ArtMoment: Ideální spojení kreativní zábavy a večera s přáteli
Reportáž
Zdroj: ArtMoment

ArtMoment: Ideální spojení kreativní zábavy a večera s přáteli

Možná jste už sami zaznamenali trend večerů strávených malováním s přáteli v kavárnách a restauracích. ArtMoment nabízí tříhodinová sezení ve společnosti plátna a barev, odkud si kromě kreativního zážitku odnesete i své vlastní umělecké dílo. V redakci nás zajímalo, proč je to takový hit a jak to vlastně probíhá. Proto jsme společně s šéfredaktorkou Irenou Pilouškovou vyrazili na jeden z kreativních ArtMoment večerů a vyzkoušeli si malování na vlastní štětec!
Ondřej Josef Kubáček Ondřej Josef Kubáček Autor
8. 12. 2022

Hned na začátek bych asi měl říct, že barvy a štětec jsem měl naposledy v ruce na hodinách výtvarné výchovy ještě na základní škole a že moje obrázky se na nástěnku dostaly pouze v případě, že bylo potřeba zaplácnout nějaké prázdné místo ve tmavém koutě! Zato Irena je kreativec a malováním relaxuje poměrně často, takže jsem si říkal, zda dělám dobře. Na druhou stranu – nikdo můj výkon známkovat nebude a čas od času mě napadlo, že bych si někdy zkusil něco namalovat. Ale znáte to. Plánů můžeme mít sebevíc, jenže s jejich realizací to někdy pokulhává. Obzvlášť v případě relaxace.

Když jsme konečně dali dohromady termín, nestálo nám už nic v cestě. A tak jsme se jednoho listopadového večera sešli před restaurací Stopka v Karlíně, kde probíhal právě náš malířský večer ArtMoment. Jinak mohou být i ve Vnitroblocku, na Smíchovské náplavce nebo i v dalších městech, konkrétně v Brně, Plzni či v Ostravě. Při výběru místa a rezervaci konkrétního termínu si dejte pozor na to, abyste uvedli, že nejdete sami. Kvůli lepší organizaci jsou totiž místa přidělována a tak je do poznámky třeba napsat, s kým chcete sedět! My jsme to zvládli, takže nebyl problém.

Hned po příchodu najdete na své židli praktickou dlouhou zástěru, abyste si neušpinili své oblečení. Pak přichází na řadu dvě důležitá rozhodnutí – co chcete jako welcome drink a co chcete malovat. V prvním případě si na lístečku zaškrtnete jednu z variant – já si dal prosecco a Irena bílé víno. Na výběr jsou ale také káva, čaj, limonáda, aperol a tak. S výběrem předlohy je to už trochu složitější. Na stolech jsou kupičky s obrázky o velikosti pohledu, mezi nimiž najdete krajinky, zvířecí motivy, avokáda, rostliny apod.

Malíř – rebel

Irena si vybrala motiv kočičího oka a já? Já se rozhodl být trochu rebel a malovat si podle svého, bez předlohy. Nezůstal jsem v tom ale sám, naše šéfredaktorka si sice zvolila předlohu, ale měla v plánu černou kočku provést v trochu výraznějších barvách. Velkou radost jsme tím malířským asistentkám neudělali, protože se jim lépe radí a pomáhá s pro ně známými předlohami. Hůl nad námi ale nezlomily.

Možná si vzpomenete na již zmiňované hodiny výtvarné výchovy, kdy jste stáli s paletami a štětci frontu u umyvadla, abyste si je mohli opláchnout. Tohle zde ale zcela odpadá. Jsou to právě asistentky, kdo vám zařídí vše potřebné – vymyjí štětce, vymění vodu nebo donesou barvy, které právě potřebujete. Sami se pak můžete zcela věnovat své tvorbě, protože je o vás dokonale postaráno.

Když dva dělají totéž, není to totéž

Ač se tři hodiny mohou zdát jako příliš dlouhá doba, není to tak. Jde o dobře zvolený čas, během kterého zvládne dokončit menší obrázek opravdu každý – i já! Navíc si u malování opravdu duševně odpočinete a ještě u toho zvládnete probrat nejnovější záležitosti s přáteli. Zde se možná hodí jedno malé varování.

Všichni malující sedí poměrně blízko sebe a tak si opravdu osobní témata nechte až na skleničku po dokončení obrazu. Mohli byste totiž snadno způsobit, že si někdo úzkoprsý v šoku plácne barvy do klína. Náš večer však probíhal v poklidné atmosféře, kdy se všichni vzájemně chválili a zároveň zvědavě pokukovali po plátnech ostatních. Někteří si totiž zvolili stejné předlohy, ale výsledky byly i tak originální!

<Path> 8 seriálů, na které každé dítě devadesátek koukalo po školeZdroj: Giphy.com

Zajímavé bylo také složení osazenstva – sešli se jak jednotlivci, kteří si chtěli užít kreativní chvíle, tak páry, skupinky přátel, matky s dcerami, prostě různí lidé se stejným záměrem. Občas také probíhají čistě pánské večery nebo večery zaměřené na konkrétní téma. ArtMoment je tedy vhodný opravdu pro každého.

V průběhu večera kolem vás kromě asistentek prochází také fotograf nebo fotografka, takže si kromě obrazu odnesete i pár fotografií, na kterých zrovna nervózně zíráte na prázdné plátno, nebo se naopak soustředíte na nějakou veledůležitou tečku. Se svými díly se pak můžete pochlubit na sociálních sítích a každý vám bude závidět, jak skvělí malíři jste. Navíc jde o skvělý dárek! Ten můžete dát sami sobě nebo v podobě voucheru také svým blízkým. A to se takto před Vánoci hodí!

Zdroj: Redakce, ArtMoment

Populární
články

Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
The Ugly Duchess
AKTUALITY

Renesanční dílo „Ošklivá vévodkyně“ vůbec nezachycuje ženu. Odborníci míní, že na obraze visícím v Národní galerii je muž-transvestita

Autor: Mirka Dobešová
Dodnes trpí tím, že v krásných šatech prý stále vypadá jen jako chlap v sukni
LIDÉ

„Závidím všem ženám. Své kamarádky nenávidím,“ přiznává žena, která cítí, že ji na cestě za vysněným vzhledem limitují lékaři

Autor: Irena Piloušková
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Living 2023

Zámek v Osečanech Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka se postupně proměňuje v netradiční bydlení. S LUI můžete nahlédnout dovnitř

Autor: Jan Witek Witek

E-Shop