Lukáš Macháček: „V módním světě je sezóna celoročně. Nejnáročnější období právě začalo!“
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: BAT

Lukáš Macháček: „V módním světě je sezóna celoročně. Nejnáročnější období právě začalo!“

Módní návrhář, který obléká české hvězdy, Lukáš Macháček má za sebou náročné letní období. Na chvíle odpočinku si ale ještě pár měsíců bude muset počkat, protože v módním světě sezóna jen tak nekončí a také na nikoho nečeká. Jak si Lukáš nejlépe odpočine a co je jeho „guilty pleasure“ nám prozradil v krátkém rozhovoru.
Redakce Redakce Autor
27. 9. 2022

Lukáši, jste módní návrhář, který obléká řadu českých celebrit. Jak náročná pro Vás byla letní sezóna? Máte za sebou filmové festivaly, fashion week a další. Měl jste hodně práce?

Léto pro mě bylo poměrně náročné. V červenci jsem sice stihl dovolenou, ale už během ní jsem se po Karlových Varech připravoval na světové finále Elite Model Look. A co se týče fashion weeku, tak i tam jsme měli s firmou spoustu práce – připravovali jsme například closing party. Takže ano, bylo toho dost a i když jsem si dovolenou naplánoval, tak se všechno točilo kolem letních projektů a na odpočinek opravdu mnoho času nezbylo.

<Path> Muži a lakování nehtů: Jak si nalakovat nehty a vypadat u toho stále mužně a coolZdroj: rollingstone.com, lui.cz

Akcí, na které celebrity oblékáte, se často sám účastníte. Dokážete si je užít, nebo spíš dohlížíte na to, aby vaši klienti vypadali skvěle?

Je to tak, jak říkáte. Většiny těch akcí se účastním a řady z nich se i musím účastnit. Jsem radši, když se účastnit nemusím, protože když už na nich jsem, tak opravdu spíš v rámci pracovního módu. Musím dohlížet na šaty, protože hned po akci se třeba zasílají zpět do showroomu a podobně. Na skoro každé party jsem tedy pracovně a nemůžu si ji užít tak, jak bych chtěl.

Kdybyste si měl vybrat roční období, které je pro vás po pracovní stránce nejnáročnější, které by to bylo?

Nejnáročnější je pro mě vždy to období, které probíhá teď, tedy září až prosinec. To je samozřejmě start do nové sezóny ve fashion světě, vánoční období a tak. Postupně se to překlopí do plesové sezóny a hned do jarní sezóny, kdy jsou další fashion weeky. Přijde letní festivalové období a navážou letní fashion weeky (smích). Takže musím říct, že nejvíce plonková sezóna je pro mě květen až červen, kdy lidé oblékají trička a šaty a úplně módu neřeší, protože se víc soustředí na dovolené a následně odjíždí. Ale do toho pak zase zasahuje ten filmový festival. V módním světě je tedy sezóna bohužel celoročně. Ale to nejnáročnější období je opravdu od přelomu srpna a září až do konce Vánoc.

Jaký módní moment, u nás i ve světě, Vás letos nejvíce zaujal?

Celkově si myslím, že módním světem velmi otřásla smrt návrháře značky Off-White Virgila Abloha. Zároveň mě zaujal moment, kdy Matthieu Blazy uvedl svou první ready-to-wear kolekci pro Bottegu Venetu.

Co na své práci máte nejraději?

Co mám na své práci nejraději? To, že nikdy není stereotypní. A i když máte na nějaký den naplánovaný přesný harmonogram, vše se může změnit a vy nevíte, jak ten den dopadne.

Každý z nás si od své práce musí občas odpočinout. Jak si nejlépe odpočinete Vy? Vyrazíte na dovolenou nebo se věnujete nějaké aktivitě, díky které na svou práci na chvíli zapomenete?

Já musím říct, že mám hodně rád přírodu. A je jedno, zda jde o exotickou bílou pláž, prales, nebo Jeseníky. To je mi opravdu jedno. Ale daří se mi vypnout i ve chvíli, kdy mohu vypnout svůj telefon a nehlídat whatsapp (smích). A to pak můžu být i na gauči v Praze!

Má Lukáš Macháček nějaké „Guilty Pleasure“? Pokud ano, prozradíte nám, o co jde?

Mám jich spoustu! Poslední dobou se jich řada netýká módy, ale spíš mého volného času a tak si to nechám pro sebe.  Každodenním „guilty pleasure“ je pár chvil strávených ve společnosti mého glo. A „fashion guilty pleasure“ už jsem si za celou dobu, kdy se v módě pohybuji, splnil tolik, že momentálně není žádná meta, které bych ještě nedosáhl!

Zdroj: BAT, Lukáš Macháček

Populární
články

Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
Tuto fotogrfii má Matějosvký v e-shopu. Lépe ukazuje vzor i skutečnou barvu povlečení
STYL

Z prémiové bavlny se nebude chtít vám ani milencům. Luxusní kvalitu textilu Matějovský potřebujete vyzkoušet na vlastní (holou) kůži

Autor: Martin Lyko
Pravda vyšla najevo až roky po rozvodu
LIDÉ

Rozhovor s otcem a dcerou: „Že má táta přítele, vím až od sedmnácti let. Mrzí mě, že si nemyslel, že bych ho podpořila,“ říká žena

Autor: Irena Piloušková
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop