Staňte se mistrem v kuchyni! S tím správným nožem a krájecími technikami okouzlíte každého
BLØG
Zdroj: Fiskars, se svolením

Staňte se mistrem v kuchyni! S tím správným nožem a krájecími technikami okouzlíte každého

Říká se, že základem každé kuchyně je správný nůž a každý šéfkuchař má ten svůj, osobní. Avšak nejen šéfkuchaři, všichni máme v kuchyni svého favorita, který se nám někdy hodí jednoduše na všechno. A jak profesionálové, tak i my, kteří prostě jen rádi vaříme, máme svůj styl krájení. Co myslíte, není na čase ten váš posunout o level výš?
Aneta Šimečková Aneta Šimečková Autor
8. 11. 2022

Z televizních show či třeba z kuchařských kurzů víme, že dobrý kuchař se pozná podle perfektního krájení. A co víc? Kouzly v kuchyni ohromíte třeba i svou drahou polovičku či potenciálního partnera. Nebojte se vzít nůž do ruky a ukažte se v kuchyni. I to nejnudnější jídlo pak může na talíři vypadat skvěle.

Na začátek – musíte si vybrat ten správný nůž. Bez něj to nepůjde. Přes sekání, krájení, filetování, porcování, loupání a okrajování je výhodou zvolit nůž, který se na danou činnost hodí. Práce tak bude nejen efektivní, ale i bezpečná.

Je chemsex skutečně jen výsadou gayů? Dle Jiřího Pavláta, ředitele Domu světla, propadli sexu na drogách i heterosexuálové23. 1. 2023

Pravý nůž pro víceúčelové krájení má širokou čepel s jemným ostřím. Je to jednoduše velký kuchařský nůž, který se hodí na krájení, řezání a sekání masa i zeleniny. Ale sáhnout můžete i po specializovaných kouscích. Například na maso se hodí porcovací či filetovací nože, na ovoce a zeleninu okrajovací, zahnuté, loupací či snídaňové nože. Na pečivo pak vroubkované čepeli či nůž na roztírání. Existují i speciální varianty nožů třeba na asijskou kuchyň. Těm se říká santoku a nakiri.

Naostřeno jako od profíků

I ten sebelepší nůž potřebuje naostřit a pravidelnou péči. Univerzální brousek není úplně to pravé. Každý nůž má totiž jiný úhel ostří, a tak je třeba ho dodržet. Může se totiž stát, že si místo naostření čepele nůž zničíte. Na této činnosti ale není nic složitého. Je potřeba mít pouze správnou ostřící sadu s brusným kamenem a vše zvládnete sami. Ostřič položíte celou plochou na prkénko a pevně přidržujete po celou dobu ostření, tím se zamezí nežádoucí pohyb na podložce. A správně zafixovaným ostřičem už stačí nůž jen 15 – 20x protáhnout oběma směry. Existují ale i profesionální brusičství, která se doporučují u velmi tupých, poškozených či speciálních nožů. 

Pokud vás zajímá více technik, jak na správné broušení nožů, tak tady je pro vás máme. 

Jeden všestranný nůž na všechno

Pokud jste zastáncem toho, že máte v kuchyni pouze jeden nůž na všechno, tak zbystřete. Máme pro vás rady, jak na jednotlivé druhy krájecích technik s jedním nožem.

Jak na krájení na stejné kousky? Tímto způsobem můžete nakrájet cuketu, brambory, červenou řepu nebo třeba maso a asijské pokrmy. Důležité je upravit před krájením suroviny do pravidelného tvaru tak, aby příčnými řezy následně vznikly stejné kousky. Prsty sbalíme a lehce ohneme. Surovinu držíme proti prkénku tak, aby nehty byly schované. Nůž opřeme o špičku a pravidelnými kolébavými pohyby krájíme napříč. Chce to chvilku cviku, ale věřte, že vám tato technika zrychlí práci v kuchyni o tisíc procent. Jen pozor na prsty!

A co třeba plátkování? Seřízněte podél třeba cuketu či lilek, aby vám vznikla rovná plocha, přitlačte mírně ohnutými prsty proti prkénku a krájejte. Jedním tahem nože pak krájejte od špičky při využití celé délky čepele.

A co sekání? 

Některé ovoce nebo zelenina je ale potřeba nasekat. Při sekání navíc dochází k charakteristickému klapavému zvuku, a to je pro vás signál, že sekáte správně. Rozkrojte například žampiony napůl, přidržte sbalenými prsty a nožem pravidelnými pohyby rovnoměrně sekejte. Tento druh krájení se používá i u bylinek, tam se ale hodí sekat více najemno. Svazek bylinek si chytíte ohnutými prsty a se špičkou nože opřenou o prkénko nejprve překrájíte napříč. Poté uchopíte nůž i druhou stranou u špičky a sekáte bylinky kolébavými pohyby. Najednou se budete cítit jako šéfkuchaři v luxusní restauraci.

Stylové krájení zeleniny

Zelenina nemusí být na talíři taková nuda. Když si vyhrajete s různými druhy krájení, jídlo na talíři pak může vypadat úplně jinak. A s tím souvisí i tyto čtyři techniky: Julienne, Brunoise, Paysanne, Macedoine. Znáte je?

Julienne je krájení okurky na nudličky. Hodí se třeba do salátu nebo jako ozdoba na asijské pokrmy. Nejdříve okurce odkrojte oba konce a překrojte ji napůl. Prsty sbalíte a lehce ohnete. Okurku držte proti prkénku tak, aby nehty byly schované. Palcem přidržte proti ostatním prstům a několika řezy nakrájejte na tenké plátky. Brunoise je pak krájení na kostičky, které se hodí třeba do studených polívek či do pomazánek. Jednoduše všude, kde je žádoucí jemné struktura. Julienne otočte a krájejte napříč malé kostičky.

Paysanne se hodí do teplých asijských pokrmů a všude, kde nechcete semínka. Jde o krájení na kolečka. Okurku podélně rozkrojíte na čtvrtiny a řezem seříznete semínka. Položíte řeznou stranou na prkénko a kolébavými pohyby nožem postupně krájíte na vámi požadovanou tloušťku. A naopak na studené použití se hodí Macedonie, krájení na kostky. Okurku podélně rozčtvrtíte, semínka nevykrajujete a podélnými řezy ji rozkrojíte na hranoly podle vámi zvolené velikosti a požadované jemnosti či hrubosti kostiček.

S pomocí těchto několika jednoduchých postupů zvládnete zajímavě nakrájet třeba i mrkev. Kromě technik Julienne, Macedoine, Brunoise, Paysanne můžete zkusit třeba i Mirepoix. Jendá se o krájení zeleniny na velké kostky. Používá se to třeba do základů na polévky nebo i jiných jídel. Velikost kostek by měla být přibližně stejná. Vetší kostky se hodí třeba na restování, protože se tak snadno nespálí. Překrojte mrkev podélně napůl a znovu napůl. Dvě poloviny dáte zase k sobě do původního stavu a krájíte z nich přibližně stejně velké kusy.

Madonna ohlásila nové mezinárodní turné. Na „The Celebration Tour“ vyrazí 15. července a navštíví 35 měst včetně evropských metropolí18. 1. 2023

Dobrým pomocníkem při krájení jsou určitě i návodná videa, díky kterým si ještě snadněji osvojíte techniky a základní dovednosti každého kuchaře. Taková videa poskytuje Akademie krájení od Fiskars. 

S jednoduchými radami můžete práci v kuchyni nejen zefektivnit, ale bude vás rozhodně bavit o poznání více. Navíc, se správným nožem od společnosti Fiskars jsou poté veškeré techniky mnohem jednodušší. Stačí si vybrat jen své favority a v kuchyni zazářit.

 

Zdroj: Fiskars.cz, IG: Fiskars

Populární
články

Více jak 11 let spolu - a v posledních letech bez sexu? Proč ne?
LIDÉ

„Můj vztah s partnerem je homo verze manželství po 30 letech,“ popisuje gay, který s přítelem nemá vůbec sex. Jak jejich soužití funguje?

Autor: Mirka Dobešová
Na velikosti vždy záleží
HOT!

Na velikosti (penisu) vždy záleží. Ale komu víc – hetero mužům, ženám, nebo gayům? A proč je v případě gayů špatně „malý“, ale i „velký“?

Autor: Mirka Dobešová
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Soutěžící Vašek
AKTUALITY

V Survivoru zasahoval lékař i zlomyslnost osudu a soutěž má první oběť. Na ostrov ale dorazily i nové (sexy) tváře a intriky se rozjíždějí naplno

Autor: Martin Lyko
Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti
LIDÉ

Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti. Na střední škole zažil více než mnoho lidí za celý život

Autor: Irena Piloušková

E-Shop