„Nejhorší je představa, že se to dostane na internet,“ říká muž, který vložil svou důvěru do lásky. Nyní má strach z následků
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

„Nejhorší je představa, že se to dostane na internet,“ říká muž, který vložil svou důvěru do lásky. Nyní má strach z následků

Důvěra. O té jsme si povídali s mužem, který se nyní obává, že ji nevložil do správných lidí. Nebo tedy spíše – do jednoho. Láska někdy nasazuje člověku růžové brýle, přes které je vidět méně, než bychom čekali. Pokud dojde na situaci, kdy se jednoduše musíme brýlí vzdát a najednou je všechno jiné, bolí to. Okouzlení, touha po nových zážitcích a snaha najít sám sebe dokáže nadělat stejnou paseku. Tento rozhovor vznikl proto, že můj respondent doufá ve dvojí výsledek: zaprvé, že se mu uleví. A zadruhé, že snad zvládne varovat někoho dalšího, kdo se žene do stejné pasti.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
21. 4. 2023

Dohodli jsme se, že tvé křestní jméno upravíme na „Marka“. Tedy Marku, řekl jsi mi, žes vždycky byl „hodný kluk“. A to ti často ublížilo. Cítíš, že se něco v tvé duši po všech těch patáliích mění? Získáváš hroší kůži?

Snažím se, ale myslím, že zatím moc ne. Vždycky si říkám, že už to bude lepší. Že příště už si to tak nebudu brát, že už mám zkušenost a vím, jak se věcem vyvarovat. Ale nakonec to dopadne pokaždé stejně – nejvíc si věci nesu v sobě. Hodně si je odžívám vevnitř. Nejsem moc emotivní navenek, ale uvnitř je pro mě těžké některé věci schroustat. Pak mě to v noci budí, nemůžu jíst, všechno mě mrzí a štve…

Aktuálně se tak taky cítíš?

Jsem hodně vystresovaný, ano. Myslím, že mám i úzkosti, i když mi je nikdo nikdy nediagnostikoval. Mám na to apku, snažím se se sebou pracovat, ale zatím mi to moc nejde. Lékům se snažím vyhýbat, i když mi hodně lidí říkalo, abych si došel pro antidepresiva. Chci to zvládnout sám, ale je to těžké. Když ráno vstáváte s tím, že je vám těžko, už dopoledne jste unavení, přes den nemáte na nic sílu, večer padnete do postele, ale neusnete, protože se vám hlavou honí všechno možné…

To zní, jako že jsi hodně vyčerpaný, pokud máš problémy se spánkem…

Jsem. Taky mi hodně kolísá váha. Buď nemůžu jíst vůbec, nebo mám pořád na něco chuť a cpu se, aniž bych měl radost z toho, co jím.

To mě mrzí. Jaká je aktuální příčina tohohle strádání?

Je to v tom, že se bojím, co se stane. Prostě jsem někomu věřil, že bude v mém životě už napořád, ale není. Neozývá se mi.

Rozchod?

Nejen to. Něco jsme spolu sdíleli, co se bojím, že unikne ven.

I rozchody jako takové jsou náročné. Natož, pokud máš z něčeho strach. Chceš mi říct, o co jde? Nebo se přidržíme obecné roviny? Nechci tě dostávat do situace, kdy se budeš cítit nucen mi odpovědět…

Já ti to řeknu rád, protože tobě fakt věřím, že nikomu neřekneš, kdo jsem…

A jsme zase u té důvěry… Nicméně máš pravdu, že ochrana respondenta je u mě velmi vysoko, takže nemusíš mít strach. (Rozhovor byl předem respondentem autorizován ještě jednou i v psané podobě – pozn. red.)

To je fakt. Já se asi nikdy nepoučím. (smích)

Co se tedy stalo?

Já jsem asi gay. Myslím si to. Jako líbí se mi i holky, ale s klukama je to jiné. Koukám po nich víc, ale stydím se. Je těžké popsat, jak to mám a cítím. Nerad to zatím moc řeším a nemluvím o tom ani doma, protože nevím, jak to pojmout. Nemám ještě moc zkušeností. Vlastně jsem ve vztahu byl jenom dvakrát – jednou s teď už kamarádkou. Tam to ale nebylo nějak divoké nebo tak. Nic jsme spolu ani moc neměli. Byli jsme hodně mladí. No a pak s tím, o kom tu mluvíme.

<Path> Stud, strach a odpor k vlastnímu tělu: Prudérní výchova zanechala na chlapci následky, které si s sebou táhne i v dospělostiZdroj: Anonymní respondent, redakce

To byl muž?

Ano.

Ublížil ti?

Fyzicky ne. Souhlasil jsem. Ale zpětně si to vyčítám.

Mluvíme tady o intimitě?

Hlavně o tom, že on se u toho chtěl natáčet. Přísahal mi, že je to jenom pro nás. Že na to jednou budeme koukat, až budeme staří a budeme si říkat, jak jsme byli mladí a šťastní a ve formě a tak…

Souhlasil jsi tedy s natáčením při sexu, rozumím tomu správně? Včetně toho, že je vidět i tvá tvář?

Je vidět všechno. Točilo se to na dvě kamery, celkem zdálky – z obou stran. Takže je tam fakt všechno.

Tipy redakce

Bojíš se, že se to dostane ven?

Ano. My se totiž už nevídáme, on mě úplně odřízl a já vlastně ani nevím proč. Bylo to úplně zničehonic. Byli jsme v pohodě, jeli jsme i na hory lyžovat. Pak jsme se vrátili a on se přestal ozývat. Párkrát mi jenom napsal, že teď nemá čas a že se ozve a od té doby nic.

Není možné, že je vážně jen zaměstnaný? Jak je to dlouho?

Dva měsíce.

Dva měsíce jste se neviděli nebo si ani nevolali?

Obojí. Napsal mi od té doby jen těch pár zpráv, že nestíhá. A teď už mi neodpovídá vůbec. Zvonil jsem i u něj doma, ale neotevřel mi. Zkoušel jsem to několikrát a buď nebyl nikdy doma, nebo to udělal schválně, já nevím.

Objevily se nějaké náznaky toho, že by to video někomu pustil?

On mi pustil nějaká videa s jinými kluky. Tehdy proto, abych se uvolnil. Říkal, že mi tím prokazuje důvěru, že mi ukazuje něco hodně intimního. Teď mě to užírá, protože si říkám, komu asi pustí to moje.

Jaká je nejhorší varianta?

Internet. Nejhorší je představa, že se to dostane na internet a uvidí to třeba naši nebo kamarádi nebo i prostě lidi, co jenom znám a nebavím se s nima.

Zkoušel jsi navrhnout alespoň smazání videa?

Psal jsem mu to několikrát, ale vůbec mi na tohle neodpovídá. Jsem z toho hrozně vystrašený.

<Path> Ber, nebo nech bejt. Snaha o předělávání partnera je cestou do peklaZdroj: Vlasta.cz, iDnes.cz, Very Well Mind

Vyhrožoval ti, že video někomu ukáže?

To ne. Ale po tom, co mi slíbil, že spolu budeme žít a pak se přestal ozývat, mám problém mu věřit, že to nikomu neukáže, protože to mi taky slíbil. A jeho sliby nic neznamenají, když je to lhář a neumí se mi ani podívat do očí a rozejít se se mnou… To mě štve nejvíc. Že já jsem k němu byl stoprocentně otevřenej a on mi ani neřekne, že třeba má někoho jiného nebo že mu na mně něco vadilo. Mohli jsme to vyřešit. Nevím. Hodně mě to bolí a štve.

Vím, žes něco chtěl vzkázat čtenářům…

Ano. Aby tohle nikdy s nikým nedělali. Možná tak s manželem, ale ani tam není jistota, že se nerozvedete a nestane se vám to, co mně. Nevěřte v tomhle fakt nikomu. Nestojí to za to.

Zdroj: Marek, redakce

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Červené víno je pro naši pleť jako elixír stáří
TĚLO & MYSL

Červené víno jako nepřítel krásné pleti. Proč víno škodí pokožce víc než pivo a co vše s ní alkohol dělá?

Autor: Redakce

E-Shop