„Pomáhám duším odejít a lidem vysvětluji, aby se nebáli,“ popisuje odbornice (nejen) na paranormální jevy. Jak její práce probíhá?
Rozhovor
Zdroj: AdobeStock
<Path>

„Pomáhám duším odejít a lidem vysvětluji, aby se nebáli,“ popisuje odbornice (nejen) na paranormální jevy. Jak její práce probíhá?

Alexandra Hiermanová se různými způsoby věnuje očistě a korekci těla i duše. Kromě masáží, baňkování a cvičení, se ve velké míře zabývá i psychikou člověka. Mimo to však pracuje i s energií a paranormálními jevy. V čem její práce spočívá a proč se nejrůznějších paranormálních jevů zkrátka nebojí?
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
1. 2. 2023

Můžete nejprve přiblížit, čemu všemu se profesně věnujete?

Věnuji se především pohybovému aparátu, se kterým je samozřejmě spojena psychika člověka, takže dělám i kineziologii. Ale jsem také biotronik, takže pracuji s energií a provádím duševní hygienu, díky které lidé mohou získat více energie.

Tohle všechno je samozřejmě spjato s prostředím, ve kterém člověk žije. Ono se totiž často stává, že u spousty lidí, kteří ke mně přijdou a třeba i dodržují má doporučení – starají se o sebe, správně dýchají, dodržují pitný režim, sportují apod. – stále přetrvávají nějaké problémy. Proto dělám i měření patogenních a geopatogenních zón, se kterými je spojena i psychoaktivita. Spousta lidí pak zjistí, že spí ve špatné zóně, případně se u nich doma vyskytuje nějaká entita apod. To vše je potřeba technicky změřit a ošetřit.

<Path> Na jarní detox pomůže zázračný japonský produkt – zelený čaj Matcha TeaZdroj: Petr Patočka, iStock

Můžete mi více povědět o čištění našich domovů a pozemků? V čem to spočívá a proč je potřeba naše domovy čistit?

Něco podobného se dělá už od pradávna. Dříve se například vykuřovaly domácnosti na Štěpána či na Velikonoce. Má to své opodstatnění, protože mnohdy nestačí, když se domácnost pouze uklidí. Je potřeba ji vyčistit i od všech informací, které jsou tam vepsány lidmi, kteří tam žijí či dříve žili.

Občas se člověk přestěhuje na místo, kde vzniklo mnoho nehezké energie, která jej dokáže pohltit. Jakákoliv energie na nás působí. Hodně tak jezdíme nejen do bytů a domů, ale i na pozemky. Nejčastěji v době, kdy se tam lidé stěhují, nebo nemovitost kupují. Ono totiž není dobré mít dům třeba na tektonickém zlomu či na hřbitově. Tohle všechno jsme schopni zjistit a změřit.

Možná se nebudu mýlit, když prohlásím, že je tohle pro mnoho lidí jistým způsobem trochu kontroverzní téma? Určitě jste se setkala s názorem, že jsou tyto věci „blbost“, že nic podobného neexistuje a že to na nás nemůže mít vliv?

Já jsem technik, takže na vše pohlížím nejdřív po technické stránce. To znamená, že například měřím spodní vodu, tektonické zlomy, radon, ultrazvuk apod. Mnoho patogenních zón si doma vytváříme sami – elektromagnetické a elektrické pole, Wi-Fi, mikrovlny. Člověk si myslí, že žije bezpečně, ale ne vždy tomu tak je. Podobných zón si totiž vytváříme hodně. Kolikrát se stane, že spíme s počítačem nebo nabíječkou u hlavy. To všechno má na nás vliv. Takže vždy lidem poukážu na všechny tyto technické věci, které by měly být jinak.

Těmto technickým věcem ještě rozumím, ale co to duchovno a různé paranormální jevy?

Mnoha lidem to může přijít nepochopitelné, ale je jasné, že se mi nejčastěji ozve až ten, u koho se nějaký problém objeví a začne něco podivného prožívat – spánkové paralýzy, útoky, nebo jen pocit, že je něco špatně. Proto tomu většinou začne věřit až ten, komu se něco takového děje.

Lidi tohle téma samozřejmě děsí, ale jde jen o to, že nemají informace, které potřebují. I vědci dokázali, že duše opravdu existuje, proto není radno takové věci podceňovat. Ale jak říkám, důležité jsou v této fázi informace – říct klientovi, co a jak, ukázat mu vše i na přístrojích a poradit mu, jak s tím pracovat a nepřitahovat k sobě špatné věci.

Takže každý z nás se může stát krotitelem duchů?

Já to pojmenování nemám ráda. Vždyť vy jste vlastně také duch, jen s tím rozdílem, že jste stále v tělesné schránce. Duch jako takový je vlastně to stejné, akorát bez tělesné schránky. Ale ano, když je potřeba, pomáhám duším odejít tzv. „domů“. Vše navíc musím lidem podrobně vysvětlit, aby se nebáli. Často se totiž bojí pouze sami sebe. Naše fantazie je totiž nekonečná.

Zdroj: Giphy

Zaslechl jsem, že je dobré takové čištění provést před tím, než se nastěhujete do nového bytu či domu...

Určitě ano. Stejně tak, jako se nový byt či dům vymaluje a uklidí, mělo by se dbát i na tyto energetické věci. Je to jako matematika. Vezměte si, že doma zanecháte obrovské mínus a po vás přijde někdo, který to mínus do svého pole načte. To není dobré. Je lepší prostor „vynulovat“ a „resetovat“, čehož se dá dosáhnout pomocí meditace či různých přírodních rituálů. My používáme například tóny tibetských mís a vykuřovadel apod. Nicméně k podobnému čištění domácností, ale i dalších prostor, by mělo docházet pravidelně.

Jak takové čištění konkrétně probíhá?

Ze všeho nejdřív proběhne kompletní měření patogenních a geopatogenních zón. Poté se přechází na psychoaktivní zóny, které je možné čistit pomocí tónů. Dále používám i vykuřovadla kadidlo, kopál, dračí krev či jiné pryskyřice. Všechny tyto věci dokážou nádherně resetovat celé prostředí.

Vzpomínáte na nějaké místo, které pro vás bylo dosud nejtěžší vyčistit?

Vzpomínám třeba na to, když jsme byli v Pardubickém kraji čistit dům a pozemek. Nedalo se tam doslova chodit. Do toho jsme tam byli za šera a během naší práce se navíc začalo kazit počasí. Bylo to velmi strašidelné a komplikované. Připadala jsem si jako v hororu. Navíc tam nebyla moc příjemná energie. Musela jsem v tu chvíli doslova vypnout hlavu, protože naše představivost je neuvěřitelná a kdybych popustila uzdu fantazii, kdo ví, jak by to dopadlo.

Avšak podobných příběhů je mnoho. Občas se totiž entitám nelíbí, že do daného prostoru vstupujeme, takže nám dělají různé schválnosti. Mohou nás popostrčit apod. Jsou to sice nepříjemné věci. Ale ten, kdo nejvíc atakuje, potřebuje většinou největší pomoc. Nedávno jsem čistila starý byt v Brně, ve kterém byla hodně stará entita gestapáka, který tam byl zabit. Bylo potřeba vyslovit jeho příběh a pak teprve mohl odejít. Podobně je to vesměs všude. Entity jen žádají pochopení, poté se většinou stáhnou a je klid.

<Path> „Sexualita je jako maturita. Čím víc se učíš, tím víc je ti jasné, že nic nevíš,“ říkají autorky podcastu o sexu, intimitě a duchovnu Chci to!Zdroj:

Takže se lidé nemusí bát, že na ně duchové zaútočí?

Bát by se neměli. Neměli by dávat najevo strach. Buď jim totiž propůjčíte strach, nebo pochopení. Jak už jsem říkala, pokud dojde k nějakým atakům apod., tak vás duchové většinou upozorňují na to, že potřebují pomoc. Z naší dlouholeté praxe jsme zjistili, že mrtví pomáhají živým a živí pomáhají mrtvým. Vždy, když se totiž někde paranormální jevy objeví, děje se něco i v rodině toho člověka. Případně není vše v harmonii a v souladu. Řeší se peníze, závislosti, případně další problémy.

Zajímá mě ještě jedna věc… Dokážete si poradit opravdu s každým prostorem? Nebo se najde i takové místo, které vyčistit nelze?

Já nemachruji, ale jsem věřící. Takže jsem posílána přesně tam, kde mám a mohu pomoct. Ale na stejná místa se pak už většinou nevracím. Snažím se totiž lidi naučit, jak by o sebe a o prostor, ve kterém žijí, měli pečovat sami. Snažím se o to, aby lidé byli svobodní, než aby byli neustále závislí na mně. To je má priorita.

Zdroj: Jan Witek

Populární
články

Pravda vyšla najevo až roky po rozvodu
LIDÉ

Rozhovor s otcem a dcerou: „Že má táta přítele, vím až od sedmnácti let. Mrzí mě, že si nemyslel, že bych ho podpořila,“ říká žena

Autor: Irena Piloušková
Tuto fotogrfii má Matějosvký v e-shopu. Lépe ukazuje vzor i skutečnou barvu povlečení
STYL

Z prémiové bavlny se nebude chtít vám ani milencům. Luxusní kvalitu textilu Matějovský potřebujete vyzkoušet na vlastní (holou) kůži

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
LIDÉ

Psycholog Jeroným Klimeš šokoval výroky o promiskuitě gayů, odborníci od něj dávají ruce pryč

Autor: Michal Černý
Kdo nevyhodil, jako když najde! Ne ovšem video kazety, nýbrž fashion z přelomu tisíciletí
Trendy & Styl 2024

Křiklavá smrt tichého luxusu: Vytáhněte poklady divokého mládí, rok 2024 je ve znamení eklektické nadsázky a retra z přelomu tisíciletí

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko

E-Shop