„Bere si staršího, musí to být zlatokopka!“  Ale proč by to tak mělo být? Věk je pouhé číslo a ve vztahu nehraje roli
Rozhovor
<Path>

„Bere si staršího, musí to být zlatokopka!“ Ale proč by to tak mělo být? Věk je pouhé číslo a ve vztahu nehraje roli

Na téma věkového rozdílu mezi partnery se objevuje řada názorů a předsudků. Často všichni kolem říkají „ona si bere staršího, to je ale zlatokopka!“ Přitom věk nehraje v našich vztazích žádnou zásadní roli. Důležité je, aby spolu dva byli šťastní. Určitě i vy máte ve svém okolí někoho s velkým věkovým rozdílem, není na tom totiž v dnešní době nic neobvyklého. A splňovat nějaké rádoby „ideální“ věkové rozdíly jen kvůli společnosti nedává smysl. Důležité totiž je to, jak se uvnitř cítíme my.
Aneta Šimečková Aneta Šimečková Autor
16. 12. 2022

Jirka a Simona Hamalovi jsou spolu už tři roky a byla to mezi nimi láska od samého začátku. Jirkovi je 61 let a Simče 29, jsou spolu šťastní a mají krásného syna. Rozhodně u nich nikdy věk nehrál roli. „Pro lásku není důležité, aby se k sobě lidé hodili, ale aby spolu byli šťastní,“ dodává Simča, která nám poskytla rozhovor. 

Jiří a Simona Hamalovi:
On: Bývalý gólman Sparty, hokejový agent a právník, 61 let
Ona: Redaktorka Deníku Sport, 29 let
Společné koníčky: Cestování, starání se o syna, dobré jídlo a víno

<Path> LUI BOY: Tom Daley - Britský sexy olympionik odkryl detaily o své sexualitě. Pánové mají šanci!Zdroj:

Vy jste krásný pár z kterého vyzařuje mnoho lásky. Spokojenost je z vás vidět a všichni vědí, že jste se hledali, až jste se našli. Máte mezi sebou ale velký věkový rozdíl. Jak moc velký vlastně je? 
Když jsme se s manželem seznámili, řekl mi, že se zasekl ve 38mi a že už nějakých pár let mu je 38, takže mezi námi zas až takový velký věkový rozdíl není.

Jak jste se seznámili? 
V Moskvě. Na baru. Manžel je hokejový agent, já hokejová reportérka, takže jsme se poprvé potkali v Moskvě, kde jsme oba byli pracovně. A jak se říká: po práci, legraci - po jednom hokejovém zápase nás v Českém domě seznámil jeden náš společný známý. 

Jak si k tomu ze začátku přistupovala? Vadil ti ten věkový rozdíl? 
Nevadil. Když jsme se seznámili, tak jsem byla trochu opilá, takže v tu chvíli mi bylo všechno jedno. Ne vážně, v našem vztahu nikdy nebyl věk problém. Doopravdy ještě nenastala situace, kdy bych si řekla, že to je kvůli věku. 

Když jste s Jirkou spolu začínali chodit. Rozmlouvalo ti ho okolí? Říkali ti, že je o moc starší? 
Samozřejmě pár takových pokusů bylo. Až s odstupem času jsem si uvědomila, že mi ho rozmlouvali lidi, kteří mi spíš to, že jsem tak šťastná nepřáli, než že by jim vadil věkový rozdíl. 

Co tvoji rodiče? Jak Jirku přijali? 
Jirka si dokáže rychle získat lidi, a to se mu povedlo i u mých rodičů. Zamilovali si ho hned při seznamování. Můj táta například vůbec nepije alkohol. Nikdy jsem v životě jsem ho neviděla opilého. Co jsme s Jirkou spolu, nedokážu ani spočítat, kolik můj manžel mého tátu opil.

Věděla jsi od začátku, že Jirka je tvoje osudová láska a že ti věk nevadí?  

Věděla. Když se člověk kvůli vám kompletně změní a udělá pro vás to, co ještě nikdo před ním, prostě víte, že to je ten pravý. A že je úplně jedno, jaký rok má napsaný v občance.

Ideální věkový rozdíl ve vztahu neexistuje, alespoň podle mého. Myslíš si to taky? 
Rozhodně. Láska je o lidech, ne o věku.

Vnímáš někdy, že mezi sebou ten věkové rozdíl máte? Jsou třeba takové situace, kdy se řekneš, že je to kvůli věku? 
Samozřejmě i u nás někdy není všechno růžové. Každopádně ještě nikdy to ale nebylo kvůli věku.

Jak dlouho už spolu vlastně jste? 
Jsme spolu už tři roky. Přijde mi, že co jsme spolu, čas utíká tak dvojnásobně rychle.

Dnes jste manželé a máte krásného syna. Máte třeba každý jiný přístup k výchově? Hraje v tom roli věk? Nebo jste sladění? Nebo v tom ten věk roli vlastně zase vůbec nehraje? 
Věk v tom hraje roli pouze v případě, že Jirka má už děti z prvního manželství, na které dřív neměl tolik času, takže teď si Sebíčka neskutečně užívá. Každou chvíli s ním. Někdy s nadsázkou říkám, že je lepší máma než já. Opravdu, tím, že už má něco za sebou, dokáže snad v každé situaci zachovat klid. To já jsem taková hysterka trochu, takže se v tom rodičovství naštěstí skvěle doplňujeme.

Plánujete i druhé miminko? 

 Já ne, chci si teď hlavně užít to jedno, co máme. Ale manžel to občas nadhodí, že by to chtělo ještě holčičku. 

Snad to není nevhodná otázka, ale myslíš si, že se Jirka kvůli tobě třeba i více snaží pečovat o sebe? 
To si nemyslím. Jirka vypadá na svůj věk výborně. Udržuje se pořád stejně.

Spoustu lidí odsuzuje velké věkové rozdíly a z mladších žen dělaní „zlatokopky“ apod. Přitom to v mnoha případech tak vůbec není. Hlavně u vás jde o opravdovou lásku. Setkáváš se ale i s takovými situacemi či komentáři? 
Ano, setkávala jsem se s tím hlavně na začátku vztahu. Bylo to šílené, chodily mi různé anonymy, kde mi lidi nadávali. Takových zpráv mi přišlo třeba i několik denně. Každopádně bych chtěla říct, že Jirka sbalil mě, ne já jeho. Takže nějaké řeči o zlatokopkách nejsou vůbec na místě. 

Jak k tomu přistupuješ? Trápí tě to? 

Dřív mě to trápilo hodně. Teď, co máme malého syna, tak už mám naštěstí úplně jiné starosti, než řešit, co si myslí ostatní. To co mezi sebou s Jirkou máme je vzácné a důležité je, že my dva víme, jak to je. Co si kdo myslí, už není naše starost. 

Vnímáš, že jsi třeba omezila zveřejňování některých fotek či věcí na sociální sítě, aby tě lidi neodsuzovali? 
Je pravda, že v jednu chvíli jsem smazala i Instagram. Hodně jsem si to ze začátku brala. Pak jsem si ale jeden den řekla: "tak jsi se zbláznila?! Je to tvůj život, žij si ho jak chceš." Uvědomila jsem si, že nikdo přece nemá právo mě odsuzovat. A rozhodně ne lidi, co mě ani neznají nebo lidi, co se schovávají za anonym.

Kde všude ti píší hanlivé zprávy? Jsou to hlavně ty sociální sítě?
Ano, hlavně tam. Tam je to totiž pro všechny nejjednodušší. Založit si anonymní profil a nadávat ostatním. 

<Path> „Bere si staršího, musí to být zlatokopka!“ Ale proč by to tak mělo být? Věk je pouhé číslo a ve vztahu nehraje roliZdroj: Simona Hamalová, redakce

Vnímáš, že je opravdu největší problém či největší negativum u párů, kteří mají velký věkový rozdíl, jednoduše společnost? 
Určitě. Je to obrovský stereotyp. Mladá žena, která má za partnera staršího muže, automaticky rovná se zlatokopka. Naštěstí doba se mění a společnost také. 

Je něco, co bys takovým haterům vzkázala? Nebo co bys chtěla říct ohledně vztahů s věkovým rozdílem? 
Hezky to vystihuje citát: "pro lásku není důležité, aby se k sobě lidé hodili, ale aby spolu byli šťastní." A to my opravdu jsme. 

Na závěr, Simi, co plánujete do budoucna?
Asi být tak šťastní, jako jsme do teď. A taky ukázat Sebíčkovi svět.

Zdroj: Simona Hamalová, redakce

Populární
články

E-Shop