Jen design nestačí. Pět zásad, jak vybrat sluchátka pro sport
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Technics/se svolením

Jen design nestačí. Pět zásad, jak vybrat sluchátka pro sport

Tytam jsou časy, kdy byla sluchátka jen utilitární objekt, jehož jediným smyslem byl poslech hudby. Dnes od nich očekáváme kromě špičkového zvuku i zajímavý design, dlouhou výdrž (samozřejmě máme na mysli ta bezdrátová) nebo zvýšenou odolnost. Ta je obzvlášť důležitá v případě, že nám sluchátka budou dělat společnost ve fitku, při běhání nebo na túrách. Ne každá sluchátka si totiž dokážou se zvýšenými nároky v podobě vlhkosti a otřesů poradit. Nač se tedy při výběru sluchátek na sport zaměřit?
Redakce Redakce Autor
20. 2. 2023

Pozor na tři písmena

S téměř jakoukoli tělesnou aktivitou se pojí zvýšené pocení. To je pro sluchátka rovnou dvojitou výzvou. Problematická totiž není jen vlhkost, ale i agresivní soli, které se v potu nacházejí. Jak tedy při výběru nesáhnout vedle?

Nejjednodušší je sledovat specifikaci IPX. Za těmito třemi písmeny se skrývá údaj, který udává odolnost sluchátek proti vniknutí vody, a platí, že čím větší číslo, tím lepší ochrana. Zatímco IPX0 neposkytuje ochranu vůbec žádnou, pro sportovní aktivity je třeba vybírat mezi sluchátky s odolností IPX3 nebo ještě lépe IPX4. V takovém případě máte jistotu ochrany před potem i deštěm.

<Path> Nevěříte na trenéry? Přesvědčíme vás, že cvičit pod dohledem odborníka má smysl pro nováčky i zkušené fintessákyZdroj: postpartumtrainer.com, Jindřich Ulrych / LUI.cz, askmen.com

Pevně na svém místě

Při sportu musí naše tělo i sluchátka vydržet mnohé. Prudké dopady, rychlé skoky, nebo dokonce občasný pád si přímo říkají o vyklouznutí z uší v tu nejméně vhodnou chvíli. Každé ucho je jedinečné, a tak, pokud je to možné, před koupí zkuste, zda vám sluchátka správně sedí. Pro sport doporučujeme sluchátka co nejlehčí a přinejlepším tzv. špunty, které se zasouvají přímo do zvukovodu a je tak těžší je vytratit.

Ať vás nezradí baterka

Málokdo se chce při soustředění na výkon rozptylovat všudypřítomnými kabely a většina z nás tak sáhne po bezdrátových sluchátkách. Pokud zvolíte levné kusy, možná při nákupu pár stovek ušetříte. Více než v uších ale budete sluchátka mít v nabíječce. Rozhodně si tedy dejte při výběru záležet, aby kapacita sluchátek i jejich pouzdra byla dostatečná.

Stejně tak se vyplatí sledovat, zda sluchátka nabízejí funkci rychlonabíjení. Máloco je tak demotivační, jako když člověk vyběhne z domu a už v předsíni se mu ozve zvukový signál značící blížící se vybití.

Nic než hudba

Takzvaný noise cancelling je dnes už výsadou velké části kvalitních sluchátek na trhu, zdaleka však ještě není standardem. Zážitek z poslechu, který přináší, však za to jednoznačně stojí. Všechny okolní hluky a ruchy totiž aktivně potlačuje a vy se tak můžete soustředit pouze na poslech.

Funkce přijde vhod například v posilovně, pokud chcete uniknout hlasité hudbě z reproduktorů a raději svůj workout doprovodíte vlastním mixem. Při nákupu sluchátek pro sport tak doporučujeme jednoznačně vybírat mezi těmi, která aktivním potlačováním hluku disponují.

Sluchátka jako doplněk

V neposlední řadě dbejte při výběru sluchátek i na jejich vzhled a design. Kvalitní sluchátka jsou investicí v řádu tisícikorun, a tak je důležité, aby stejně dobře vypadala, jako fungovala. Vkus je však věc subjektivní, a tak konkrétní výběr necháme na vás.

Favorit redakce: V redakci jsme si oblíbili sluchátka Technics EAH-AZ60, která kombinují špičkový zvuk, duální hybridní potlačení šumu, IPX4 ochranu proti vodě a dlouhou výdrž baterie. Díky funkci Quick Charge navíc zajistí při patnáctiminutovém nabíjení více než hodinu poslechu.

Zdroj: Redakce

Populární
články

Przní se kvůli nebinárním lidem čeština? Podle odborníků se jazyk vyvíjí neustále a změny jsou tedy přirozené
LIDÉ

Vysvětleno: Nebinární lidé a čeština. Aneb měli bychom namísto „Martin přišel“ nově psát „Martin přišelx?“

Autor: Mirka Dobešová
Bionický pensi vrátí erekci i těm, kterým jiná lečba nepomáhá
TĚLO & MYSL

Bionické penisy pomáhají mužům s poruchami erekce a nejen jim. Před „akcí“ je stačí nafouknout a zachrání i ty, kdo o úd přišli úplně

Autor: Martin Lyko
Vzájemná masturbace je důležitou součástí sexuální spokojenosti
HOT!

Vzájemná masturbace je klíčem ke šťastnému sexuálnímu životu, tvrdí vědci. Oproti sexu má navíc hromadu výhod

Autor: Martin Lyko
"Často klientkám jen naslouchám. Neplatí si mě vždy jen pro sex"
PODCAST

Profesionální společník Tom (34): Mé klientky mi platí 4 tisíce na hodinu. Jde o dobře situované ženy ve středním věku. Ne vždy dojde na sex

Autor: Jakub Starý
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?
FUN

Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?

Autor: Irena Piloušková
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop