„Ženy tlačí čas. Gayové si víc vybírají,“ říká muž, který marně hledá partnera. Problém podle něj není v něm ani v systému
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

„Ženy tlačí čas. Gayové si víc vybírají,“ říká muž, který marně hledá partnera. Problém podle něj není v něm ani v systému

Spokojený vztah, šťastné, zdravé děti, pěkné bydlení, příjemná práce a tak nějak všeobjímající spokojenost. To je představa muže, který svolil k rozhovoru. Jeho plány jsou krásné, má to ale jeden háček: Totiž že nemůže najít toho pravého. Nad příčinami nepovedeného párování jsme si společně poseděli u videohovoru.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
10. 3. 2023

Začněme fakty: Moc rád byste si našel partnera a žijete se svou sestrou a její rodinou. Mají tyto dvě věci spolu něco společného? Je takové bydlení náročné, jsou tím partneři odrazováni, když vědí, že prakticky nemáte svůj prostor?

Může to pro někoho být problém, ale nemyslím si, že je tak velký. Můžeme přeci jít k tomu druhému, nemusíme přespávat u mě. U mě to ani nejde. Bydlím u sestry a v pokoji, kde spím, je i její nejstarší syn. Je pravda, že to asi nezní úplně lákavě, nejsem nejbohatší, ale podle mě se tohle dá hodně rychle vyřešit. Můžeme jít někam jinam, ven, na návštěvu můžeme chodit k potenciálnímu partnerovi a do budoucna se sestěhovat, abychom ve dvou utáhli nájem. Podle mě to není zas taková tragédie.

Jak jste se k sestře na byt dostal? Omluvte mou otázku, nechci, aby zněla útočně, avšak jste dospělý a bydlíte v dětském pokoji svého synovce…

To je delší historie. Věc se má tak, že ještě studuju. Respektive mám přerušené studium, protože dodělávám závěrečnou práci a trvá trochu dýl. Když jsem studium přerušil, naši měli problém s tím, abych zůstal doma a psal svou práci, chtěli, abych šel pracovat, ale to bych ji nezvládal dopsat a točil bych se v kruhu. Než tu práci dopíšu, potřebuju klid. A tak jsem zatím u sestry.

Ono to možná bude tím, že jste si školu tolik prodloužil. Samozřejmě se to stává a je v pořádku studovat i když jste starší, jen jestli rodiče neočekávali, že bude potřeba i to zaměstnání…

Máte pravdu, je mi třiatřicet. Já jsem do práce nastoupil po maturitě, ale nebavilo mě to, tak jsem za rok šel na vysokou, ale vybral jsem si špatný obor. Po dvou letech trápení jsem přešel jinam, kde ale byl problém s jedním přednášejícím, který mi nechtěl uznat seminární práci – jednoduše si myslím, že mě prostě neměl rád. No a když to zkrátím, celé se to nabalovalo až nakonec jsem, kde jsem. Ale nestydím se za to. Každý se potřebuje hledat. Na studiu není nic špatného.

Rozhodně jsem nijak nechtěla hanit studium, to v žádném případě. Spíš si říkám, jestli se rodiče nebáli o vaši finanční stabilitu a budoucnost, ale samozřejmě nevím, jak jste to doma měli nastavené. Byli jste domluveni, že budete žít u nich, dokud školu nedokončíte?

Mně to přišlo jako přirozená věc, že dokud člověk studuje, bydlí ve stejném městě, jako je jeho škola a nemá žádného partnera, že je prostě u rodičů. Nevidím důvod platit hrozně drahý nájem nebo žít s cizími lidmi. To mi nedává smysl, když mám rodinu.

Rodina ví, že jste gay? Proběhl už coming out?

Řekl bych, že tuší. My jsme se o tom nikdy nebavili ve smyslu, že bych jim něco slavnostně oznamoval nebo se s nimi šel hádat. Prostě tak nějak žiju a oni to sledují, takže myslím, že tuší.

Jak vypadá vaše ideální budoucnost?

Chtěl bych manžela a děti, klasika. Jsem nastavený hodně tradičně, i když jsem gay. Nemyslím, že se tyhle slova nějak přímo mlátí. Sdílím stejné hodnoty jako, řekl bych, většina lidí. Prostě rodina a láska je nejvíc.

<Path> Nesnášenlivost gayů: Jsme heterofobní, nedá se s námi bavit a není s námi k vydržení?Zdroj: MERRIAM-WEBSTER, CNN PRIMA NEWS, YOUTUBE, LGBT NATION

Žije se vám v Čechách dobře? Vím, že jste při studiích strávil dva semestry v různých zemích. Bylo to lepší, nebo horší než tady?

Já s Českem vůbec problém nemám. Pitomci se najdou všude. V každým státě je nějakej Okamura a v každý hospodě nějaký vylitý pako, co má patent na morálku. Tohle o našem systému vůbec není, v tom problém nevězí. Podle mě je problém prostě v lidech. Dneska najít vážný vztah, to je strašně těžké. Všichni vás hodnotí podle vzhledu, práce a dalších kravin, co si napíšete do profilu nebo se vás na to hned v úvodu zeptají. Když neprojdete sítem, tak smůla. Nikoho nezajímá vaše duše nebo úmysly. Chtějí všechno hned a dokonalé.

Takže si nyní nějak aktivně hledáte vážný vztah? Máte aktuální zkušenost, že to takhle při randění vypadá?

Snažím se, ale jak říkám, není to snadné. Žádné hluboké propojení jsem nenašel. Když mám rande, je to nějaká plytká debata o tom, kdo co dělá a kam chce cestovat a jak často chodí cvičit. A pak se rozejdeme a už se nikdy nepotkáme.

Problém v bydlení jsme tak nějak probrali – nepovažujete jej za stěžejní. Jste ale sám už několik let. Co je tedy kamenem úrazu?

Když se na mě podíváte, není to žádná hitparáda. Jako jasně, nejsem přímo nějaký kentusák, ale nejsem ani žádný model. Problém je, že na seznamce nemám šanci. Prostě nemám. Nikdo mi pořádně neodepisuje a když, brzy to odezní a najednou už se neozve. Na rande jsem dostal jenom pár lidí a nestálo to za tu snahu. Mám problém narazit na někoho, kdo by to bral stejně jako já. A to se snažím chodit mezi lidi, dělám všechno. Byl jsem i na Pridu, ale byl jsem tam sám. A když jste sám, těžko se seznámíte. Jít k hloučku lidí je mi proti srsti, když s sebou nikoho nemám.

Myslíte si, že ten neúspěch na seznamkách je věc vzhledu?

Podle mě jo. Já prostě přirozeně jsem takový typ. Nejsem vyrýsovaný, nejde mi to. Neopaluju se dobře, vlasy, jak vidíte, si taky dělají svoje… Nevím. Podle mě je to jenom o tom.

Já nemůžu za to, že se proti mně obrátil osud. Neměl jsem štěstí na výběr školy, na lidi, na načasování… Ale to neznamená, že nejsem perspektivní. Moje sebevědomí je teď na bodu mrazu, když přijde na osobní kontakt, protože vím, co zase přijde: Otázky na to, co dělám, co mám, kde bydlím, co jsem dokázal, jak na sobě makám… Nechce se mi pořád opakovat, že píšu diplomku a nemám čas! Někdy se přistihnu, jak už lidem lžu. Hrozně mě s tím povyšováním a souzením něčeho, čemu nerozumí, štvou.

Tipy redakce

Máte pocit, že gayové lpí na vzhledu svého protějšku a na jeho úspěších víc?

Podle mě jo. Ženám když – tedy podle mě – začne biologicky tikat, tak si prostě vyberou frajera, co jim tak nějak vyhovuje a jdou do toho, protože je tlačí čas. Nás nic nikam netlačí. Tak si vybíráme. A většina to přehání. Chovají se namyšleně a povýšeně.

Ale já jsem holku balil naposledy na základce, tak nemám zkušenost, abych to úplně dokonale porovnal.

Balil jste dívku? Povedlo se?

Později mi došlo, proč tak chci chodit k ní domů. Její bratr… Chápete! (smích)

Rozumím. Tak držím palce do dalšího randění!

Zdroj: Anonymní zdroj, redakce

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop