Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Při vyslovení jmen jako Dior či Gucci jistě každému na mysli vytanou světoznámé módní domy, potažmo osobnosti jejich zakladatelů. Ti si samozřejmě svůj úspěch tvrdě vydřeli, ovšem v podstatě o nikom z branže nelze říci, že by své vášni pro navrhování šatů propadl již v dětském věku. Přesně to ale platí o sedmiletém Maxovi Alexandrovi, který se rozhodl stát návrhářem již ve čtyřech letech. A zatím se mu skutečně daří – své kolekce již prezentuje i na známých „týdnech módy“ napříč USA a přibývají mu i klienti z řad celebrit…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
4. 12. 2023

Jsem návrhář!

O svém budoucím zaměstnání má v dětském věku jasno asi málokdo. Tedy, pomineme-li klasická přání být princeznou či popelářem. Maxovi ale byly čtyři roky, když svým rodičům oznámil, že bude krejčím a módním návrhářem. „Měl jsem sen, že vyrábím šaty. Tak jsem u večeře rodičům řekl, že budu návrhář,“ popsal počátek své kariéry sám Max. Jak shrnula jeho maminka, byli s manželem v šoku – Maxe s jehlou v ruce nikdy neviděli. Ale protože dětská přání se mají plnit, Maxova matka (která se mimochodem živí jako umělkyně) vyrobila z kartonu figurínu, aby Max mohl zkusit, co si přál. A ukázalo se, že neuvěřitelné se může stát skutečným – kromě toho, že Max vyrobil svůj první model, záhy si sehnal také šicí stroj a začal docházet na bezplatné lekce šití. Nakonec svými schopnostmi předčil i svou matku. Nyní se některé jeho modely prodávají i za více jak tisíc dolarů a Maxova tvorba již zaujala i celebrity.

Vzhůru na Fashion Week

I když Max je nesporně talentovaný, jeho kariéru odstartoval především jeho profil na instagramu. Ten byl přitom zpočátku určen jen pro blízké, aby viděli jeho práci. Jelikož ale fanoušci začali přibývat po tisících a dnes jich jsou téměř dva miliony, není divu, že Max na sebe upoutal mnohem větší pozornost, než kdo zpočátku čekal.

Tipy redakce

Právě fanoušci ze sociálních sítí Maxovi také posílají množství látek a dalších materiálů, které by mohl využít. Mladý návrhář si ale samozřejmě také různé komponenty sám nakupuje za peníze, které si prodejem svých modelů vydělá – jak uvedla jeho matka, mají zavedené pravidlo, že třetinu výdělku může Max použít na cokoliv si přeje, třetinu na nákup materiálů a třetinu na spoření do budoucna.

Všichni jsou každopádně fascinováni Maxovými módními výtvory, které zahrnují velkolepé róby, ale i crazy modely nebo kousky inspirované ikonickými outfity, v nichž se blýskly světoznámé celebrity. A mimochodem, pro některé známé osobnosti již Max tvoří na zakázku, a dokonce spolupracuje s Sharon Stone. „Je to pravděpodobně ta nejmilejší celebrita v Hollywoodu. Zaplatila Maxovi za kabát ještě dřív, než na něm začal Max vůbec pracovat. Tak velká Maxova fanynka je!“ dodala se smíchem Maxova matka.

Díky své popularitě má za sebou Max již účast na Denver Fashion Week před pár dny a dostal i pozvánku na New York Fashion Week. Pro tuto příležitost tvoří řadu plavek pro speciální pop-up show. „Myslím, že ženy musí být i v bazénu či oceánu krásné. Tak proč to nedělají?“ položil si otázku Max, který se rozhodl navrhnout zcela nový typ vrstvených plavek s výraznými rukávy, které ženskou krásu podtrhnou.

Mimochodem, právě na dámské šaty se Max specializuje – pánskou módu naopak vůbec nevytváří. Jeho největší inspirací jsou prý příroda a oceán a nejoblíbenějšími barvami zlatá a vínová. Své návrhy si před jejich ušitím nekreslí, ale vytváří je přímo na svých (dnes už profesionálních) figurínách. Poté, co si pomocí špendlíků vytvoří z látek návrh (jedná se o techniku tzv. drapování, kdy jsou na krejčovské bustě různě skládány či řaseny střihové díly), vše z figuríny sundá a přesune se k šicímu stroji.

Budoucí „Gucci“?

Max přitom zaujal nejen svou prací, ale také tím, že se sám začal označovat jako Guccio Gucci s odkazem na věhlasný módní dům – právě slavného návrháře Paola Gucciho prý Max také viděl ve svém prvním snu, resp. prý jím byl v minulém životě. Ostatně, jeho matka také poznamenala, že jeho nejoblíbenější boty byly mokasíny Gucci, které dostal od babičky. Max si je zamiloval natolik, že je odmítal sundat z nohou i ve školce, kde chtěli, aby je vyměnil za tenisky. Ne náhodou tedy Max sní o tom, že v budoucnosti módní dům Gucci povede, nebo usedne v čele vlastní módní značky.

<Path> LUI PERSONA: Dolce & GabbanaZdroj:

Maxův talent by pak bylo možné spojovat i s rodinnou tradicí v krejčovině, již jeho pradědeček působil v oboru, stejně jako jeho dědeček – ten provozoval obchod s oděvy. Dle Maxovy matky by oba byli na Maxe neskutečně pyšní. Sama dle vlastních slov zpočátku nevěřila, že návrhářská vášeň jejímu synovi vydrží. Považovala ji spíše za chvilkový výstřelek – právě jako jiná dětská přání jako „být popelářem“. Max však zatím dokazuje, že to se svými plány do budoucna myslí opravdu vážně.

Zdroj: insider.com, cbsnews.com, masterclass.com, boredpanda.com

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Mužská ruka může být netušeným zdrojem informací
TĚLO & MYSL

Velikost penisu opravdu souvisí s velikostí ruky. A nejen to, výzkumy ukazují, co vše ruka prozradí o mužské povaze a chování

Autor: Mirka Dobešová
Skořice může být v určitých případech skrytým pokladem, který má skoro každý po ruce
TĚLO & MYSL

Koření, které dokáže tlumit bolest mnohem účinněji než ibuprofen. Máme ho doma téměř všichni

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop