Oliver Průcha alias český Leonardo DiCaprio: Momentálně jsem ve fázi, kdy bych rád nějaký vztah budoval
Rozhovor
Zdroj: Oliver Průcha / Se svolením
<Path>

Oliver Průcha alias český Leonardo DiCaprio: Momentálně jsem ve fázi, kdy bych rád nějaký vztah budoval

Olivera Průchu znáte nejspíš díky jeho účasti v televizní show Love Island. Vidět jste ho ale mohli také jako tvář kampaní značek Hugo Boss, About You nebo Pull & Bear. Jednadvacetiletý student si totiž od patnácti let buduje kariéru v modelingu a je úspěšný i ve světě. Fanynky z něho šílí a my jim to nemůžeme zazlívat. Přezdívka český Leonardo DiCaprio k Oliverovi zkrátka sedí.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
28. 12. 2023

Pokud se nepletu, modelingová agentura tě zastupuje již několik let. Jak jsi se k práci v tomto odvětví dostal?

Ano, je to tak. Na poli modelingu se pohybuji už pátým rokem a od začátku jsem zastupovaný agenturou Pure Model Management. Když mi bylo patnáct let, zastavila mě na ulici paní, modelingová scoutka, a nabídla mi spolupráci v tomto odvětví. Chvíli jsem to tedy pak řešil, byl jsem se podívat do různých agentur, ale nakonec mě zaujala ta, ve které působím do teď. 

Co považuješ za svůj největší kariérní úspěch?

Za svůj největší úspěch obecně považuji to, že jsem byl schopný od svých šestnácti let cestovat po světě a starat se o sebe. Ale to je spíš životní úspěch. Kariérně mi udělalo největší radost několikanásobné focení pro Hugo Boss nebo velká celoevropská kampaň pro About You. 

Čeká tě v nejbližší době nějaký zahraniční výjezd?

Ano, čeká. Vypadá to, že poletím v únoru na měsíc do Turecka, konkrétně do Istanbulu. To zatím není jisté, ale mám potvrzená pracovní víza do Ameriky, takže v příštím roce bych se chtěl dostat i tam. 

Jaká byla tvá motivace k přihlášení do Love Islandu?

Hlavní motivací byla asi nějaká nová zkušenost, i když to možná zní jako klišé a mohl by to říct každý, ale opravdu mě zajímalo, jak takové natáčení probíhá. Říkal jsem si, že mi to otevře nové obzory a zažiji něco nového, což se také stalo. 

Hodně mě v mém rozhodnutí podporovala agentura a přátelé, což bylo také motivující. Nejel jsem si na ostrov pro vztah, protože jsem nevěřil tomu, že by se tam dala najít láska, ale brzy jsem pochopil, že to možné je. 

Jsi zvyklý stát před kamerami. Bylo to ale na ostrově v něčem jiné?

To je určitě pravda, že pro mě byla má zkušenost před fotoaparáty a kamerami výhodou. Musím ale říct, že tentokrát to bylo jiné, protože jsem nikdy předtím nemusel na kameru mluvit o svých emocích. Člověk si opravdu neuvědomí, jak je strašně náročné srovnat se s tím, že jsou tyto věci natočené a vysílají se celému Česku a Slovensku. Je to hrozně zajímavý pocit a myslím, že mě to i emočně posunulo. Dřív jsem měl velký problém mluvit o emocích s kýmkoliv. 

Po návratu do reality viselo nad vašim vztahem s Adrianou stále mnoho otázek, na které jsi odpovídal nejen na svém instagramovém profilu. Zajímalo by mě ale, zda máš pocit, že tě pobyt na ostrově změnil ve vztahové rovině?

Pobyt na ostrově mě ve vztahové rovině jednoznačně změnil. Nade mnou a Adrianou byla spousta otazníků, protože jsme byli hodně kritizováni, na základě čehož nám vztah nevyšel. Plus si myslím, že jsme spolu měli na vile jako pár málo času, takže jsme náš vztah nestihli prohloubit tak, aby tu vlnu kritiky ustál. 

Vždycky, když jsem dřív řešil své vztahy, zpochybňoval jsem pouze okolí, ale díky Love Islandu a možnosti koukat na své chování zpětně z pohledu třetí osoby jsem si uvědomil, že spoustu věcí dělám špatně a že mít hezký vztah je něco, co v životě opravdu chci. Takže teď momentálně jsem ve fázi, kdy bych rád nějaký vztah budoval.

Chvíli se dokonce v médiích říkalo, že jsi dal po návratu šanci vztahu s Petrou. Jak to doopravdy bylo?

My jsme si s Petrou na ostrově hodně rozuměli, ale líbila se mi i Adriana, pak se to všechno zvláštně semlelo a já jsem tam trochu klopýtnul. Myslím si, že nedopadlo všechno tak dobře, jak mohlo. 

S Petrou jsme si už na ostrově řekli, že se po návratu sejdeme a vysvětlíme si některé věci, což se také stalo. Vyříkali jsme si to a od té doby jsme spolu v kontaktu. Párkrát jsme se právě společně ukázali na různých akcích, ale pouze jako kamarádi. 

Měla tvá účast v Love Islandu nějaký vliv na tvůj osobní život nebo kariéru? Získala ti účast víc nabídek v modelingu? 

Jak už jsem zmiňoval, v osobní rovině mi dala účast na ostrově hrozně moc. Bylo to pro mě obrovské zrcadlo a měl jsem možnost zjistit spoustu věcí sám o sobě. A přiznám se, že po návratu, i když jsem se na sociálních sítích snažil působit pozitivně, mi to z velké části i rozložilo ego.

Co se týká kariéry, Love Island mi pomohl dostat se do povědomí nových lidí a vyrostly mi sociální sítě, takže kromě modelingu se můžu pohybovat i na poli influencingu, což si troufnu říct, jde ruku v ruce. Chodí mi nabídky na spolupráce, ale propaguji pouze věci, které mi jsou blízké a dávají smysl. 

Zdroj: Rozálie Růžičková, autorský článek

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop