Jak bydlí bronzový vítěz Mr. Gay Europe Kevin Drábek? S partnerem si vybrali historický byt a nemůžou si ho vynachválit
Rozhovor
Zdroj: Juan David Caldrón Ardila, se svolením

Jak bydlí bronzový vítěz Mr. Gay Europe Kevin Drábek? S partnerem si vybrali historický byt a nemůžou si ho vynachválit

Bronzový vítěz Mr. Gay Europe Kevin Drábek nám ukázal, jak se svým partnerem bydlí ve svém novém bytě. Tvoří pár skoro tři roky a začali spolu bydlet velmi brzy po jejich seznámení. Bydlí spolu totiž už dva a půl roku. Na Novém městě v Praze mají krásný historický byt, který je už jejich druhým domovem. Co je na bytě zaujalo? A kdo vybíral vybavení? A jakého domácího mazlíčka mají? Nahlédněte do soukromí vítěze mezinárodních soutěží Kevina Drábka.
Aneta Šimečková Aneta Šimečková Autor
27. 10. 2022

Pro Kevina byl nový byt láska na první pohled. „Trámy dřeva, střešní okna, která vytváří neskutečné světelné efekty. Cítíte tady historii. Ta dlouhá staletí a říkáte si, co vše se tady už muselo stát. Partner nejdřív trochu pochyboval, ale teď se, myslím, také naplno zamiloval,“ říká Kevin s tím, že si neumí představit bydlet v klasickém bytě. Prozradil nám, co má v interiéru rád a co je jeho sběratelskou vášní.

Jak dlouho jste pár s vaším přítelem? 

Za chvíli to již budou tři roky. Začali jsme spolu žít poměrně brzy po našem seznámení. Bydlíme spolu už skoro 2,5 roku.

Stovky nových identit a orientací? Svou mají i heterosexuálové, říkají si "super-hetero", nic "super" na tom ale není11. 1. 2023

Jak jste se s přítelem seznámili? 

Na sociálních sítích. Pak jsme se sešli v hotelu, kde přítel pracoval a zajiskřilo to. To buďto přijde nebo ne. V té době jsem měl složité období, ale kdo ho neměl, že?

Byla to láska na první pohled?

Jak jsem řekl, zajiskřilo to. Tedy jak se říká, láska na první pohled. Ale samozřejmě, každý vztah je na začátku složitý, a ne všechny začátek přežijí. Ten náš ano.

Co máte společného? 

Typově jsme úplně jiní. Říká se, že to je správně, že partneři nemají být podobní, ale to je dle mne velice individuální. Máme společné náhledy na život. Ve věcech, kde jsme rozdílní, třeba ve vybavení domácnosti, ale umíme nalézt kompromis, nebo mne partner přesvědčí, že to, co jsem nejprve považoval za strašné, je ok a samozřejmě naopak. 

Je to vaše první společné bydlení? 

Toto je náš druhý domov. Bydleli jsme na Starém Městě. Ale Staré Město je nyní přeplněné turisty, nedá se tam normálně žít, natož zajíždět autem. Obzvláště, když bydlíte ve slepé uličce, kterou Vám neustále někdo zablokuje, např. dodávky a lidi, co bezohledně parkují.

Kdo je u vás větší nepořádník? 

Tak to nejde jen tak definovat. Podle mne je každý nepořádník na něco jiného. Já jsem rád, že se partner stará o prádlo. To nemám rád.

A kdo třeba více vaří? 

Určitě vařím mnohem více já. Za léta jsem se naučil vařit nejrůznější pokrmy. Rádi zveme hosty, přátele nebo třeba kolegyně z práce na dobré jídlo. Myslím, že má specialita je pravý chlapský guláš. Partner zase raději peče, ale nepečeme. Z dietních důvodů (smích).

V tomto novém bydlení – jak dlouho jste tu již nastěhovaní? 

Necelé dva měsíce. Bohužel musíme na vše čekat. Dodací lhůty jsou v dnešní době hodně dlouhé. Takže čekáme na kuchyňský ostrov, gauče, stůl, židle atd. Byt je hotový tak na 50 %.

Kde tedy dnes bydlíte? V jaké části Prahy? 

Dneska bydlíme v podstatně klidnější části, řekl bych na neturistickém Novém Městě. Národní třída je takový předěl mezi územím turistů a místních. Což poznáte hned na typu obchodů. Na druhou stranu tady projede něco kolem 120 tramvají za hodinu. Ty ale neslyšíme.

Proč zrovna tahle část? Co se vám tu líbí? Máte tu oblíbené místo?

Já už obrovskou řadu let bydlím na Praze 1 a neumím si představit bydlet jinde. V této části je unikátní historie a historii milujeme. Proto třeba bydlíme v barokním domě. Praha 1 Nové Město je nádherná. Skvělé galerie a spousta obchodů, a to i pro místní. Zajdete do obchodu a popovídáte si, protože se tu v podstatě se všemi znáte. Nejčastěji nás potkáte tam, kde jsou krásné obrazy a sklo.

Kdo vybíral zařízení bytu? 

V podstatě to bylo společně rozhodnutí, ale řekl bych, že více to ovlivnil partner. Já jsem více zatlačil při výběru bytu. Při výběru vybavení už jsem dal tedy víc na partnera. A opravdu jsme vybrali i věci, které se mi zpočátku vůbec nelíbili. Když se ale dalo všechno dohromady, tak to vytvořilo krásný celek.

Jaký je váš vkus? 

Studoval jsem zahraniční vztahy a k tomu patří i umění. Miluju obrazy, sklo, porcelán. Má vášeň je historie. Ale má opravdu největší vášeň jsou obrazy. Cítím v nich tu sílu autora / autorky. Mám ale rád i čistý nenazdobený nábytek, který máme v šatně. 

Koukám, že máte doma hezké nádobí – sbíráte? Nebo jsou to nějaké kousky, co jsou pro vás důležité?

Nádobí sbírám. Docela chytře jsem nastavil, že mi i přátelé a rodina k výročím dávají skvělé kousky. S partnerem se stavujeme v galeriích v nejrůznějších částech republiky a třeba i ve sklárnách. Naposledy v Anníně. Takže samozřejmě se musel krystal koupit.

Máte doma i hodně pokojovek – je to váš koníček? 

Neřekl bych koníček, ale byt bez zeleně, to je jako svět bez lesů. Určitě se v bytě objeví ještě mnohem více rostlin. Je tu prostor, který si o to říká, a mají zde důležitou věc pro život. Světlo.

Jaký kout ve vašem bytě je pro vás ten nejoblíbenější? 

Moje pracovna. Nejlépe se cítím u svého pracovního stolu. Je to takové nejlepší místo na práci i na čtení a mám krásný rozhled po celém bytě. 

A jaké je vaše nejoblíbenější místo pro relaxaci? 

Tak to je jasné. Všude, kde mohu být v horizontální poloze. Na soutěže často cestuji hodně daleko, a víte jaké to je spát v letadle v sedě? Takže si neumím představit odpočinek a relax ve vertikální poloze. V horizontu se dá i docela dobře číst nebo sledovat film.

Máte doma nějakého mazlíčka? Jakého? Jak se jmenuje? Pořídili jste si ho společně? 

Bydlíme v samém centru, takže rozhodně pejska mít nemůžeme. Vím, že spousta lidí tu pejska má, ale já bych raději většího a nebudu ho trápit zavřeného v bytě. Proto jsme si pořídili morčátka. Vlastně je dostal partner ode mne k narozeninám. Holky jsou takový dvojhlavý drak. Malé ale bojovnice. Jmenují se Lilly a Dixie.

Koukám, že máte doma mnoho knih. Čtete rádi? Jaké knihy jsou pro vás nejoblíbenější? 

Knihy jsou můj život. Studoval jsem a vlastně zase studuji dál a přesto, že jsou digitální média, kniha je kniha. Mám i sbírku historických knih. Prostě knihy miluju. Pokud se podaří jednou vystěhovat z Prahy do přírody, tak bych měl rád knihovnu s obrazárnou. 

Stylista Filip Vaněk otevřeně: Z holky se mi nepostaví, je mi ale špatně z helikoptér s penisem a dva psi štěně taky nezplodí13. 1. 2023

Máte podkrovní byt – chtěli jste takový? Byl to pro vás ten cíl? 

Byla to pro mne láska na první pohled. Trámy dřeva, střešní okna, která vytváří neskutečné světelné efekty. Cítíte tady historii. Ta dlouhá staletí a říkáte si, co vše se tady už muselo stát. Partner nejdřív trochu pochyboval, ale teď se, myslím, také naplno zamiloval. Neumím si představit bydlet v klasickém bytě. Člověk tu má pocit, že je někde na zámku v Karpatech, ale venku hučí centrum města, o kterém uvnitř nemáte ani tušení. 

 

Zdroj: Kevin Drábek, IG: Kevin Drábek, redakce

Populární
články

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Vše se změnilo když mu bylo necelých patnáct let
LIDÉ

„Nevěděla jsem, co s ním je. Bála jsem se, aby si neublížil nebo aby třeba neutekl,“ vypráví maminka o strachu o náctiletého syna

Autor: Irena Piloušková
Sex ze života dnešních (nejen) mladých lidí mizí
TRENDY

Syndrom celibátu se šíří světem – mladé lidi již sex nezajímá. Boj o nejpestřejší sexuální život tak má překvapivé vítěze

Autor: Mirka Dobešová
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Odpočiňte si v souladu s přírodou
CESTOVÁNÍ

„Nevím, proč les spojujeme s tím, že se vám tam musí něco stát,“ říká tvůrce jedinečných rekreačních staveb na samotách

Autor: Irena Piloušková
Být gay a darovat krev? V Česku často jedině tehdy, když zalžete...
WELLBEING

Česku chybí 60 tisíc dárců krve. Gayové ale darovat krev nesmí, když pravdivě vyplní potupný dotazník. Uvízli jsme v minulém století?

Autor: Mirka Dobešová
Jiří Pavlát, MBA, je ředitelem Domu světla
HOT!

Je chemsex skutečně jen výsadou gayů? Dle Jiřího Pavláta, ředitele Domu světla, propadli sexu na drogách i heterosexuálové

Autor: Mirka Dobešová
Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Že jsme heterofobní, nedá se s námi bavit a není s námi k vydržení?
LIDÉ

Nesnášenlivost gayů: Jsme heterofobní, nedá se s námi bavit a není s námi k vydržení?

Autor: Albert Prokop
Tomáš z týmu Rebelů je fitness trenér a je to poznat
AKTUALITY

SURVIVOR 2023: Tipnete si, kdo se jako první svlékl do naha? Premiérový díl drsné reality show přinesl cenná vítězství, hádky i sexy těla

Autor: Martin Lyko

LUI
Tipy

E-Shop