Zpověď ošklivého homosexuála. Jak být šťastný, i když sudičky nedopřály atraktivní vzhled
LGBT+
Zdroj: Adobe Stock

Zpověď ošklivého homosexuála. Jak být šťastný, i když sudičky nedopřály atraktivní vzhled

Nalijme si čistého vína: gay komunitu ovládá pachtění se za vizuální krásou, za atraktivitou sexuálních protějšků. Petr ze Vsetínska, s kterým jsem si povídal, o sobě říká, že když se rozdávalo „hezounství“, spletl si fronty a postavil se do řady pro „skřety“. Jak dosáhl svého štěstí?
Albert Prokop Albert Prokop Autor
29. 11. 2022

Na Petra jsem před lety narazil náhodou v jedné diskusi na internetu, zaujal mě svými zájmy, a tak jsme si začali psát. A jakkoli o sobě rád tvrdí, že jste „ošklivějšího gaye v životě neviděli“, málokdy člověk narazí na někoho tak šťastného, spokojeného a takříkajíc na pohodu. Je to miláček.

„Rodiče mi nepředali gen krásy, vyrostl ze mě ošklivý jeskynní troll. Skřet. Hnusáček. To jsem prostě já. (směje se) Je pravda, že v době dospívání jsem tím trochu trpěl, člověk se přece jenom chce líbit, a to i těm holkám, i když o ně sám nestojí. Ale nebylo mi dopřáno. Dokonce se mi kolikrát stalo, že jsem přišel na rande přes seznamku na netu, a i když jsem je předem varoval, při našem setkání jsem v jejich očích úplně viděl to znechucení a rozčarování. To na sebevědomí moc nepřidá,“ přiznává pro LUI čerstvý pětatřicátník.

Doba a sexualita si žádá své: pokud chcete být na roztrhání těla, žádoucí v „teplé“ komunitě, buďte pokud možno koloušek s atletickým tělem a andělskou tváří minimálně typu Brada Pitta nebo Justina Biebera zamlada. 

Nebo buďte urostlý, trochu vousatý alfasamec, to je druhá nejtypičtější možnost.

Petr o sobě říká, že do obojího měl a má nejdál, jak je to jen možné.

„Prošel jsem si fází, kdy mi nebylo úplně do zpěvu. Člověka to samozřejmě trápí, většina z nás je nastavená sdílet život v páru. Jenže jestliže mi rodiče do vínku nedali fyzickou atraktivitu, zdědil jsem po nich podle mě docela dobrou povahu. Kamarádi a kamarádky o mně říkají, že jsem takzvaně ‚easygoing‘, prostě pohodář, rád se bavím, směju, nezkazím snad žádnou legraci. Rád pomáhám lidem kolem sebe a na lidi a na svět se dívám docela pozitivně,“ říká vyučený zámečník s lehkým studem kvůli tomu, že o sobě mluví takovým způsobem.

Nový singl Miley Cyrus Flowers je porozchodovou ódou na sebelásku. Bude vám znít v uších a budete se milovat13. 1. 2023

Za sebe musím souhlasit: nikoho pozitivnějšího jsem za svůj život nepotkal. I tu nejčernější myšlenku dokáže přetavit v legraci, v něco fajn. Řečeno obrazně: Napůl naplněná sklenice u něj není poloprázdná, ale je v ní dost vody, aby uhasila žízeň.

„Do tohohle stavu jsem ale musel trochu dospět. Přišlo to někdy asi před zhruba dvanácti lety, když jsem se smířil s tím, jaký jsem, že to lepší nebude, přestal se tolik a za každou cenu pachtit za láskou a nechal to osudu. Jako by ze mě spadl kámen, břemeno, všechno se změnilo,“ vzpomíná.

Už po pár týdnech prý potkal nejkrásnějšího kluka, kterého kdy v životě viděl. 

„Bylo to sice krátké, protože odjel studovat do zahraničí, ale o to intenzivnější. A následovaly další pokusy v hledání lásky. Někdy jsem měl štěstí, jindy míň. A měl jsem jak partnery, které by komunitní porota oznámkovala devítkami nebo desítkami, tak normální, obyčejné chlapy. Docela mě fascinovalo, proč na mě letí i ti hezouni; říkali mi, že je přitahuje právě moje povaha, že šířím pohodu. A prý mám hezké oči,“ pokračuje v lehce stydlivém tónu, protože se v Česku asi úplně nenosí mluvit o sobě hezky.

Zdroj: Giphy

„Osm let zpátky jsem potkal svého Víťu. Je to nádherný chlap zvenku i zevnitř. A být uzákoněné manželství pro všechny, už dávno jsme spolu. Je to pro mě láska života. Už si nedokážu představit, jak bych bez něj mohl žít. Je skvělý partner, je na něj spoleh, hodně mě toho naučil o životě, lepšího milence jsem taky nepoznal. Budujeme společnou budoucnost, postavili jsme dům, máme hypotéku, psy a plánujeme i děti. Je nám strašně fajn. Někdy se až zajíkám tím, jaké jsem měl štěstí,“ přiznává Petr.

Jenže on tomu svému „štěstíčku“ šel opravdu naproti. Po počátečních nezdarech se neuzavřel do sebe, do ulity, nepropadl skepsi a frustraci, ale šel do světa a šířil do něj svou energii. Dal mu najevo, že tu je a že otevřenou myslí a náručí čeká, co mu přinese. A svět, vesmír, nebo jak to kdo chce nazývat, ho vyslyšel.

„Když to vezmu ze svých zkušeností, tak podle mě může být šťastný opravdu každý. Chce to jen trochu chtít a nastavit si to tak v hlavě. I ten nejošklivější kluk přece může být naprosto spokojený. Co to vlastně ta ošklivost je? Já znám opravdu krásné kluky, o které bych si přitom neopřel ani kolo, jaké zlo v sobě mají, nebo jakou povahu jsem u nich poznal. Je to sice klišé, ale když k sobě budeme upřímní, tak je opravdu nejdůležitější ten vnitřek, jací jsme uvnitř. Ale k tomu člověk asi musí dozrát, aby si to uvědomil.“

„Buzny by se měly střílet, pro lidstvo nemaj žádný přínos,“ hlásal. A pak se se mnou vyspal5. 12. 2022

Sám nemůžu nesouhlasit. Taky jsem typický povrchní gay a vždy jsem letěl spíš na půvabné jedince stejného pohlaví. Ale pak jsem poznal i jednoho, který by Muže roku rozhodně nevyhrál, jenže byl tak neuvěřitelně fajn, tak starostlivý, tak mi dával najevo svou lásku, že v mých očích byl tím nejhezčím člověkem na planetě.

Ale vraťme se k Petrovi, kterého jsem požádal, jestli by mohl své zkušenosti shrnout do pár rad.

„Podle mě mi opravdu nejvíc pomohlo, že jsem si na nic nehrál a hlavně, přestal jsem tlačit na to, že nutně potřebuju mít kluka. Jako by ta předchozí křeč byla navenek poznat a cítit a lidi odrazovala. Jakmile je to člověku jako by šumák, tak bych pomalu řekl, že to bylo skoro tak, jako bych do světa vysílal nějaké zázračné feromony. Prostě: přijmout se, mít se rád, mít rád ostatní a dávat jim to najevo – ale nehrát to, mít to tak upřímně – plus  dělat dobré věci pro své okolí. To všechno u mě přispělo k tomu, že se láska objevila, i když člověk nechodí do klubů. Ty jsem navštěvoval jen kolem osmnáctky a nikdy jsem v nich na nikoho trvalejšího nenarazil. Bylo to vždy na jednu noc nebo dvě a bylo to takové období, že na něj nerad vzpomínám. Lepší je někoho poznávat třeba v partě jako kamaráda a když jsou vzájemné sympatie, tak to klidně může přerůst dál,“ shrnuje Petr závěrem své rady.

Souhlasíte s ním? Máte podobné zkušenosti?

 

Populární
články

Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Víte, co je charakteristické pro sobí muže?
HOT!

Genitální anatomický typ určuje, jak se muži sexuálně projevují a co je uspokojí. Jak poznat sobího, beraního či medvědího muže?

Autor: Mirka Dobešová
LIDÉ

„Máme obrovskou postel, do které se vejdeme všichni," popisuje muž, který žije v partnerství ve třech. Jak takový vztah funguje?

Autor: Jan Witek Witek
Ikony

Oblíbený pražský kadeřník Tomáš Arsov

Autor: Petra Járková
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Chippendales změnili pánský striptýz z gay zábavy na kratochvíli pro ženy
KULTURA

Chippendales: Jak se ze sexy zábavy jen pro gaye stala ženská kratochvíle a proč ani nový seriál nenechává stát gaye stranou?

Autor: Mirka Dobešová

LUI
Tipy

E-Shop