„Ženy tlačí čas. Gayové si víc vybírají,“ říká muž, který marně hledá partnera. Problém podle něj není v něm ani v systému
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

„Ženy tlačí čas. Gayové si víc vybírají,“ říká muž, který marně hledá partnera. Problém podle něj není v něm ani v systému

Spokojený vztah, šťastné, zdravé děti, pěkné bydlení, příjemná práce a tak nějak všeobjímající spokojenost. To je představa muže, který svolil k rozhovoru. Jeho plány jsou krásné, má to ale jeden háček: Totiž že nemůže najít toho pravého. Nad příčinami nepovedeného párování jsme si společně poseděli u videohovoru.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
10. 3. 2023

Začněme fakty: Moc rád byste si našel partnera a žijete se svou sestrou a její rodinou. Mají tyto dvě věci spolu něco společného? Je takové bydlení náročné, jsou tím partneři odrazováni, když vědí, že prakticky nemáte svůj prostor?

Může to pro někoho být problém, ale nemyslím si, že je tak velký. Můžeme přeci jít k tomu druhému, nemusíme přespávat u mě. U mě to ani nejde. Bydlím u sestry a v pokoji, kde spím, je i její nejstarší syn. Je pravda, že to asi nezní úplně lákavě, nejsem nejbohatší, ale podle mě se tohle dá hodně rychle vyřešit. Můžeme jít někam jinam, ven, na návštěvu můžeme chodit k potenciálnímu partnerovi a do budoucna se sestěhovat, abychom ve dvou utáhli nájem. Podle mě to není zas taková tragédie.

Jak jste se k sestře na byt dostal? Omluvte mou otázku, nechci, aby zněla útočně, avšak jste dospělý a bydlíte v dětském pokoji svého synovce…

To je delší historie. Věc se má tak, že ještě studuju. Respektive mám přerušené studium, protože dodělávám závěrečnou práci a trvá trochu dýl. Když jsem studium přerušil, naši měli problém s tím, abych zůstal doma a psal svou práci, chtěli, abych šel pracovat, ale to bych ji nezvládal dopsat a točil bych se v kruhu. Než tu práci dopíšu, potřebuju klid. A tak jsem zatím u sestry.

Ono to možná bude tím, že jste si školu tolik prodloužil. Samozřejmě se to stává a je v pořádku studovat i když jste starší, jen jestli rodiče neočekávali, že bude potřeba i to zaměstnání…

Máte pravdu, je mi třiatřicet. Já jsem do práce nastoupil po maturitě, ale nebavilo mě to, tak jsem za rok šel na vysokou, ale vybral jsem si špatný obor. Po dvou letech trápení jsem přešel jinam, kde ale byl problém s jedním přednášejícím, který mi nechtěl uznat seminární práci – jednoduše si myslím, že mě prostě neměl rád. No a když to zkrátím, celé se to nabalovalo až nakonec jsem, kde jsem. Ale nestydím se za to. Každý se potřebuje hledat. Na studiu není nic špatného.

Rozhodně jsem nijak nechtěla hanit studium, to v žádném případě. Spíš si říkám, jestli se rodiče nebáli o vaši finanční stabilitu a budoucnost, ale samozřejmě nevím, jak jste to doma měli nastavené. Byli jste domluveni, že budete žít u nich, dokud školu nedokončíte?

Mně to přišlo jako přirozená věc, že dokud člověk studuje, bydlí ve stejném městě, jako je jeho škola a nemá žádného partnera, že je prostě u rodičů. Nevidím důvod platit hrozně drahý nájem nebo žít s cizími lidmi. To mi nedává smysl, když mám rodinu.

Rodina ví, že jste gay? Proběhl už coming out?

Řekl bych, že tuší. My jsme se o tom nikdy nebavili ve smyslu, že bych jim něco slavnostně oznamoval nebo se s nimi šel hádat. Prostě tak nějak žiju a oni to sledují, takže myslím, že tuší.

Jak vypadá vaše ideální budoucnost?

Chtěl bych manžela a děti, klasika. Jsem nastavený hodně tradičně, i když jsem gay. Nemyslím, že se tyhle slova nějak přímo mlátí. Sdílím stejné hodnoty jako, řekl bych, většina lidí. Prostě rodina a láska je nejvíc.

<Path> „Moji rodiče volí politiky, kteří jsou v přímém rozporu s mými zájmy,“ svěřil se muž. „Nechtějí, aby stát svěřil dítě gayovi.“Zdroj: Anonymní respondent, CNN Prima NEWS, irozhlas.cz

Žije se vám v Čechách dobře? Vím, že jste při studiích strávil dva semestry v různých zemích. Bylo to lepší, nebo horší než tady?

Já s Českem vůbec problém nemám. Pitomci se najdou všude. V každým státě je nějakej Okamura a v každý hospodě nějaký vylitý pako, co má patent na morálku. Tohle o našem systému vůbec není, v tom problém nevězí. Podle mě je problém prostě v lidech. Dneska najít vážný vztah, to je strašně těžké. Všichni vás hodnotí podle vzhledu, práce a dalších kravin, co si napíšete do profilu nebo se vás na to hned v úvodu zeptají. Když neprojdete sítem, tak smůla. Nikoho nezajímá vaše duše nebo úmysly. Chtějí všechno hned a dokonalé.

Takže si nyní nějak aktivně hledáte vážný vztah? Máte aktuální zkušenost, že to takhle při randění vypadá?

Snažím se, ale jak říkám, není to snadné. Žádné hluboké propojení jsem nenašel. Když mám rande, je to nějaká plytká debata o tom, kdo co dělá a kam chce cestovat a jak často chodí cvičit. A pak se rozejdeme a už se nikdy nepotkáme.

Problém v bydlení jsme tak nějak probrali – nepovažujete jej za stěžejní. Jste ale sám už několik let. Co je tedy kamenem úrazu?

Když se na mě podíváte, není to žádná hitparáda. Jako jasně, nejsem přímo nějaký kentusák, ale nejsem ani žádný model. Problém je, že na seznamce nemám šanci. Prostě nemám. Nikdo mi pořádně neodepisuje a když, brzy to odezní a najednou už se neozve. Na rande jsem dostal jenom pár lidí a nestálo to za tu snahu. Mám problém narazit na někoho, kdo by to bral stejně jako já. A to se snažím chodit mezi lidi, dělám všechno. Byl jsem i na Pridu, ale byl jsem tam sám. A když jste sám, těžko se seznámíte. Jít k hloučku lidí je mi proti srsti, když s sebou nikoho nemám.

Myslíte si, že ten neúspěch na seznamkách je věc vzhledu?

Podle mě jo. Já prostě přirozeně jsem takový typ. Nejsem vyrýsovaný, nejde mi to. Neopaluju se dobře, vlasy, jak vidíte, si taky dělají svoje… Nevím. Podle mě je to jenom o tom.

Já nemůžu za to, že se proti mně obrátil osud. Neměl jsem štěstí na výběr školy, na lidi, na načasování… Ale to neznamená, že nejsem perspektivní. Moje sebevědomí je teď na bodu mrazu, když přijde na osobní kontakt, protože vím, co zase přijde: Otázky na to, co dělám, co mám, kde bydlím, co jsem dokázal, jak na sobě makám… Nechce se mi pořád opakovat, že píšu diplomku a nemám čas! Někdy se přistihnu, jak už lidem lžu. Hrozně mě s tím povyšováním a souzením něčeho, čemu nerozumí, štvou.

Tipy redakce

Máte pocit, že gayové lpí na vzhledu svého protějšku a na jeho úspěších víc?

Podle mě jo. Ženám když – tedy podle mě – začne biologicky tikat, tak si prostě vyberou frajera, co jim tak nějak vyhovuje a jdou do toho, protože je tlačí čas. Nás nic nikam netlačí. Tak si vybíráme. A většina to přehání. Chovají se namyšleně a povýšeně.

Ale já jsem holku balil naposledy na základce, tak nemám zkušenost, abych to úplně dokonale porovnal.

Balil jste dívku? Povedlo se?

Později mi došlo, proč tak chci chodit k ní domů. Její bratr… Chápete! (smích)

Rozumím. Tak držím palce do dalšího randění!

Zdroj: Anonymní zdroj, redakce

Populární
články

Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
The Ugly Duchess
AKTUALITY

Renesanční dílo „Ošklivá vévodkyně“ vůbec nezachycuje ženu. Odborníci míní, že na obraze visícím v Národní galerii je muž-transvestita

Autor: Mirka Dobešová
Dodnes trpí tím, že v krásných šatech prý stále vypadá jen jako chlap v sukni
LIDÉ

„Závidím všem ženám. Své kamarádky nenávidím,“ přiznává žena, která cítí, že ji na cestě za vysněným vzhledem limitují lékaři

Autor: Irena Piloušková
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce
Living 2023

Zámek v Osečanech Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka se postupně proměňuje v netradiční bydlení. S LUI můžete nahlédnout dovnitř

Autor: Jan Witek Witek
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková

E-Shop