Sexy vtipálek, který smíchem boří diváky i internet: Kdo je Matt Rife a jak se mu podařilo vystřelit na vrchol komediálního showbyznysu?
Straight friendly
Zdroj: Wikimedia Commons / se svolením

Sexy vtipálek, který smíchem boří diváky i internet: Kdo je Matt Rife a jak se mu podařilo vystřelit na vrchol komediálního showbyznysu?

Jestli jste v posledních dnech vlezli na TikTok nebo sociální sítě obecně, nejspíš vám padlo do oka jedno jméno: Matt Rife. Kromě krátkých videí z jeho komediálních show je internet zaplaven také jeho fotkami nahoře bez a zprávami o tom, jak během hodin vyprodává kluby a sály po celém světě.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
13. 6. 2023

Je krásný, je vtipný, je úspěšný. A je najednou úplně všude. Matt Rife je americký komik, rodák z Ohia, který v posledních týdnech vystřelil do hvězdného nebe stand-upových a internetových humoristů a je prakticky nemožné otevřít si TikTok nebo navrhované příspěvky na Instagramu a nepotkat některé z jeho videí.

Rife se teď navíc stal i předmětem mnoha titulků. Před několika dny totiž oznámil, že pořádá světové turné a bude se svou stand-up show vystupovat po celém USA a zamíří také do Austrálie nebo Evropy. Že se po lístcích jen zapráší, možná ani sám netušil. Zatímco jeho fanoušci a fanynky jásají, že se od svého miláčka nechají živě urážet (více o tom v dalších odstavcích), zbytek světa si říká: „Kdo ten Matt Rife sakra je?!“ Nebojte, pomůžeme vám.

Génius s nabroušeným jazykem a hříšně sexy vzezřením

Viděli jste někdy stand-up show? Nepochybně ano. Nemusí to být živě, v televizi jich je taky hodně. Většina z nich má podobnou formu – komik má předem napsaný nějaký scénář sestávající většinou ze směsi vlastních historek a komentářů ke společensky aktuálním tématům. Jste-li na živém vystoupení, celou dobu se navíc modlíte, aby si vás náhodou nevšiml a nezačal si z vás dělat legraci.

Nikoliv však na vystoupeních Matta Rifa. U něj si návštěvníci přejí, aby se stali terčem jeho pozornosti. A jeho vtipů. Rife je totiž „roast comedian“, komik, který svůj humor staví na tom, že si utahuje z diváků. Naprosto mistrně pracuje s davem, okamžitě svým nabroušeným jazykem reaguje na hlášky nebo chování obecenstva a zas a znovu všechny boří dokonalými replikami a gagy, u nichž se ani nechce věřit, že ho zrovna napadly.

Není to ale jen humor, čím boduje u svých divaček a (zejména teplých) diváků. Rife je totiž taky zatraceně sexy. „Vypadá, jako by ho vyšlechtili z genů Angeliny Jolie a Brada Pitta. Vypadá, jako kdybyste AI zadali vytvořit modela pro Abercrombie skříženého se členem chlapecké kapely,“ píše o jeho vzhledu Dallas Observer.  

<Path> Nejvtipnější a nejpravdivější názor na homofobii, jaký jste kdy slyšeli! Proč je strach z homosexuálů naprosto absurdní? A co mají gayové společného s Hagridem, zarostlým obrem z Harryho Pottera?Zdroj:

Urážet diváky na jedničku. Anebo taky chválit

Matt Rife svoji kariéru začal, když mu bylo sedmnáct. Kromě stand-upů se mu ale podařilo udělat si i dobré jméno na televizních obrazovkách, a sice, když debutoval v pořadech MTV jako Wild ’N Out, Brooklyn Nine-Nine nebo v komediální soutěži Bring The Funny od NBC.

Jeho největším talentem ovšem není herectví jako takové, ale právě kouzlo osobnosti, bezprostřednost a schopnost omotat si dav kolem prstu. Ze svých diváků si dělá legraci, dělá si jí spoustu a nebojí se jít i za hranu určitých společenských tabu, vždy je ale vkusný a jeho humor není postaven pouze na tom, že by přítomné v sále urážel. Naopak je někdy dokonce sám chválí a smeká před nimi. A hlavně svými vtípky baví sám sebe, takže z něj tryská autentická energie, kterou prostě chcete nasávat.

Mistr sociálních sítí

Všichni ovšem tušíme, že ke hvězdné kariéře a sálům vyprodaným během hodin nestačí jen talent, ale je třeba taky trochu štěstí, a především chytrý management. Zdá se, že Rife má všechno. Své komediální umění totiž umí výborně prodat nejen divákům v klubech, ale také na sociálních sítích.

Na TikToku ho sice sleduje „jenom“ 14 milionů lidí, ale jeho videa mají běžně desítky milionů shlédnutí. Šíří se organicky a nabalují další a další diváky. A podobně úspěšný je také na Instagramu, kde ho sleduje 4,4 milionu účtů.

Úspěch Rifových TikTokových videí je svým způsobem překvapivý. Sám TikTok totiž doporučuje, aby videa byla krátká, od 11 do 17 vteřin, Rife jde ale úplně opačnou cestou. Jeden z jeho nejsledovanějších a nejúspěšnějších příspěvků s názvem „Cookies and Milf“ má téměř neuvěřitelných 10 minut!

Je Matt Rife gay?

Dost osobní, ale také naprosto pochopitelná otázka. Zejména proto, že je Rife oblíbený především mezi ženami a gayi. Jednu skupinu ale odpovědí nepotěšíme. Pokud by to snad nebylo jasné z předchozího videa, Rife má zájem o ženy. Což mu ovšem nebrání v tom, aby byl otevřeným podporovatelem LGBT+ lidí. Ačkoliv si utahuje i z nich, nejsou jeho vtipy tupé homofobní urážky. „Chtěl bych být gay už jenom kvůli té módě a té fyzičce. Jsem hetero, ale chtěl bych mít gay postavu, víte, co myslím?“ vtipkuje například v jednom ze svých videí.

Tipy redakce

Fanynky navíc můžeme potěšit informací, že, aspoň podle dostupných informací na webu, je Rife zatím single. Pokud byste tedy chtěli nechat potisknout pár triček a upéct krabičku sušenek, není to úplně bez šance. Jen bude asi problém, že další více než rok bude Rife cestovat po celém světě. Jeho stand-up světové turné ProbleMATTIC World Tour má totiž termíny rozepsané až do příštího podzimu (2024) s lokacemi po celém světě. Což znamená, že se podívá i do Evropy. Jelikož je jeho show čistě anglická, stráví nejvíc času ve Spojeném království, ale vystoupí také například v Paříži, Amsterdamu, Berlíně, Stockholmu, Madridu nebo Miláně.

Zdroj: YouTube, mattrifeofficial.com, TikTok, Instagram, Buffer.com, al.com, dallasobserver.com, caknowledge.com

Populární
články

Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Kush je příčinou nespočtu hospitalizací i úmrtí
TĚLO & MYSL

Nová droga známá jako kush dělá z lidí zombie. Je levná, dostupná a mnohé ji spojuje s kontroverzním HHC

Autor: Mirka Dobešová
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Mokré sny jsou přirozenou součástí mužského života
TĚLO & MYSL

Proč mají muži mokré sny? Erotické snění ani absence ukojení nejsou podmínkou, říkají odborníci. Poluce ovšem není jen „výsadou“ mužů

Autor: Martin Lyko
Autorem emotivního dopisu je nejmenovaný dospívající gay
AKTUALITY

15letý chlapec v emotivním dopise vysvětlil, co pro něj znamená stejnopohlavní manželství. Upřímný text sdílela Danuše Nerudová

Autor: Martin Lyko
Pro Adélku zaběhl dokonce 770 km v rekordním čase 6 dní, 19 hodin a 15 minut
LIDÉ

Uběhl 770 kilometrů za 6 dní. Tomáš Štverák pochází z Beskyd, závodí ale v různých koutech světa

Autor: Rozálie Růžičková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko

E-Shop