Trapas před přáteli, hysterická scéna a zlomené srdce aneb jak NEžádat o ruku podle zkušenosti našeho čtenáře
Rozhovor
Zdroj: iStock
<Path>

Trapas před přáteli, hysterická scéna a zlomené srdce aneb jak NEžádat o ruku podle zkušenosti našeho čtenáře

Jste zamilovaní? Sníte o svatbě a takovém tom klasickém „byli spolu šťastní až navěky“? Nejste sami. I muž, který nám svěřil svůj příběh, chtěl být spokojeně „v chomoutu“. Problém je, že na to je potřeba dvou. A jeho drahá polovička nadšení tak úplně nesdílela.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
19. 10. 2022

Dohodli jsme se pro účely rozhovoru pro smyšlená jména. Vám tedy mám říkat Tomáš a vašemu bývalému partnerovi Helmut. Proč zrovna tato jména?

Tomáš je jeden můj blízký člověk. No a Helmut je nejblbější jméno, které mě teď napadlo, proto jsem mu ho vybral.

<Path> „Gay na vesnici? To bylo peklo,“ vzpomíná pražský barista. „Měl jsem kydat hnůj a vzít si sousedku. Nevím, co mě děsilo víc.“Zdroj: Anonymní respondent, redakce

Máte pořád vztek za to, co se mezi vámi stalo?

Jsem z toho hodně zraněný. Hrozně moc mi ublížil. Myslel jsem si, že spolu budeme do konce života. Dokonce jsme o tom i mluvili – že bychom jednou chtěli rodinu, snili jsme o tom, že budeme mít dítě. Že si v zahraničí adoptujeme nějaké, které – jak se říká – „nikdo nechce“ a dáme mu krásný život. Klidně i starší, problémové, nějaké, které potřebuje lásku a systém už ho odepsal. Vím, že to zní jako hrozně romantická představa z filmu, ale opravdu to pro nás bylo důležité, abychom dali šanci někomu, kdo už ani nedoufá, že ji dostane.

To je od vás moc hezké…

Stejnou logikou jsem si kdysi vybral i psa z útulku. Nechci tím přirovnávat dítě ke zvířeti, ale smysl byl stejný v tom, že jsem tehdy přijal psího seniora. Říkal jsem mu Dědula. Už moc neviděl, vypadal, jak vypadal, ale jakmile se dostal z útulku ke mně, najednou úplně pookřál. Bylo vidět, jak je mu dobře. Měl jsem ho jen dva roky, pak bohužel už byl jeho čas, ale mám z toho dodnes dobrý pocit.

Toho pejska jste si též pořídil s Helmutem?

Ne, to bylo ještě předtím, než jsme si spolu začali. Nicméně jemu se přesně tohle na mně prý líbilo. Když jsem mu o tom pejskovi vyprávěl, rozbrečel se, že mu to připadá hrozně dojemné. Tehdy jsem se do něj zamiloval. Přišlo mi, že to je člověk, který mi rozumí, má srdce na správném místě a budeme mít na věci podobné názory. To jsem se tedy ale hodně spletl!

Teď už si to o něm nemyslíte?

Ne. Je to sobec, který mě jenom vysával. Po dobu našeho vztahu jsem většinu věcí platil já, já jsem vařil, staral jsem se víc o domácnost… Prostě jsem ze sebe dělal pitomce. Chtěl jsem udělat maximum, abychom byli spokojení a byl jsem nadšený z každé drobnosti, kterou on udělal pro mě. Byl jsem úplně zaslepený, že jsem ignoroval všechna varovná znamení.

Jaká třeba?

Třeba to, že si neudržel práci. Občas někam nastoupil, ale většinou odešel, že si tam nesedl s kolektivem nebo že na něj byl kladen velký tlak. Nic ho ani moc nebavilo. S přáteli chodil ven víc než já. Mnohem víc. Pořád byl někde v tahu po večerech a mě s sebou bral málo kdy. Říkal, že je potřeba, abychom měli oba své kamarády a neomezovali se. S tím jsem souhlasil, ale často mě mrzelo, že si třeba s partou domluvil nějakou akci a mě vůbec nepozval. Když jsme se sestěhovali, projevilo se, jaký je bordelář a že spoustu věcí nechává na mně, i když ví, že jsem třeba unavený.

<Path> Estonsko se stalo první postsovětskou zemí, kde se mohou brát stejnopohlavní páryZdroj: theguardian.com

Přesto jste si ho ale chtěl vzít. Jak to?

Láska. Neumím to říct jinak. Hrozně moc jsem ho miloval. Měl i kladné stránky. Například jeho úsměv – smál se opravdu jako nikdo, koho znám. A taky nádherně maloval. A musím říct, že když zpíval, měl jsem husí kůži. Je nesmírně talentovaný a myslím si, že kdyby měl víc kázně a odhodlání, mohl by to se zpěvem dotáhnout daleko. Je toho hodně, co mi chybí.

Stále ho milujete?

Část mě by dala cokoli za to, abychom se k sobě vrátili. Ale ta druhá na mě v hlavě křičí, že by všechno muselo být nastaveno jinak. Nejsem otrok a nechci být. A taky se potřebuji cítit milovaný. To je moc důležité a chybí mi to. Myslím, že je jasné, že mě nikdy nemiloval.

To proto, že odmítl vaši žádost o ruku?

Taky. Zpětně mi došlo, že nemáme žádné společné fotky na sociálních sítích – nechtěl je tam dávat. Ale svých nebo fotek s přáteli, těch tam má mraky. Taky mě dodnes nepředstavil rodině. Nikdy mi doslova neřekl, že mě miluje. Vždycky jen odpovídal: „Já tebe taky.“

Ta žádost o ruku byla hodně velkolepá, že? Vyprávěl jste mi o balóncích, a dokonce fotografovi…

Byl tam i kameraman. Sice jen na telefon, ale dneska mobil umí totéž co kamera. Chtěl jsem, aby to bylo výjimečné. Helmut totiž má rád velká gesta. Třeba velké kytice, dárky, a tak. Navíc rád kouká na internetu na dojemná videa se žádostmi o ruku. Několik mi jich i v minulosti poslal, abych se podíval. Tak jsem se inspiroval.

Kde jste poklekl?

Bylo to na rozhledně. Vylezli jsme nahoru, kde čekali přátelé s balónky, přípitkem i právě tou kamerou. Bylo to překvapení.

Ale nepovedlo se… Odmítl vás doslova?

Bylo to hrozně trapné. Když se lekl a dal si ruce před pusu, myslel jsem si, že je dojatý. Ale pak bylo opravdu dlouho ticho. Říkal jsem si, že jenom dramatizuje, ale on začal kroutit hlavou a přecházet sem a tam. Po chvíli spustil, že to jsem neměl dělat, že teď bude vypadat jako necitlivý sobec a že ho tím, že jsem přizval přátele, nutím říct ano. Že ho prý tlačím do rozhodnutí.

<Path> Vytvořil klip o vloupání ke své ex a svlékl kolegyni na jevišti. Justin Timberlake nyní čelí nálepce privilegovaného bílého mužeZdroj: glamour.com, stylecaster.com, rollingstone.com, melmagazine.com, biography.com, csfd.cz, Instagramové profily britneyspears a justintimberlake, YouTube kanály Justin Timberlake, BitchVEV0, girlboss videos, OWN, Clevver News, hugebritneyfan a Entertainment Tonight, imdb.com, britannica.com, usmagazine.com,

To vás muselo hodně zasáhnout…

Ano. Hodně jsme se pohádali. On na mě i křičel, já pak asi křičel taky. Když utekl, zhroutil jsem se. Kamarádi mě utěšovali, ale byl to hrozný trapas. Bylo mi hrozně, že to všichni viděli. Hrozně mi to ublížilo. Strašně moc. Nevím, jestli to ještě kdy zkusím s někým znovu. Asi už ne.

Co byste doporučil těm, kdo uvažují, že svou lásku požádají o ruku?

Aby to nedělali. Opravdu. Radši se napřed zeptejte, naznačte to. Zjistěte si, jestli o to ten partner stojí. A taky jestli ZA TO stojí. A až pak ho požádejte – ideálně někde v soukromí a bez lidí, abyste se neponížili jako já. Horší ránu jsem asi nikdy neschytal, a to jsem byl na střední jediný přiznaný tepl*uš v ročníku, takže je vám asi jasné, že jsem na budku dostal už mockrát. Takhle ovšem nikdy.

Zdroj: Tomáš, redakce

Populární
články

Pravda vyšla najevo až roky po rozvodu
LIDÉ

Rozhovor s otcem a dcerou: „Že má táta přítele, vím až od sedmnácti let. Mrzí mě, že si nemyslel, že bych ho podpořila,“ říká žena

Autor: Irena Piloušková
Tuto fotogrfii má Matějosvký v e-shopu. Lépe ukazuje vzor i skutečnou barvu povlečení
STYL

Z prémiové bavlny se nebude chtít vám ani milencům. Luxusní kvalitu textilu Matějovský potřebujete vyzkoušet na vlastní (holou) kůži

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
LIDÉ

Psycholog Jeroným Klimeš šokoval výroky o promiskuitě gayů, odborníci od něj dávají ruce pryč

Autor: Michal Černý
Kdo nevyhodil, jako když najde! Ne ovšem video kazety, nýbrž fashion z přelomu tisíciletí
Trendy & Styl 2024

Křiklavá smrt tichého luxusu: Vytáhněte poklady divokého mládí, rok 2024 je ve znamení eklektické nadsázky a retra z přelomu tisíciletí

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková
Co se děje

Líbejte se, jak je libo! 18 typů polibků, s nimiž si můžete zpříjemnit velikonoční volno. Zkuste „polibek na Spidermana“ nebo „australský polibek“

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop