Jak poznat, že jste našli toho pravého? Inspirujte se tipy, jak zjistit, jestli jste spřízněné duše
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

Jak poznat, že jste našli toho pravého? Inspirujte se tipy, jak zjistit, jestli jste spřízněné duše

Věříte, že na vás někde na světě čeká bytost, ke které jednoduše patříte, anebo stojíte na straně těch, kteří se na párování dívají o něco skeptičtěji? Pokud cítíte alespoň kouskem své duše, že přece jen na tom osudu něco bude, zkuste se inspirovat následujícími tipy, jak poznat toho pravého.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
1. 7. 2024

Jak vlastně spřízněná duše vypadá? A existuje vůbec?

Co to vlastně je, ta spřízněná duše? Jak vypadá? Jak se projevuje? A lze ji poznat na první dobrou? Podle Brides.com je naší spřízněnou duší ten člověk, se kterým cítíme hluboké propojení, nikoli však závislostní nebo potřebné. Toto spojení se vyznačuje především rovnocennou měrou uspokojení potřeb a není výjimkou, že emoce z nalezení právě takového partnera mohou změnit naše vnímání světa natolik, že se bezbolestně a dobrovolně přesuneme od egoismu a sobectví k altruismu a reciprocitě.

Rodinný a manželský psycholog doktor Michael Tobin si o tématu myslí následující: „Jde o zjištění, že právě tento člověk, který s vámi sdílí život, je vaší součástí.“ Má tím pádem rozhodně zásadní vliv na naše bytí a stává se spolucestujícím na trase života. Díky sobě navzájem pak mohou oba partneři přerůst i vlastní původní limity a objevit v sobě lepší JÁ.

Jak poznat, že je váš partner i vaše spřízněná duše?

1.    Jste nejlepšími přáteli

Spřízněná duše je nejen vašim milostným partnerem, ale i parťákem, jak na sluncem zalitou zábavu, tak do deště. Můžete o všem mluvit? Zasmějete se spolu? Baví vás nějaký společný koníček? Věříte si? Pokud cítíte, že člověk, který s vámi sdílí život jako vaše láska, je i opravdu skvělý kamarád, je to znamení, že jste možná opravdu natrefili na spřízněnou duši!

<Path> Dlouho se rozhodujete a máte strach, že jste si stejně nevybrali to nejlepší? Možná trpíte FOBO, syndromem z blahobytuZdroj: theguardian.com, derstandard.at, patrickmcginnis.com

2.    Nepopsatelný klid

Je vám líp, když jste spolu? Cítíte se bezpečně a tak nějak víc v klidu, jakmile máte prostor být jeden s druhým? Pak vám nejspíš vaše podvědomí radí, že je mu v tomto vztahu opravdu příjemně a má to tak být.

I Love You Reaction GIF by DemicZdroj: Giphy

3.    Empatie a společné prožívání

Pokud partnera něco trápí, sdílíte s ním jeho smutek. Pokud zažije úspěch, upřímně se radujete a těšíte společně: Jste si totiž navzájem největšími fanoušky. Stačí málo, abyste si všimli změny nálady, víte, co mu rozradostnilo den, a rozeznáte na jeho kamenné tváří mezi stovkou lidí i to, že se zrovna necítí ve své kůži? Pokud mezi vámi oboustranně funguje taková empatie, je váš vztah opravdu silný.

4.    Respektujete se

I spřízněné duše mohou někdy narazit na problém, neshodu nebo rozdílný názor. I přesto, že tomu tak je, nebojí se být samy sebou, protože vědí, že jsou přijímány. Jak reaguje ten pravý nebo ta pravá, pokud dojde na drsnou realitu, či dokonce zádrhel? I v případě, že přijde zkrat, respektujete jeden druhého natolik, že si jednoduše nepůjdete po krku. Pokud vám i v naprosté nahé upřímnosti či těžkých časech záleží na pocitech a dobru vaší lásky a cítíte totéž i z druhé strany, pravděpodobně spolu opravdu máte být.

5.    Vyrovnáváte se navzájem

Tímto bodem určitě není myšleno nějaké soupeření. Naopak. Spřízněné duše i přes rozdílnosti povah, očekávání nebo nedostatků nacházejí právě v těchto odlišnostech cesty, jak se navzájem obohatit a doplnit.

6.    V důležitých věcech panuje shoda

Chcete dům, ale partner miluje bydlení v bytě? Celou svou duší toužíte po psí smečce, ale vaše láska nesnáší zvířata? Milujete svůj klid a neradi se vydáváte do ciziny, zatímco váš drahý by nejraději procestoval celý svět? Pak to není úplně dobré znamení… Přestože rozdíly a konflikty jsou běžné u všech párů, alespoň základní obrysy dalšího směřování by měly být shodné.

<Path> „Můj vztah s partnerem je homo verze manželství po 30 letech,“ popisuje gay, který s přítelem nemá vůbec sex. Jak jejich soužití funguje?Zdroj: Redakce

7.    Motivujete se

Je pro vás váš partner inspirací? Přejete si přiblížit se té nejlepší verzi sebe sama? Záleží vám i na tom, jak se vyvíjí váš drahý, a podněcujete jeho píli a vytrvalost? Oboustranná motivace je rozhodně klíčem ke společnému rozkvětu.

8.    Jste připraveni za vztah bojovat

Vztahy nejsou vždycky jednoduché a řešení krizí také ne. Přesto jste však ochotni bojovat a udělat maximum pro to, aby váš vztah vydržel. Pokusíte se mluvit, odpouštět, omluvit se nebo třeba zapracovat na svém chování. Pokud je pro vás váš partner natolik podstatný, že jste ochotni obrátit se na odborníka a komunikovat i o nepříjemných tématech a víte, že on to bere stejně, máte napůl vyhráno.

Tipy redakce

9.     Bez chemie to nejde

Jak jde o lásku mezi partnery, musí tam být i přitažlivost. Samozřejmě, že je možné potkat i osudového kamaráda, anebo mít to nejsilnější propojení s nějakým rodinným příslušníkem. Ovšem životní partner, to je něco jiného: Pokud vám to v posteli nefunguje, necítíte žádné napjaté mravenčení a nemáte potřebu být mu nablízku, možná (nebo spíš určitě) to není ten pravý…

10.    Prostě to víte

Říká se, že když nalezneme toho pravého, jednoduše začnou všechny ty rozumy, které jsme dřív slýchali, dávat smysl. Intuice a naslouchání emocím je v tomto případě rozhodně na místě. A tak pokud ve svém nitru víte, že právě prožíváte lásku svého života s tím, kdo k vám skutečně patří, je to opravdu kouzelné.

Zdroj: brides.com, cosmopolitan.com, theodysseyonline.com, seventeen.com, lovepanky.com

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
„Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár
LIDÉ

Seznámení s partnerovým otcem nevyšlo. „Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár

Autor: Irena Piloušková
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop