská témata. Je to tak? Vnímáte to zpětně jako dobrou zkušenost?

Já to vnímám jako svůj nejlepší počin. Na působení v idnes.tv dnes vzpomínám jako na divoké devadesátky, i když to bylo nějakých šest let zpátky, protože jsme tam mohli týden běhat po baráku s kamerou a dělat si srandu z politiků. Opravdu nikdo mi do ničeho nezasahoval.

<Path> Sociální sítě nás mají v hrsti. Co by se stalo, pokud by náhle zmizel Facebook a Instagram?Zdroj: Facebook, Instagram

Myslíte si, že vám to dalo nějaký podklad k vaší dnešní instagramové tvorbě?

Určitě ano. Nedávno jsem viděl rozhovor s Martinem Dejdarem, ve kterém uváděl, že videa na instagramu či Tik Toku nejsou žádný formát, že se nedají shrnout, ale já si naopak myslím, že se jedná o zcela nový formát, který má svá vlastní specifická pravidla a parametry. 

Zdroj: Rozálie Růžičková, autorský článek

Populární
články

E-Shop