Věk je jen číslo! Kevin Drábek přivezl do Česka stříbro. „Mám spoustu sil bojovat!“ říká 1. vicemistr Mr Gay Europe 2023
Rozhovor
Zdroj: Archiv Kevina Drábka, se svolením
<Path>

Věk je jen číslo! Kevin Drábek přivezl do Česka stříbro. „Mám spoustu sil bojovat!“ říká 1. vicemistr Mr Gay Europe 2023

Že by si někdo dokázal k padesátinám dát titul ze soutěže krásy? Nevěříte? O tom, že je věk skutečně jenom číslo, jsme si povídali s úspěšným účastníkem soutěží, který se do této aktivity pustil až po čtyřicítce. To ho ovšem nejen nezastavilo, motivovalo jej to k ještě lepším výkonům. Kevin Drábek reprezentuje naši zemi na mezinárodních soutěžích a odjíždí ověnčen oceněními.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
6. 9. 2023

Kevine, předem chci moc pogratulovat, a to k Vašemu úspěchu na Mr Gay Europe 2023, kde jste získal stříbro. Jste tím pádem prvním vicemistrem Evropy. Povězte prosím čtenářům, o jakou soutěž se jedná.

Je to nejprestižnější evropská soutěž, která je podrobně sledována i mimo Evropu – soudě dle mnoha reakcí z Asie, Ameriky, Austrálie i Afriky. Soutěž se koná od roku 2005. Prezident soutěže je Nor, producent Brit. Umístění, které se mi podařilo, je nejlepší, co se kdy komu z Česka a Slovenska povedlo. Moc doufám, že další generace reprezentantů budou pokračovat. Letos se soutěž konala v Alnwicku ve Velké Británii, kde mám již spousty přátel a rád bych se tam jednou vrátil.

Já vím, že toto není Váš první úspěch. Jaké tituly jste již stihl posbírat?

Zjistil jsem, že tituly v tomto světě soutěží hrají nesmírně důležitou roli. Jejich používání má jasná pravidla a je velice striktní. Mám velikou radost, že se mi jich již pár podařilo nasbírat. Nesmírně si jich cením, protože je za nimi velká dřina, ale nechci čtenáře unudit, tak řeknu alespoň ty opravdu nejdůležitější.

V roce 2021 jsem vyhrál českou variantu soutěže Gayman Česko Slovensko 2021. Díky tomu mohu na mezinárodních soutěžích používat titul Mr Czechia and Slovakia. Mezinárodní tituly budu jmenovat v češtině, aby se v tom nikdo neztratil: v roce 2021 to byl 3. vicemistr světa, v roce 2022 2. vicemistr Evropy a letos se podařil 1. vicemistr Evropy.  K tomu mám medaile za znalostní testy, interview, práci se sociálními medii, sport a tak dále.

Kdy jste se poprvé přihlásil do soutěže podobného formátu a jak vás to napadlo?

Byl jsem osloven prezidentem československé soutěže Marianem Kaiserem a dostal jsem divokou kartu. To znamená, že si mě porota vyhledala a vybrala přímo. Zajímavé je, proč jsem tehdy výzvu přijal: Nejprve jsem o sobě hodně pochyboval, ale poté jsem si řekl, že vlastně proč ne. Proč neukázat klukům a holkám, že se nemusí bát stárnutí, že je možné uspět i ve vyšším věku. Člověk na sobě musí pracovat a nesmí nic vzdát. Je potřeba si věřit, dát těm soutěžím maximum, a pak Vám lidé budou věřit, že to, co děláte, děláte rádi a má to i pro vás samotného smysl. To je to nejdůležitější.

A hlavně mám obrovskou skupinu fanynek a fanoušků z Česka a zahraničí. Všichni tito lidé jsou pro mě nesmírně důležití. Díky nim vím, že to, co dělám, má smysl. Každé vyjádření podpory a pochvala potěší.

<Path> Nebaví vás fitko? Zkuste cvičení á la „království zvířat“. Díky medvědovi, žábě či krabovi si dáte pořádně do tělaZdroj: portal.cz, blinkist.com, classpass.com, masterclass.com, researchgate.net, youtube.com

To je jistě i pro čtenáře potenciálně velmi motivující. Šel jste do toho a teď jste tady – 1. vicemistr Evropy. Čím vším jste musel v rámci Mr Gay Europe 2023 projít? Jaké síto na vás a vaše soupeře bylo kladeno? Jaké disciplíny či kvality hrály roli?

Měj jsem nevýhodu, že jsem z loňska věděl, jak je soutěž náročná. Nicméně Britové mě krásně uvítali – jako ztraceného syna. Soutěž trvá celý týden a každý den se plní spousta úkolů. Nemáte čas na jídlo, na spánek. Jedete celý týden: sport, vaření, test znalostí, interview s desetičlennou porotou, vystoupení s projevem před magistrátem a primátorem South Shields, práce na projektu pro LGBTQAI+ komunitu a denní práce se sociálními médii všeho druhu. Je potřeba si zásadně uvědomit, že máte splňovat nejen estetická kritéria, ale musíte být i mluvčím za komunitu. Vědět, kde vás jako gaye popraví, uvězní. Kde máte jaká práva. Samozřejmě představit situaci své rodné země. Finále v sobotu je již třešinkou na dortu, kdy plníte úkoly, které jsou typické pro soutěže „krásy” – to znamená i národní kroj a tak dále. Vždy jsem nesmírně hrdý, že se mi daří šířit dobré jméno České republiky.

<Path> 25 nejlepších snímků divočiny, které se dostaly do finále soutěže Wildlife Photography Award. Vyberte vítěze!Zdroj: Wildlife Photography Award

Vzpomenete si na nějaký moment z této soutěže, na který nezapomenete do konce života?

Díky těmto soutěžím jsem začal věřit, že mám spoustu sil bojovat za práva druhých a za to, abychom již nikdy nezažili žádné absurdity všech různých „-ismů“ (komunismus, socialismus, nacismus a podobně). To je to nejdůležitější.

Poznal jsem spousty přátel a vím, že vše je o lidech, ať jste kdekoli. A nesmírně hrdě držím a mávám naší národní vlajkou. O tom se můžete přesvědčit i na mých profilech na sociálních sítích.

Ale když chcete moment, tak určitě vyhlášení letošních vítězů. Říkal jsem si, že pokud Brit bude 2. vicemistr Evropy, tak již nemám na žádný titul šanci. Už jsem se uvnitř sebe smiřoval s prohrou, když najednou zaznělo: „1. vice mistr Evropy… (chvíle napětí) Czech Republic!“ V tu chvíli jsem byl tak neskutečně šťastný a pozitivně šokovaný, že vezu trofej pro svou rodnou zemi, že ten pocit nikdy nezapomenu.

Co na tyto úspěchy říká váš partner? Podporuje vás a pomáhá vám s přípravou?

Dnes je vlastně Jiří již mým manželem. Před dvěma měsíci jsme se vzali. Určitě má velikou radost a vidím na něm, že je hrdý. Jsem strašně rád, že soutěž umožnila, aby jel manžel se mnou, i když musel samozřejmě spát jinde. Soutěžící byli od partnerů odděleni, ale přes den mohl vše sledovat. Bylo to poprvé, kdy mohl být se mnou. Podporu mám z jeho strany velikou. I on tímto ztrácí své soukromí, a přesto byl ochoten do toho jít. Určitě po něm nechci, aby mi se soutěží pomáhal. To by nebylo dobře. Všemi disciplínami musím projít sám.

Moc se mi líbí, jaké poselství šíříte do světa, a to, pokud budu doslova citovat z vašeho facebooku: „Common question: When you are 50, do you still have six pack? Yes, I do. 50 is only a number. Believe in yourselves my dear friends and fans. You are unique.“ Tedy v češtině: „Běžná otázka: Když je vám 50, můžete stále mít six pack (vysekané břišáky)? Ano, já je mám. Padesát je jen číslo. Mějte v sebe víru, mí milí přátelé a fanoušci. Jste jedineční.“ Vidíte často lidi vzdávat se jen proto, že mají pocit, že už je pozdě na to plnit si sny?

Děkuji moc za tak krásná slova. Jednoznačně to vidím a slyším opravdu často. A je to strašná škoda. Lidé mi píší a děkují za to, že jim ukazuji možnosti, které život přináší, a že bojuji za „nás starší”.

Každopádně chci čtenářům říct: Nikdy nic nevzdávejte a berte to tak, jaké to je. Když se otevřete a zahodíte předsudky, zaznamenáte neskutečnou změnu ve všech směrech. Jediná chvíle, kdy je pozdě, je, když opouštíme tento svět.

Je to samozřejmě i o fyzické stránce. Jak na svém těle pracujete vy, abyste ho udržel v takové kondici? Jaká je vaše rutina?

Nevím, zda by tato rutina vyhovovala a fungovala u každého. Pro mě je důležitý sport. Pravidelně cvičím a nešetřím se. Jediným limitem je pevnost šlach a úponů. Věnuji se hodně břichu, to cvičím při každém tréninku. Dobré je i vyrazit na túru do přírody, zaplavat si. Pohyb vám dá dobrou náladu a i zdraví. Navrch můžete víc jíst, protože svaly potřebují výživu. Velkou pozornost tedy věnuji právě stravě a pravidelnému jídlu. I když si sem tam taky dovolím odměnu, a dám si den, kdy opravdu sním vše, co chci. Třeba právě tento týden si dávám odměny za soutěž denně a opravdu mlsám maximálně! Ale i to je důležité.

A hlavně, když vypadnu z rutiny, je důležité se hned nehroutit. Snažím se zůstat za všech okolností pozitivní.

Mění se tato vaše rutina nějak před soutěžemi? Například zpřísňujete dietu a plán cvičení?

Ano, mění, a to zásadně. V průběhu roku mi nějaké to kilo navíc vůbec nevadí. V době soutěží se ale vše mění.

Dávám si větší pozor na to, co jím a kdy to jím. Všeobecně jím méně – až tedy na bílkoviny. Ty naopak přidám. Cvičím stále hodně, snažím se si i při ztrátě váhy udržet co nejvíce síly, ale i tak zaznamenávám pád o 10-20 %. Cílem je vyrýsovat svalstvo, ale neztratit až moc svalové hmoty. Každý sportovec vám potvrdí, jak složité to je. Před finále se vyhýbám i syceným nápojům a umělým sladidlům.

Tipy redakce

Když teď změním téma a podíváme se ještě na jeden pro někoho možná překvapivý aspekt soutěží: Máte dokonce i medaili za práci na sociálních sítích! Sám jste se mi svěřil, že vás to velmi potěšilo, navíc v konkurenci mladších soutěžících. Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby měl člověk na sítích úspěch? Jak jste budoval své sítě, že jste dokonce získal takto krásné ocenění?

Tak to mě opravdu moc potěšilo. Přeci jen mladá generace se naučí vše hned. Ale když je člověk otevřený, tak to jde kdykoli. Věk je opět jen číslo. Nic víc.

Sítě teprve buduji a mám veliké rezervy. Vím o nich a snažím se neustále zlepšovat. Jsou to dva týdny, co jsem si založil Tik Tok. Začínám si to opravdu užívat – včetně natáčení reels. Vím, že je důležité zůstat v kontaktu s fanoušky. Na Mr Gay Europe jsme měli natočit denně 3 reels a dát je na Facebook, Instagram, X a TikTok. Byly na to

časové limity. Podařilo se mi splnit všechny podmínky včetně collaborators, tagging a hash-tagging.

Vím, že jste nyní pozván i na další soutěž. Prozraďte oč půjde, kdy se to bude konat a jak vám můžeme pomoct v hlasování. Přeci jen reprezentujete nás, Česko!

Při každé soutěži jsem přesvědčený, že je to naposled, a nyní jsem opět dostal pozvání, které jsem přijal, a moc rád si zabojuji. I nyní si samozřejmě říkám, že je to naposledy!

Jedná se o soutěž Mister and Miss Planet Universe 2023. Koná se v Peru od 22. do 27. listopadu 2023. Musím připravit velikou spoustu věcí. Po chvilce mlsání začne opět disciplína s přípravou. Jakmile budu vědět, jak pro mne hlasovat, dám vám vědět a budu vděčný za každý hlas.

Tímto chci LUI, které mi pomáhalo se sdílením v době Mr Gay Evrope, poděkovat. A moc děkuji i všem, kteří mi hlas poslali. Znamená to pro mě strašně moc. Podporu a uznání pro mě i naši rodnou zemi. Děkuji moc.

Zdroj: Kevin Drábek, redakce

Populární
články

O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Sarah Ashton-Cirillo
AKTUALITY

Transgender mluvčí ukrajinské armády se ohradila proti americkému senátorovi: „Spekulace kolem mé osoby jsou zklamáním“

Autor: Martin Lyko
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a ščlenk KDU-ČSL
AKTUALITY

Poslanec Jan Bartošek z KDU-ČSL odmítá adopce dětí stejnopohlavními páry, ale situaci možná sám nerozumí. Ukázal to v rozhovoru v pořadu Rozstřel

Autor: Martin Lyko
Do postele „na Adama“? Ano, jásají odborníci
TĚLO & MYSL

Do postele jedině nazí: Spánek bez oblečení prospívá zdraví penisu, varlat i celého těla

Autor: Martin Lyko
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop